20210712142110.jpg, фото
12 липня 2021, 14:16
останні оновлення: 04 грудня 2024

Поширеність і неухильне зростання дитячої інвалідності протягом багатьох років є приводом до її детального вивчення та пошуку шляхів її зниження

За останні десятиліття в світі відзначається збільшення народжуваності з вродженими фізичними аномаліями, дефектами інтелекту і хронічними інвалідізіруючими захворюваннями, які становлять 6-8% від загального числа новонароджених.

Хронічні захворювання діагностуються у 40-45% школярів, а серед здорових близько 75% складають діти з різними морфофункційними порушеннями. Результатом вищевказаних тенденцій є збільшення загального числа дітей з інвалідністю
Одним із важливих і самостійних етапів вирішення питань впливу на динаміку інвалідності у осіб до 18 років є підвищення якості реабілітаційної допомоги дітям і збільшення кількості установ, які можуть надавати такі послуги.


За рішенням Мінсоцполітики, було запроваджено ініціативу створення на базі існуючих центрів для дорослого населення більш потужних спеціальних центрів комплексної реабілітації дітей з інвалідністю з відповідним фаховим складом спеціалістів, які здатні створити умови для відновлення або компенсації життєво важливих функцій та поширити їх досвід по всій території України. Одним із яскравих прикладів такого центру є Державна реабілітаційна установа ”Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю ”Донбас”.
Так, вже з листопада 2020 року в реабілітаційній установі впроваджено реабілітацію дітей з інвалідністю. Вже майже рік центр «Донбас» приймає дітей на комплексну реабілітацію і має, хоча ще і невеликі, проте якісні результати. Пропускна спроможність установи для одночасного перебування – 160 місць, у т.ч. для одночасного проживання – 75 місць. Строк комплексної реабілітації не перевищує 30 календарних днів на рік.
Центр володіє потужною матеріально-технічною базою, медичним та спортивним обладнанням, яке необхідне для забезпечення комплексу реабілітаційних послуг медичного призначення при патологічних змінах, поліпшення трофічних процесів, відновлювальної терапії, досягнення найкращого ефекту в лікуванні будь-якого захворювання при найменшому навантаженні на організм пацієнта.


Довідково
З метою розширення переліку реабілітаційних заходів та відкриття дитячого відділення, Мінсоцполітики наразі дуже активно займається питаннями оптимізації та переоснащення Державної реабілітаційної установи ”Всеукраїнській центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” Мінсоцполітики, який розташований в селі Лютіж Київської області.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України