Про стан розгляду звернень громадян за 2018 рік
На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20 лютого 2008 року № 46 департамент соціального захисту населення облдержадміністрації (надалі - департамент) повідомляє наступне.
Упродовж 2018 року на розгляд до департаменту надійшло 760 звернень (у тому числі колективних – 11).
Найбільша кількість звернень громадян, що надійшли до департаменту у звітному періоді, стосувалася отримання соціальних виплат, субсидій – 319.
Разом з тим, у зверненнях порушуються наступні питання:
- реабілітація та соціальний захист громадян, які потребують підтримки (забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, спеціальними транспортними засобами) – 41;
- подолання бідності, рівень життя населення 39;
- пільгове перевезення пасажирів – 37.
Що стосується “географії” звернень, то найбільше їх надійшло з:
м.Луцька – 180, м.Нововолинська – 55, інші – 49, Ківерцівського та Луцького районів по 48 звернень.
Найменше звернень надійшло з: Шацького району – 3, Локачинського району – 11, Турійського району – 13.
Найбільша кількість звернень громадян надійшла :
- через Волинську облдержадміністрацію (в основному з «урядової гарячої лінії») – 658;
- з Міністерства соціальної політики України – 43;
- від заявників – 37.
Усі звернення розглянуті вчасно, у терміни, встановлені законодавством. Заявникам направлені обгрунтовані відповіді.
Особистий прийом громадян директором та заступниками директора департаменту проводиться відповідно до затвердженого графіка (наказ директора департаменту від 23.08.2018 №101). Начальники та спеціалісти структурних підрозділів здійснюють щоденний прийом громадян.
Одночасно повідомляємо, що на засіданнях колегії департаменту постійно розглядається питання роботи зі зверненнями громадян для забезпечення зменшення кількості повторних звернень, недопущення випадків безпідставної відмови в задоволенні законних вимог громадян, проявів упередженості при їх розгляді, формального підходу при вирішенні питань, порушених у зверненнях громадян, надання необґрунтованих або неповних відповідей. Особлива увага забезпечується зверненням учасників антитерористичної операції, ветеранів війни і праці, особам з інвалідністю, громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, матерям-героїням, одиноким матерям та іншим громадянам, які потребують соціального захисту та підтримки. Упродовж звітного періоду департаментом здійснювалося інформування населення щодо найбільш актуальних питань соціального захисту під час прямих ефірів, нарад, радіо, у засобах масової інформації, публікаціях та інших роз'яснювальних матеріалах. Постійно розміщується інформація на веб-сайті облдержадміністрації та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних про діяльність департаменту, зміни до законодавства.
Для надання практичної, консультативної та роз’яснювальної допомоги у віддалених населених пунктах області створено обласний виїзний мобільний соціальний офіс.
Поряд з цим, у департаменті працює «гаряча лінія» з питань надання роз'яснень учасникам антитерористичної операції, бойових дій та демобілізованим військовослужбовцям.
Робота зі зверненнями громадян перебуває у департаменті на постійному контролі.
Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації