05 березня 2019 року
останні оновлення: 28 лютого 2020 року

Публічний звіт голови Старовижівської районної державної адміністрації Бринчука Анатолія Івановича про підсумки роботи за 2018 рік

Старовижівська районна державна адміністрація Волинської області реалізовуючи свої повноваження відповідно до Закону України “Про місцеві державні адміністрації” спільно з територіальними підрозділами міністерств, іншими підрозділами центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями, з органами місцевого самоврядування протягом 2018 року спрямовували свою діяльність на виконання положень Конституції України та законів України, забезпечення реалізації заходів, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями і дорученнями голови обласної державної адміністрації, власних розпоряджень, заходів та завдань, визначених програмою соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік.

 

РОЗДІЛ 1

 

Повноваження в галузі соціально-економічного розвитку, управління майном, приватизації, сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики, містобудування, житлово-комунального господарства, сільського господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, будівництва та ремонту доріг, використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля, надання адміністративних послуг, цивільного захисту населення

 

2018  рік для органів  виконавчої влади  та місцевого  самоврядування був надзвичайно відповідальним, насиченим  проблемами  реформування  окремих галузей  та  децентралізації і створення якісно нових територіальних  громад. 

          Пріоритетними були питання реформування галузей освіти та первинної  ланки  охорони  здоров’я, завершення будівництва  та реконструкції об’єктів соціальної інфраструктури, енергозбереження,  вдосконалення системи надання адміністративних послуг та поліпшення їх якості, ремонту доріг  загального користування і комунальних вулиць. За цей же період вдалося за  рахунок  збільшення власних бюджетних надходжень суттєво наповнити  місцеві бюджети та профінансувати основні заходи регіональних і районних програм.

Суттєво збільшились обсяги виробництва продукції промисловості.  Приріст виробництва продукції до середньорічного за 2015-2017 роки  становить 35.2 відсотки.

Обсяги реалізації продукції за січень-грудень 2018 року до 2015 року  збільшились  в  1.8  рази і склали понад  58  млн. грн., з яких 70 відсотків товарна  продукція ДП "Старовижівське ЛГ".  

Підприємство поступово збільшує заготівлю деревини від рубок догляду  із 2015 року на 16.5 відсотки зменшило заготівлю деревини від рубок  головного користування, на 25  відсотків  збільшились за три роки площі  лісовідновлення, в 1.6 рази  збільшилось фінансування заходів по утриманню лісового фонду  та майже у 5.7 рази капітальні інвестиції у матеріально-технічну  базу  підприємства.

              Відроджується та розвиваєтьс інфраструктура мисливського господарства, створений сучасний максимально наближений до природних умов  вольєр для диких пернатих птахів, збільшується поголів’я  диких свиней,  створюється спеціальна інфраструктура з  організації  полювання, що дасть змогу отримати додаткові надходження, капітально відремонтований будинок мисливця і рибалки на озері Пісочне.

              В 2018 році була проведена величезна робота по оновленню основних фондів та виробництва  Дубечненського цеху переробки. Придбана сучасна нова лінія по виробництву пиломатеріалів вартістю більше 3 млн. грн., понад  2 млн. грн. вкладено в  підготовчі роботи  по  встановленню потужного обладнання, що дасть можливість  збільшити  місячний обсяг реалізації  продукції   переробки  майже  на 1.2 млн. грн. та  додатково створити  на  виробництві 18 нових  робочих місць.

   Підприємства-виробники  твердого палива  на  16  відсотків   збільшили  до минулого року виробництво твердопаливних гранул  з тирси та  брикету паливного (ТзОВ "Старовижівське паливо-торф", "Брікет Стар"),  з початку  року   реалізовано промислової продукції на суму понад  13.5  млн. гривень. У нинішньому  році започаткувало  свою  роботу підприємство будівельної   галузі – ТзОВ   "Будівельна компанія "Наш стандарт", с.Мизове,  яке спеціалізується по будівництву житлових і нежитлових приміщень, проведенню капітальних ремонтів  та монтажу інженерних мереж.       

  Загалом з 2015 року в районі зареєстровано 13 нових підприємств переважно  сільськогосподарського  спрямування,  з них 10 у минулому та нинішньому роках,  створено 182 нових робочих місця.   ТзОВ  "Дубечненський керамічний завод"  та  "Волиньсапрофос"  надано в оренду земельні ділянки  родовищ  для  видобування суглинків, глини  і  сапропелю,   що дало можливість  у  нинішньому  році розпочати  видобування  та  переробку  органічної  сировини на  озері   Пісочне.

            Ефективне використання земельних ресурсів має винятково важливе значення для сталого розвитку аграрного сектора економіки  та наповнення бюджету району.   Надходження від плати за землю  досягли  третини загальних надходжень  до бюджету району

   Загалом в районі надано в оренду 11.418 тис. га. сільськогосподарських  угідь  та укладено 5910 договорів  оренди,  в тому числі  на 5.888  тис. га.  невитребуваних  земель, орендовано 4.693  тис.га.   земельних часток з  орендарями  яких  укладено 3859 договорів оренди.   Ринок  земельних відносин  активно  запрацював у 2018  році,  коли  районною державною адміністрацією  в  сільське  господарство були  залучені  ділові  орендарі-партнери,  яким  надано в оренду  не витребуваних   земельних ділянок для  ведення  товарного  сільськогосподарського  виробництва  площею 673 га,   а загалом  у 2015-2018 роках  - 4598  га. (2017 – 2192.4 га, 2016 – 193.4 га, 2015 – 1539.2 га.).   На даний час аграрії орендують 10.153  тис. га. земель, з них 218.3  га. земель державної власності,  4.693  тис. га. паїв та 5.242 тис. га. не витребуваних земельних ділянок.

            Всього  в районі  зареєстровано 63 агроформування,    з них на  сьогодні  39  економічно-активні,   24  припинили господарську діяльність,  5 господарств зареєстровані у 2017 році,  3 з яких  з напрямком виробничої діяльності - садівництво та ягідництво.   

             З  2015  року у  два  рази  зросли  площі  посіву  агропідприємствами сільськогосподарських  культур,   у 1.5  рази  зросла  урожайність  зернових  та  зернобобових,  у  2  рази  валові  збори.   Під  урожай  2019  року  посіяно 6475 га. сільськогосподарських культур,   з них  3975  га озимих та  2500 га  ярих культур,  в нинішньому  році  фермерським господарством "Наща ягідка"  закладено 2 га. полуниці.   З початку  року ФГ "Соломія плюс", "ОЛКО", ТзОВ "Голден беррі", "Облапське",   ДП  "Агрофірма Луга-Нова" надано 29 земельних  ділянок сільськогосподарського  призначення  загальною площею  понад   673.1  гектари.

             У 2018 році було продовжено надання дотації з районного  та обласного бюджетів   на  покращення пасовищ,    розчистку   і  поглиблення меліоративних каналів  на  території   Кримненської    сільської  ради відповідно до   обласної програми "Екологія 2016-2020".  

            Одним із основних пріоритетів соціально-економічного розвитку територій є модернізація соціальної інфраструктури,  будівництво  доріг та  житла.

            З цією метою 2018  році в  районі реалізовувалося  56 інвестиційних   проектів,  з них:  1  за кошти Світового  Банку,  1   проект   за кошти Державного Фонду регіонального розвитку,  33 проекти за кошти субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій,  5  за рахунок коштів обласного бюджету,  3  за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища,  1  за  кошти  Субвенції  з  державного  бюджету  місцевим  бюджетам на  розвиток  системи  охорони  здоров’я  в  сільській  місцевості,  3 проекти  за кошти  дорожнього  Фонду  та  співфінансування  місцевих бюджетів,  9  за кошти районного бюджету.

          Планується завершити у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку реалізацію проекту будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. на 198 учнів в с.Любохини, залишкова вартість будівництва становить 24558,801 тис. гривень.   На  співфінансування будівництва з районного бюджету залучено  у 2018 році кошти в сумі 3144,822 тис.грн. та  29642,148 тис.грн. відповідно до розпорядження КМУ від 23.05.2018 року № 372-р. надано ДФРР. Проведено коригування проектно-кошторисної документації та експертизу, згідно якої кошторисна вартість об’єкта становить 82943,529 тис.грн. Реалізація проекту дозволить суттєво покращити якість надання послуг загальної середньої освіти  та створити нові робочі місця.

У  2018 році реалізовано 33 інвестиційні проекти, на які було надано кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (понад 3200  тис.грн. субвенції).

За рахунок коштів обласного бюджету повністю реалізовано проекти по вуличному освітленню, зокрема проведено облаштування вуличного освітлення в с. Чевель (210 тис.грн.), Дубечне (210 тис.грн.) та с. Кримне (250 тис.грн.) та 3 проекти по Смідинській ОТГ:  проведено поточний ремонт харчоблоків та закуплено обладнання для ДНЗ в с.Смідин (265 тис.грн.) та Рудня (265 тис.грн.), закуплено дробарку (120 тис.грн.), проведено ремонт вуличного освітлення по КТП-243  в с.Паридуби (260 тис.грн.)

         Дані проекти спрямовані на покращення інфраструктури вулиць населених пунктів, покращення умов навчання в дошкільних навчальних закладах шляхом  поліпшення їх матеріально-технічної бази в цілому, а також на  забезпечення  якості надання медичних послуг.

Реалізовується субпроект Світового Банку "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області".     

Центру первинної медико допомоги з районного бюджету виділено на виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції  Старовижівської  АЗПСМ  - 108  тис. грн.,   на виконання  п.6.4.4. субсидіарної  угоди - 96.5 тис. грн.   Наразі встановлено  Інтернет-зв’язок  та придбано обладнання  та  комплектуючі  для комп’ютерної техніки   установ АЗПСМ. Це дозволить покращити комунікацію та підвищити якість надання медичних послуг населенню через поліпшення матеріально-технічної бази лікувальних закладів.

            На  розгляд  регіональної  конкурсної  комісії  ДФРР  у 2019 році  подано  4  проекти  по будівництву та  реконструкції  загальноосвітніх  шкіл  в селах  Любохини,  Буцинь,  дошкільного  навчального закладу   та  спортивної  зали  в  школі  с.Смолярі.

             Важливим  індикатором  оцінки  діяльності  виконавчої  влади  є рівень  забезпечення житлом  та  будівництво  соціального  житла.  У 2015-2018  роках прийнято в  експлуатацію понад  28.3 тис. кв.м. житла,  що  становить в  середньому  205 кв.м. загальної  площі  на 1 тис. жителів  району.  З 2015  року  площі  забудови  індивідуального  житла збільшились у 2 рази. 

             За для  фінансової підтримки забудовників  районна державна  адміністрація активно працює  в  рамках  співфінансування  за обласною  програмою  "Власний  дім".  За чотири  роки пільговим кредитуванням  скористалися  54 забудовники,  загальна  сума бюджетних асигнувань  у  житлове  будівництво на  селі склала  майже 3 млн.грн., з  них кошти районного бюджету понад 1.245 млн.гривень. За цей  же  період забудовниками  повернуто до спеціального фонду районного бюджету і знову направлено на їх  фінансування 335.5 тис.  гривень.  Окремі  новоутворені  об’єднані громади  уже скористалися перевагами пільгового кредитування і уклали угоди про  співпрацю  з розпорядником  коштів.

   Пріоритетними були і залишаються питання будівництва, обслу-говувавння та утримання доріг загального  користування   місцевого  значення.  

             На  обслуговуванні  філії   "Старовижівський  автодор"  ДП "Волинь-облавтодор"  в  районі  перебуває  понад 363.8 км. автомобільних  доріг  загального  користування, з них 258.2  км. місцевого  значення, з  яких  163.4  км.  обласні  та  94.8  км. районні дороги,  в  загальній  протяжності  доріг  251.3  км.,  або   понад  97  відсотків  дороги  з  твердим  покриттям.   Крім  того на  дорогах загального  користування  знаходиться  16  мостів  та  331 труб-переїздів,  з  них  9  мостів  та 248  труб-переїздів експлуатуються на  дорогах  місцевого  значення.

     На  утриманні  територіальних  громад  знаходиться   понад  370 км.  комунальних  доріг  та  вулиць,  з них  42.6  км.  з  твердим  покриттям,  46.3  км.  з  білощебеневим  і  гравійним  та  понад  280.3  км.  грунтових.  Частина  доріг  знаходиться  в  жалюгідному  стані,  практично  всі  дороги  та  комунальні  вулиці  потребують ремонту  та  належного  утримання.

  Районною державною адміністрацією спільно з департаментом інфраструктури  та  туризму ОДА, територіальними  громадами  щорічно узгоджуються  переліки  об’єктів дорожнього господарства які на умовах співфінансування підлягають капітальному та  поточному-середньому  ремонту,  до  співфінансування  будівництва  залучаються  кошти  районного  та  місцевих  бюджетів.

  Загалом  за чотири  роки  на дорогах  загального  користування виконано  робіт  на  суму майже  23.8 млн.грн.,  в  тому  числі  дорогах місцевого  значення на  понад 10 млн. грн.,  що  складає 42  відсотки  загальних  обсягів  інвестування  дорожньої  інфраструктури. 

  Відремонтовано  чотири   дороги  загального користування місцевого значення  протяжністю 5.565 км.,   на загальну суму  4.654 млн. грн.,  фінансові зобов’язання районного та сільських  бюджетів   склали    відповідно  752.8 та 470 тис. гривень.  

 Найбільш  активно дорожнє  будівництво проводилось у  2018  році.  За  2018 рік освоєно  понад  8.9  млн.грн.,  що  наполовину  більше середньорічних  асигнувань  за  2015-2017  роки,  з  них більше  5 млн. грн.  на ремонтах  місцевих  доріг.  Капітально відремонтовано асфальтним  покриттям ділянку  дороги   до Чевеля,  протяжністю  665 м.,  поточним - середнім  ремонтом  завершено основну частину робіт по прокладанню дороги з асфальтним  покриттям  через село  Підсинівка  до села  Мильці,  протяжністю близько 3.1 км.,  для фінансування робіт виділено кошти районного бюджету  в сумі  752.8  тис. грн.  та   Соколищенською сільською  – 260 тис.грн.,  а також з обласного та державного бюджетів. 

  Виготовлено проектно-кошторисну документацію  по  ремонту автодороги   Ратне -  Шацьк   через  Дубечне,  Кримне, Любохини,  прийнято рішення  Дубечненською  та Кримненською,  крім  Любохинівської, сільськими  радами  по співфінансуванню  виготовлення ПКД в  сумі  94.7  і 50  тис. грн. відповідно.

 За останні кілька  років суттєво активізувалось  будівництво комерційних об’єктів виробничого та торгівельного призначення. У 2016-2017 роках побудовані  "Торговий Центр" по  вул.Незалежності  та житлово-готельний  комплекс на  площі  Миру,  торгові заклади підприємців,  оптово-будівельні  бази, реконструйовано під оренду  перший  поверх  приміщення  фабрики "Вижівка", введені  в експлуатацію сучасні  холодильні камери  для заморожування  лісової  та плодоовочевої продукції підприємцями  Анатолієм Сливкою та Володимиром Савлуком,  збільшили  можливості по переробці зерна на зерносушильному комплексі в  Секуні  ТОВ  "Ратнівські аграрії",  введено в  дію інноваційну технологічну лінію по переробці ділової  деревини  Дубечненського  цеху  державного лісгоспу,   нарощує маркетингову діяльність  ТзОВ "Волиньсапрофос", наразі  підприємство  культивує вирощування малини та виробляє  паливні торфобрикети,  планує  збільшити  площі  ягідників.

            Ринок інтернет-послуг району  має  великий потенціал для зростання.   За даними представників провайдерів у сфері телекомунікацій кількість абонентів мережі Інтернет  та  мобільного зв’язку суттєво зросла,  зросла  кількість послуг поштового та фіксованого телефонного зв’язку. За даними статистики забезпеченість населення інтернет-послугами по Україні становить  41.7 на  100 жителів.

             Наразі  територія району  повністю покрита  мобільним зв’язком,  в районному  центрі  з’явилися представництва  провайдерських  компаній  УАРНЕТ,  обслуговує 12 населених пунктів  та селище,  ТТай  та  УКРтелеком  обслуговують відповідно 10 і 3 населених  пункти  району.    В перспективі для жителів Старої Вижівки можливе розгортання  частоти для надшвидкісної  мережі  Інтернету  4G.  

     За  2015 -2018  роки  здійснювалась  організація  містобудівної  діяльності  відповідно до вимог Закону України  "Про регулювання містобудівної діяльності"            

    Із 47 населених пунктів району генеральними планами забудови забезпечені  43,    необхідно розробити 4 генеральні плани населених пунктів,  де містобудівна документація взагалі не розроблялась. У зв’язку з неповною реалізацією наявних генеральних планів сільськими радами були прийняті рішення про актуалізацію   43 існуючих генеральних планів  забудови.  Головним архітектором  району  було видано  441  будівельний паспорт на будівництво індивідуальних житлових будинків, 116 містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва та  розроблено 77 детальних планів території.

    З  метою  забезпечення публічності містобудівної діяльності на Веб-сайті районної державної адміністрації розміщені усі 43 існуючі генеральні  плани  населених пунктів Старовижівського району та 3 детальні плани територій кварталів індивідуальної житлової забудови  і 2 проекти внесення змін у  генплан. 

             Забезпечено надання  адміністративні послуги через Центр надання адміністративних послуг,  всього з  2015  року заявникам  надано  1599 таких  послуг. 

           Позитивні зміни та досягнення відбулися у сфері пожежної та тех-ногенної безпеки,  зокрема   поліпшилась  матеріально-технічна  база  пожежної частини.  З районного бюджету по програмі накопичення та використання матеріальних  резервів   придбано  обладнання  на  суму  майже  146 тис. грн.,  на ліквідацію пожеж на  торфовищах  закуплено пальне  на суму  понад   287.6  тис. гривень.

   Важливе місце в оцінці економічного та соціального стану району  належить питанням працевлаштування безробітних громадян та розширення сфери послуг на ринку праці.   Протягом  2015-2018  років   статус  безробітних отримали понад 4320 осіб, однак чисельність безробітних на кінець нинішнього року зменшилась майже у 1.2  рази,  а  працевлаштування безробітних  зросло на 13 відсотків.   З метою допомоги населенню знайти своє місце на ринку праці організовується професійне навчання та  стажування безробітних безпосередньо на робочих місцях,  в загальноосвітніх школах району встановлено і успішно експлуатуються    профінформаційні  термінали для школярів,  для ознайомлення з умовами праці та проживання інформація про вакантні посади розміщена на веб-сайті Волинського обласного центру зайнятості.

 За  пропозиціями  сільських рад  щодо відновлення або організації нових автобусних приміських маршрутів проведено конкурс по двох приміських автобусних маршрутах загального користування та  відкрито нові маршрути в напрямках   Любохин,  Яревища,  Сукачів, Сьомаків, Смідина, Рудки, Залюття, Синового.  З  метою  оптимізації  автобусних  маршрутів за  пропозиціями  сільських  голів вносяться  зміни до графіків  та маршрутів руху  пасажирського  транспорту.  Наразі  забезпечена  найбільш  збалансована  схема  пасажирських перевезень  району.

   Розширення мережі природно-заповідного  фонду, формування системи екомереж,  створення  рекреаційних  зон та  місць масового відпочинку у  прибережних смугах природних  водойм  сприятиме   не лише збереженню та охороні заповідних  ландшафтів,  лісових  масивів і водойм,  поліпшенню  екології регіону, я й  формуванню  чинників для  розвитку  туристичного та  санаторно-курортного бізнесу,  активізації  комерційних послуг  і  відповідно розширення  бази  платників до бюджетів  громад.  

           З метою стабілізації екологічної ситуації в районі затверджено програми "Питна вода Старовижівщини  на 2012-2020 роки",  Комплексна програма розвитку сільських територій Старовижівського району на 2017-2020 роки,  розроблені  Заходи  на  виконання  Регіональнї  екологічної програми   "Екологія 2016-2020".  На території району встановлено за проектами землеустрою 12  прибережно-захисних смуг  водних  об’єктів  на  озерах   Мале, Луки, Острівне, Домашнє (с.Любохини), Біле, Синове, Сіре, Домашнє, Пісочне (с.Кримне), Пісочне  (с.Поліське),  Святе  (с. Глухи).

  Відповідно до Регіональної схеми формування екологічної мережі Волинської області на території району утворено 13 об’єктів природно-заповідного фонду   загальною  площею 6775.92 га.,  з  яких   Парк-пам’ятка  садово-паркового мистецтва "Дубечненський" площею 2га., загальнодержав-ного значення. Робочою групою за участю голів територіальних громад, постійних лісокористувачів та громадських організацій вивчається питання розширення меж природно-заповідного фонду району та збільшення кількості об’єктів  ПЗФ.

         На сьогодні в районі експлуатується 1 полігон твердих побутових відходів введений в експлуатацію в 2005 році розташований  в урочищі «Лиски», на відстані 3,6 км від селища, потужність 340 тис.м.куб. (проектна потужність 13,6 тис.м.куб.рік), заповнений на 45-48%, паспорт є в наявності. ТПВ від населення та організацій вивозиться за без контейнерною схемою згідно графіка, але проводяться роботи для забезпечення роздільного збирання , утилізації та видалення відходів з дотриманням правил  екологічної безпеки  при поводження з ними.

    Внаслідок  реформування пенсійного забезпечення  на  15 відсотків збільшився середній розмір призначених пенсій  і склав 1783.50  гривні.  З  початку  року   призначено 156 нових пенсій (54 Старовижівський район, 102- Ратнівський район),   проведено 190 перерахунків пенсій (71 Старовижівський район, 119 Ратнівський район).

   Кваліфікована  допомога надавалась закладами та  установами  освіти, охорони  здоров’я і культури.

 Протягом 2018 року Старовижівською райдержадміністрацією укладено 203 договори оренди земельних ділянок з числа невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв) та 2 договори оренди земельних ділянок державної власності: із ТзОВ «Дубечненський керамічний завод» для видобування суглинків та глин, придатних для виробництва дренажних труб на Потоківському родовищі глин та суглинків на території Дубечненської сільської ради та із ТзОВ «Волиньсапрофос» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами на території Сереховичівської (бувшої Синівської) сільської ради Старовижівського району Волинської області.

   Всі ці  головні напрямки і пріоритети діяльності районної державної  адміністрації і багато  інших  функцій державної  політики  органів  виконавчої  влади  та місцевого  самоврядування будуть і  надалі   визначальними в системі  комплексного вирішення  питань соціально-економічного розвитку території.

 

              Надання адміністративних послуг

       Одним із вагомих факторів, які визначають рівень забезпечення державою належних умов життя своїх громадян, є якість надання адміністративних послуг. З цією метою на виконання вимог Закону України  “Про адміністративні послуги” здійснює свою діяльність Центр надання адміністративних послуг Старовижівської районної державної адміністрації.

За рахунок економії коштів по проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» з червня 2017 по лютий 2018 року реалізовано інвестиційний проект “Реконструкція частини адміністративного приміщення під “Центр надання адміністративних послуг”  за адресою смт Стара Вижівка, вул. Соборності, 3а”, завдяки якому громада району отримала новий  модернізований ЦНАП з відкритими, просторими приміщеннями площею понад 200 кв.м., де є зона прийому і зона очікування, зона інформування та оформлення документів, створений дитячий куточок, наявні санітарні кімнати, в т.ч. і для осіб з обмеженими можливостями, є пандус.

Створено 10 робочих місць, в повній мірі забезпечених відповідною оргтехнікою. Для спеціалістів центру наявна службова кімната.

У центрі встановлено відеоспостереження,  систему звукозапису розмов адміністраторів з суб’єктами звернень, систему протипожежної охорони, налаштована і працює робоча станція для виготовлення паспортів. На території центру можна отримати доступ до мережі інтернет через безкоштовний WI-FI, оплатити послуги через POS-термінал на робочому місці  адміністратора ЦНАП.

На початку травня за рахунок спец коштів районного бюджету          облаштована парковка для велосипедів.

 Загальні видатки на модернізацію ЦНАП Старовижівської РДА у рамках проекту ЄС «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади»  становлять понад 1 млн. 997 тис.гривень, з яких грантові кошти – більше 1 млн. 417 тис.грн., кошти районного бюджету 580 тис.гривень.

 Додатково з районного бюджету у 2018 році було освоєно ще 293,02 тис.грн., а саме:

 - 80 тис.грн. на придбання частини обладнання з виготовлення паспортів;

 • 26,8 тис.гривень на оплату частини послуг з налаштування обладнання та організації каналу конфіденційного зв’язку у ЦНАП;
 • 23,0 тис.грн. придбання офісних стільців;
 • 160,0 тис.грн. на поточний ремонт додатково орендованих приміщень для ЦНАП;
 • 3,22 тис.грн. на заправку та ремонт картриджів.

          Старовижівська районна державна адміністрація спільно з районною та селищною радами 01 грудня 2017 року підписали Меморандум про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг. Сторони дійшли взаємної згоди про створення в перспективі спільного Старовижівського селищно-районного центру надання адміністративних послуг, в якому додатково будуть надаватись послуги селищної ради. На виконання відповідного меморандуму з селищного бюджету в 2018 році були виділені кошти в сумі понад 131 тис.грн., з яких на проведення поточного ремонту орендованих приміщень для ЦНАП використано понад 85,3 тис.грн., ще 45,7 тис.грн. використано на оплату послуг за проведення первинної державної експертизи комплексної системи захисту інформації для обладнання по виготовленню паспортів, та оплату послуг за користування захищеним каналом зв’язку.

      Ремонтні роботи завершено повністю, додатково для центру обладнано архівну кімнату, кімнату з прийому громадян, кабінет адміністратора з прийому документів на виготовлення закордонних паспортів та паспортів громадян України у вигляді ID картки.

