Про моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю в інтернатних закладах системи соціального захисту населення
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю» проведено моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з урахуванням гендерного аспекту.
Міністерством розвитку громад та територій України разом з громадськими організаціями визначено перелік об`єктів, що підлягають моніторингу у 2024 році, який включає будівлі надавачів соціальних послуг.
Моніторинг ступеня безбар’єрності об’єктів проведено 7-ма закладами соціального захисту населення: 5-ма психоневрологічниними інтернатами, Луцьким геріатричним пансіонатом та Волинським обласним соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Проведено обстеження та оцінку ступеня безбар’єрності 17-ти об’єктів надавачів соціальних послуг. За результатами моніторингу встановлено, що оцінка безбар’єрності об’єктів в вищезазначених закладах становить: безбар’єрні – 30 відсотків та частково безбар’єрні – 70 відсотків, бар’єрні об’єкти відсутні .
В закладах соціальної сфери соціальні послуги для осіб з інвалідністю та громадян похилого віку надають із загальної кількості штатних працівників – 38 осіб з інвалідністю, в тому числі 20 чоловіків і 18 жінок.
Серед 892 мешканців, які проживають в закладах соціальної сфери області, 784 мешканці – це особи з інвалідністю, з них 472 чоловіки і 312 жінок.
В соціальних закладах області одним із пріоритетних напрямків подолання бар’єрів для розвитку соціальних послуг є напрацювання безперешкодних контактів близьких осіб та родичів з особами (мешканцями), які мають ментальні захворювання.
Департамент соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації