Понад 130 тисяч українців отримали безоплатні послуги з діагностики та лікування ВІЛ
Попри повномасштабну війну, розв’язану російською федерацією, Програма медичних гарантій (ПМГ) продовжує діяти. За 8 міс. поточного року 131,3 тис. українців мали можливість отримати безоплатні послуги з діагностики та лікування ВІЛ.
У Програмі медичних гарантій діє пакет «Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією».
За цим пакетом безоплатно можна отримати:
- тестування на ВІЛ та консультування,
- необхідні лабораторні дослідження,
- медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії, видача препаратів, моніторинг побічних реакцій,
- медичний нагляд дітей до 18 років, народжених від ВІЛ-позитивних матерів,
- консультування членів сім’ї пацієнтів щодо профілактики, консультування з питань планування сім’ї тощо.
Отримати послуги можна амбулаторно, за направленням сімейного чи лікуючого лікаря або звернувшись до медичного закладу самостійно.
Адресу та контакти найближчих медзакладів, які мають відповідний договір з НСЗУ, можна дізнатись за номером контакт-центру НСЗУ — 16-77 (які ще питання можна з’ясувати в контакт-центрі НСЗУ — детальніше за посиланням https://bit.ly/3raRNvZ).
Під час активних бойових дій, на жаль, зростають ризики інфікування ВІЛ-інфекцією. Щоб убезпечити себе, рекомендуємо дотримуватися низки порад:
- Якщо ви приймаєте АРТ-препарати, не переривайте лікування (якщо змушені були виїхати за межі України, детальну інформацію щодо отримання АРТ-препаратів можна отримати за посиланням).
- Не нехтуйте можливістю пройти тестування на ВІЛ, якщо маєте ризики інфікування.
- Максимально намагайтеся знизити ризик передачі або інфікування, зокрема, під час статевого акту використовуйте належним чином презервативи, застосовуйте доконтактну профілактику (PrEP).
- Не забувайте про постконтактну профілактику (ПКП). ПКП застосовується серед медичних працівників у разі ризику зараження, проте її також рекомендують і у випадках можливого зараження під час сексуальних контактів (в тому числі насильницьких).