Організація надання адміністративних послуг у Центрі здійснюється адміністраторами та державними реєстраторами, які забезпечують надання  послуг шляхом взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг,  здійснюють прийом, опрацювання та видачу готового результату суб’єктам звернення.

 Прийом суб’єктів звернень у ЦНАП  становить п’ять днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід. Кожного понеділка прийом здійснюється до 20 години.

 Керуючись розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг», із змінами, з метою оптимізації та належної організації надання адміністративних послуг, розпорядженням голови районної державної адміністрації від 06 листопада 2018 року № 639 затверджений оновлений перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП в кількості 97.

Протягом 2018 року було надано 8 795 послуг.  

Рейтинговий список популярності послуг наступний (аналіз 2018 року):

 • державна реєстрація нерухомості – 43 % звернень (3802);
 • послуги Держгеокадастру – 25% звернень ( 2181);
 • паспортні послуги – 13 % звернень ( 1140);
 • дозвільно-погоджувальні послуги у сфері будівництва,

архітектури та містобудування – 8 % звернень (690);

 • державна реєстрація юридичних осіб та ФОП – 6 % звернень (537);
 • послуги соціального захисту та ін. - 5% звернень ( 445).

     У 2018 році до місцевих бюджетів надійшло адміністративного збору в сумі понад 514,3 тис.грн., з яких – 432,9 тис.грн. до районного бюджету, до селищного бюджету (по паспортних послугах) лише за період з 22 жовтня по 31 грудня надійшло 81.4 тис.гривень.

      На всі  послуги згідно відповідних вимог оновлені інформаційні картки,

форми заяв.

 На офіційному веб-сайті райдержадміністрації в рубриці «Центр надання адміністративних послуг», розміщена вся необхідна інформація для суб’єктів звернення щодо організації та порядку отримання  адмінпослуг через центр.

В перспективі у 2019 році ми плануємо впровадити смс-повідомлення про готовність результату адміністративної послуги, яке буде надходити кожному заявнику на його телефон за номером, вказаним у справі, а також з 1 березня будемо здійснювати прийом документів на виготовлення паспортів термінових.

 

           Цивільний захист населення

З метою реалізації державної політики у сфері захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, готовності органів управління  та сил реагування до дій за призначенням у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій в районі постійно проводиться робота з питань планування заходів цивільного захисту та запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та проведення відповідних заходів.

   Головою райдержадміністрації видано розпорядження № 141 від 27 квітня 2016 року та затверджено Положення про місцеву ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту району.

Робота районної комісії з питань ТЕБ та НС здійснювалась відповідно до плану роботи, затвердженого засідання цієї комісії та положення про  комісію з питань ТЕБ та НС району, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 4 лютого  2016 року № 31. В 2018 році, згідно відповідного  плану було проведено 9 засідань комісії з питань ТЕБ та НС, на яких були розглянуті питання щодо забезпечення функціонування систем життєзабезпечення, збереження життя людей, пожежної безпеки, санітарно-гігієнічної безпеки та ряд інших. За пропозицією голови комісії з питань ТЕБ та НС, на виконання «Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в районі на 2014-2018 роки», затвердженої рішенням сесії районної ради від 08.02.2014  № 34/26,  комісією було прийняте рішення про виділення 69,350 тис.грн. для поповнення матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в районі.

Служба оповіщення про загрозу і  виникнення надзвичайних ситуацій у мирний і воєнний час створена на базі СЛД №5 смт Стара Вижівка РЦТ №111 м.Ковель Волинської філії ПАТ «Укртелеком».

Для оповіщення керівного складу районної адміністрації, комісії з питань ТЕБ та НС, керівників підприємств і населення створена внутрішньо районна централізована система оповіщення  на базі апаратури П-160.

Оповіщення керівного складу здійснюється по квартирним і службовим телефонам, які включені в  стійку циркулярного виклику (СЦВ) загальною ємністю 16 номерів.

Оповіщення населення селища у разі загрози і виникненні надзвичайних ситуацій здійснюється за допомогою електросирени, вуличних гучномовців. В районі встановлено 1 вуличний гучномовець, 1 електросирена в селищі Стара Вижівка.

Для укриття населення у разі виникнення радіаційних ситуацій в районі є 59 одиниць захисних споруд місткістю 11 595 осіб. Загалом фонд захисних споруд району складається з протирадіаційних укриттів (ПРУ) у кількості 10 од. та підвальних приміщень.

На базі Старовижівської центральної районної лікарні та комунального закладу “Старовижівський центр первинної медико-санітарної допомоги” створено три бригади загально-терапевтичного профілю, які забезпечені необхідними медикаментами та майном, а також укомплектовані на 100% особовим складом.

На особливий період формується загін першої медичної допомоги. Це формування підвищеної готовності. Укомплектоване особовим складом та оснащене необхідним майном на 95%. Майно зберігається на складах спецбази управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Відповідно до вимог щодо реалізації основних заходів і завдань з підготовки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення розроблено план основних заходів з підготовки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Старовижівського району на 2018 рік:

- план дій органів управління та сил цивільного захисту Старовижівського району у разі виникнення надзвичайних ситуацій є в наявності;

- план першочергових і невідкладних заходів та робіт на об'єктах та територіях з ризиком виникнення надзвичайних ситуацій Старовижівського району розроблений та затверджений головою комісії з питань ТЕБ та НС;

- план розвитку і удосконалення цивільного захисту  Старовижівського району, як документ, що передбачає фінансові витрати на ті чи інші заходи системи цивільного захисту на 2018 рік розроблений;

- відповідно до організаційних рекомендацій розроблений план графік проведення комплексних навчань та об’єктових тренувань у Старовижівському районі на 2018 рік.

