Претенденти на здобуття обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва 2019 року
Комітет з присудження обласних іменних премій у галузі літератури, культури і мистецтва повідомляє, що за результатами відкритого голосування 11 червня 2019 року було прийнято рішення допустити до другого туру конкурсу на здобуття обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва 2019 року таких претендентів:
У номінації імені Агатангела Кримського
КРЕСАК Світлану Олександрівну – методиста І категорії відділу культурно-просвітницької роботи бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – за відродження, збереження і популяризацію української духовної спадщини, розвиток української музики і слова, високохудожні змістовні акторські роботи.
Подання Обласного науково-методичного центру культури.
ЦЮРИЦЯ Сергія Назаровича – письменника, члена Національної спілки письменників України – за видання книги поезій, оповідань, повісті та публіцистичного есею «Вибране» (2018).
Подання Волинської обласної організації Національної спілки письменників України.
У номінації імені Йова Кондзелевича
НАВРОЦЬКУ Аллу Леонідівну – художника, викладача Нововолинської школи мистецтв – за вагомий внесок у розбудову мистецького життя краю, активну організаційно-виставкову діяльність та виховання молодих художників.
Подання Нововолинського міського історичного музею.
РОМАЩУК Євгенію Йосипівну – майстра плетіння з рогози, почесного члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за вагомий особистий внесок у мистецьке життя Волині, збереження, відродження, популяризацію народної культури рідного краю.
Подання Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
ШЕШКА Миколу Ігоровича – викладача класу образотворчого мистецтва Горохівської музичної школи, художника – за значний внесок у естетичне виховання підростаючого покоління, високий професіоналізм, розвиток образотворчого мистецтва, активну творчу діяльність.
Подання відділу культури Горохівської райдержадміністрації.
ЯДЧУК-МАЧИНСЬКУ Оксану Степанівну – художника, члена національної спілки художників України – за створення серії пейзажів, натюрмортів і тематичних робіт на тему Волині та з нагоди 55-річчя з дня народження.
Подання Волинської організації Національної спілки художників України.
У номінації імені Миколи Куделі
ЗЕКА Богдана Миколайовича – кандидата історичних наук, провідного наукового співробітника відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею – за вагомий внесок у наукову, просвітницьку, пошукову, краєзнавчу роботу, детальне вивчення історії міста Луцька у роки Другої світової війни, видання монографії «Луцьк у роки нацистської окупації (1941-1944)» (2017).
Подання Волинського краєзнавчого музею.
У номінації імені Ігоря Стравінського
ВІВЧАРУК Ірину Михайлівну – викладача-методиста, голову предметно-циклової комісії оркестрових струнно-смичкових інструментів, керівник ансамблю скрипалів Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського – за активну концертну, педагогічну, музично-громадську діяльність та розвиток скрипкового мистецтва Волині.
Подання Волинського коледжу культури і мистецтв ім.І.Ф.Стравінського.
ОВСІЙЧУК Галину Леонідівну – солістку Волинської обласної філармонії, заслужену артистку України – за активну концертну діяльність, високий професіоналізм, виконавську майстерність, вагомий внесок у збагачення музичного життя краю.
Подання Волинської обласної філармонії.
У номінації імені Степана Кривенького
Зразковий аматорський ансамбль народного танцю «Вертуни» будинку культури с. Гірка Полонка Гіркополонківської ОТГ (керівник Вікторія Лопанова) – за вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва, активну творчу діяльність, цікаві балетмейстерські роботи, високу виконавську майстерність.
Подання Обласного науково-методичного центру культури.
Народний аматорський театр народного дому «Просвіта» с. Лобачівка Горохівського району (керівник Андрій Корнейко) – за популяризацію аматорського театрального мистецтва, активну культурно-просвітницьку діяльність.
Подання відділу культури Горохівської райдержадміністрації.
У номінації імені Олександра Цинкаловського
БАЮКА Віктора Геннадійовича – заступника директора з наукової частини Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку – за вагомий внесок у наукову, просвітницьку, пошукову, краєзнавчу роботу, популяризацію досягнень національної культурної спадщини, відновлення роботи туристичного маршруту підземеллями кафедрального костелу Петра і Павла.
Подання Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку
КАЛІЩУК Оксану Миколаївну – доктора історичних наук, професора кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, члена Національної спілки краєзнавців України – за вагомий особистий внесок у дослідження, вивчення і популяризацію історії рідного краю, друк статей, публікацій та книг.
Подання Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
У номінації імені В’ячеслава Хурсенка
Народне аматорське жіноче вокальне тріо «Журавлина» Ківерцівського районного будинку культури імені М.П. Ковальова (керівник Лілія Шульська) – за збереження, розвиток і пропаганду культури українського народу, активну творчу діяльність, високий професійний рівень.
Подання Обласного науково-методичного центру культури.
НАТАНЧУК Людмилу Петрівну – артистку драми Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка – за вагомі здобутки в розвитку пісенної творчості, виконання сучасної української пісні, акторську майстерність.
Подання Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.
У номінації імені Миколи Царенка
КОРНИЛЮКА Ярослава Євгеновича – викладача-методиста Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського, голову обласної організації професійної спілки працівників культури України, заслуженого працівника культури України – за активну управлінську, просвітницько-виховну, педагогічну діяльність та розвиток культурно-мистецької освіти та профспілкового руху Волині.
Подання Волинського коледжу культури і мистецтв ім.І.Ф.Стравінського.
МАТЯШУК Тетяну Іванівну – начальника відділу культури Ковельської райдержадміністрації – за багаторічну плідну працю у сфері культури, ефективні форми та методи управління установами галузі, вагомий внесок у відродження, розвиток і популяризацію народної традиційної культури і мистецтва, культурно-освітній розвиток та активну громадську діяльність.
Подання Обласного науково-методичного центру культури.
Відгуки та рекомендації про претендентів на здобуття обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва та їх творчий доробок просимо надсилати комітету за адресою:
43027, м. Луцьк, Київський майдан, 9
Управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації.
Довідки за телефонами: 240 267, 245 701.