20180924164504.JPG, фото
24 вересня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

Представники волинських ОТГ дізналися більше про практичні аспекти управління земельними ресурсами та інвестиції

24 вересня у волинському обласному центрі відбувся семінар «Земельні відносини 2018: практичні аспекти управління земельними ресурсами в ОТГ».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. 

Під час семінару радник Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Катерина Степчук нагадала присутнім про форум регіонального розвитку, який відбудеться 12 грудня. Тому вона закликала представників ОТГ подавати інвестиційні пропозиції, щоб радники Волинського ЦРМС могли сформувати до форуму каталог інвестиційних пропозицій волинських ОТГ.

Також вона наголосила на важливості фотографії тієї чи іншої земельної ділянки в реалі тощо.

Радник з регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк розповів про співпрацю із «Укрінвестом». Також він додав, що інформація про інвестиційні пропозиції має бути максимально стислою. Гоцалюк розповів, що інвестору потрібна інформація про юридичний статус земельної ділянки та їх призначення, точки підключення води, газу, довідка про транспортне сполучення тощо. Мовляв, не розповідайте інвестору, як робити бізнес, а дайте йому якісну земельну ділянку.

Під час семінару адвокат та екс-керівник Управління контролю за використанням та охороною земель у Рівненській області Юрій Дремлюга розповів про  законодавчі зміни та децентралізацію повноважень в сфері земельних відносин. Представники ОТГ обговорили закон №2498-VIII від 10.07.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Радник з просторового планування Волинського ЦРМС Катерина Степчук поділилася із земельниками ОТГ інформацією про Державний земельний кадастр, зокрема, про  функціонування та порядок його ведення. У своєму виступі вона торкнулася питання реєстрація ділянок та обмежень в ДЗК, виправлення помилок, електронних послуги ДЗК. Також, обговорюючи це запитання, присутні могли отримати відповіді з вуст начальника управління Державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Віталія Кальковця.

Про відповідальність в сфері земельного законодавства розповів адвокат Юрій Дремлюга.

Також під час семінару обговорили проблемні питання орендних відносин; вимоги до договорів оренди; ризики невідповідності та шляхи захисту; зміну власника орендованих земельних ділянок та вплив цього факту на договір оренди землі та його реєстрацію; реалізація права на поновлення договору оренди; альтернатива договорам оренди при роботі з землею (сервітут, суперфіцій, емфітевзис) тощо.

Присутні мали змогу дізнатися більше про плату за землю, компетенцію сільських, селищних, міських рад щодо встановлення плати за землю, правильність застосування нормативної грошової оцінки, встановлення, порядок та підстави зміни орендної плати в т.ч. в односторонньому порядку тощо.