З метою організації удосконалення та підвищення ефективності роботи, пов’язаної із забезпеченням пожежної та техногенної безпеки в районі, досягнення належного рівня фінансового та матеріально-технічного забезпечення у сфері пожежної безпеки рішенням сесії районної ради схвалена «Програма  створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в районі  на 2014-2018 роки».

Резервний фонд районного бюджету на 2018 рік затверджений згідно вимог.

На території району функціонує 1 потенційно небезпечний об’єкт, оснащений системою безпеки ОРІОН 4ДМ.1 та пожежною сигналізацією. Комплекс заходів захисту населення, яке проживає в зонах можливого ураження спланований, відповідні сили і засоби готові до використання за призначенням.

Евакуаційні органи в районі та сільських радах створені, склад їх  поновлений.

Загалом  стан реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, організації роботи з питань  техногенної безпеки в Старовижівському районі перебуває на належному рівні, районна ланка територіальної підсистеми ЄДСЦЗ запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру обмежено  готова до виконання завдань за призначенням.

 

Розділ 2

 

Повноваження в галузі бюджету та фінансів

 

        Фінансовий ресурс, що надійшов до загального фонду місцевих бюджетів району протягом 2018 року, склав 270,3 млн. грн., з якого 35,8 млн. грн. становили власні доходи та 234,5 млн. грн. – трансферти з державного бюджету та інших бюджетів. Якщо порівняти ці показники з надходженнями 2017 року, то за власними доходами вони зросли  на 5,9 млн. грн., а за трансфертами з державного бюджету – на 50,6 млн. гривень. В цілому обсяг надходжень до бюджету району у минулому році зріс на 20,7 відсотка.

        Загалом рівень виконання  бюджету району за власними доходами загального фонду за минулий рік склав 110,1 відсотка, районного бюджету – 104,9 відсотка. Такі високі показники виконання зведеного бюджету району забезпечено завдяки виконанню бюджетів усіх територіальних громад району  (вже третій рік поспіль).

Найвищі темпи росту доходів  досягнуті у Любохинській (58,2 відсотка), Галиновільській (41,9 відсотка), Кримненській (35,0 відсотків), Секунській (34,2 відсотка ), Поліській (33,8 відсотка), Буцинській (28,1 відсоток) та Соколищенській  (26,8 відсотка) сільських радах.

Поряд з цим, зменшилися надходження в порівнянні з минулим роком по Нововижвівській сільській раді (-7,0 відсотка або -39,3 тис.грн.).

Понад заплановані у місцевих бюджетах на 2018 рік показники надійшло 3,3 млн. гривень власних доходів, які будуть використовуватися вже у цьому році у вигляді вільних залишків коштів. За даними звіту про виконання місцевих бюджетів на рахунках загального фонду місцевих бюджетів району залишки на початок року складають близько 12,2 млн. гривень, в тому числі власні кошти – близько 7,7 млн. грн, субвенції з державного бюджету – майже 4,5 млн. грн., з яких субвенція на соціально-економічний розвиток  – 3,2 млн. грн..

Щодо районного бюджету, то вільні залишки коштів загального фонду, утворені станом на початок року, складають майже 2,0 млн. гривень. Ще 0,9 млн. грн., за наслідками виконання бюджету у минулому році, залишилось коштів освітньої субвенції та 0,4 млн.грн. залишки медичної субвенції. За коштами  субвенції соціально-економічного розвитку залишки складають 3,2 млн. гривень.

У межах наявних фінансових ресурсів у минулому році забезпечувалося виконання місцевих бюджетів за видатками. Загалом витрати бюджету району склали 265,7 млн. грн. Із загального обсягу витрат майже 231,7 млн. грн. спрямовано на фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення населення. Вже з початку року особлива увага була зосереджена на необхідності забезпечення у повному обсязі асигнуваннями видатків на заробітну плату працівників бюджетної сфери, своєчасного фінансування інших захищених статей та першочергових витрат, пов’язаних із функціонуванням установ і закладів.

На заробітну плату працівників бюджетних галузей спрямовано 109,6 млн. грн. (41,2 відсотка усіх видатків), що дало можливість здійснити відповідні виплати згідно чинного законодавства та  не допустити боргів на початок 2019 року. Хоча,  вже з початку 2018 року місцевими органами влади і самоврядування декларувалася незабезпеченість асигнуваннями таких видатків обсягом понад 2 млн. гривень. Враховуючи заходи, що були проведені на місцевому рівні та  отримавши додаткову дотацію з державного бюджету завершили минулий рік без особливих проблем.

На здійснення видатків, які мають соціальний характер, за рахунок відповідних цільових субвенцій та програм державного бюджету у 2018 році спрямовано загалом 857,1 тис. гривень. У межах виділених ресурсів проведені витрати на відшкодування вартості лікарських засобів  для лікування окремих захворювань закладами охорони здоров’я на загальну суму 814,8 тис. грн., надана підтримка особам з особливими освітніми потребами обсягом більше 42,3 тис. грн.

Упродовж 2018 року забезпечувалася реалізація державних програм соціального захисту населення, на що у цілому спрямовано  понад 107,7 млн.гривень. Згідно нарахованих органами соціального захисту обсягів, здійснені виплати соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, прийомним сім’ям загальним обсягом 57,9 млн. гривень. Разом з тим, через недостатній обсяг асигнувань державного бюджету, непроведеними до кінця 2018 року залишилися розрахунки за надані пільги і субсидії населенню з оплати енергоносіїв і комунальних послуг у сумі 3,8 млн. грн. та грошові виплати на придбання твердого палива і скрапленого газу – 0,1 млн. гривень.

Районним бюджетом було передано обласному бюджету іншу субвенцію в сумі 3150,0 тис.грн. на співфінансування  загальноосвітньої школи І-ІІІ с. на 198 учнів в с.Любохини.

На фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, ремонтом і утриманням доріг комунальної власності та доріг загального користування місцевого значення, органами місцевого самоврядування району спрямовано 6,6 млн. грн., з них із Старовижівського селищного бюджету – 6,3 млн.грн.,  що на 4,5 млн. грн. більше від попереднього року

Значний ресурс у минулому році на реалізацію інвестиційних проектів район отримав у вигляді  субвенції з державного бюджету щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, загальний обсяг якої становив 4,6 млн. грн.  Фактичне використання склало 2,7 млн. грн., що пов’язано із надходженням цієї субвенції у другій половині року та в грудні місяці. Залишки коштів за цією субвенцією зберігаються на рахунках місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2019 році з урахуванням їх цільового призначення.

   За 2018 рік до державного бюджету по Старовижівському  району ( в т.ч бюджети ОТГ) надійшло 26,1  млн.грн., відшкодовано податку на додану вартість платникам податків в сумі 3,3 млн.грн. (тоді як   за  2017 рік бюджетне відшкодовання склало майже 2 млн грн.).

         За минулий  рік по загальному фонду державного бюджету в районі відкрито  асигнувань (з врахуванням міжбюджетних трансфертів) в сумі 153,1 млн грн. Касові видатки складають   153,0 млн.грн.   Залишок невикористаних відкритих асигнувань складає 0,1 млн.грн. або  0,04 відсотки.  

         На 01.01.2019 в звітності відображено лише кредиторську заборгованість  державного бюджету минулих років- 25,2 тис.грн..

          За 2018 рік  до  місцевих бюджетів Старовижівського району  без бюджетів ОТГ (без врахування міжбюджетних трансфертів) надійшло   39,9 млн грн, що становить 112 % виконання розпису доходів на 2018 рік. До загального фонду надійшло 35,8  млн грн, до спеціального фонду- 4,1 млн.гривень.

         Крім того, до  місцевих бюджетів  району  без бюджетів ОТГ надійшли офіційні трансферти  в сумі 235,1млн.грн., з них: найбільші суми надходжень по субвенції для допомог сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям (56,9 млн.грн.); по освітній субвенції  –48,0 млн грн; та по субвенції  на надання пільг та житлових субсидій населенню  на енергоносії  – 42,0 млн грн...

         Обсяг видатків місцевих бюджетів  району без бюджетів ОТГ (з врахуванням міжбюджетних трансфертів), проведених за минулий рік становить 277,6 млн  грн.  в т.ч.:

 • загальний фонд 265,7 млн грн, що становить 98 % виконання річних бюджетних призначень;
 • спеціальний фонд 11,9 млн грн, що становить 71 % виконання річних кошторисних призначень.

         Найбільша питома вага серед касових видатків  загального фонду місцевих бюджетів  припадає на захищені статті видатків. Вони становить 89% в структурі видатків,  іх сума  за 2018 рік складає 235,3 млн грн.      Серед касових видатків  спеціального фонду місцевих бюджетів найбільша питома вага припадає на незахищені статті видатків (відповідно  74 % або 8,9 млн.грн.); капітальні видатки  становлять  93 % у структурі видатків спецфонду  або 8,3 млн грн.

         За минулий рік до бюджетів ОТГ (без врахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 13,8 млн грн, що становить 108 % виконання розпису доходів на 2018 рік. До загального фонду надійшло 13,3  млн грн, до спеціального фонду - 0,5 млн.гривень.

          Надходження офіційних трансфертів до бюджетів ОТГ складає  68,5 млн.грн., найбільші суми надходжень по освітній субвенції.

         Обсяг видатків  бюджетів ОТГ (з врахуванням міжбюджетних трансфертів), проведених за 2018 рік становить 77  млн. грн.  в т.ч.:

 • загальний фонд 63,1 млн грн, що становить 95 % виконання річних бюджетних призначень;
 • спеціальний фонд 13,9 млн грн, що становить 90 % виконання річних кошторисних призначень.

         Найбільша питома вага у касових видатках  загального фонду бюджетів ОТГ припадає на захищені статті видатків. Вони станови 93 % в структурі видатків або 58,7 млн грн..

         Заборгованість місцевих бюджетів. На 01.01.2019 кредиторська заборгованість місцевих бюджетів становить 3,9 млн.грн. (виплати населенню (пільги, субсидії та оплата поштових послуг по цих виплатах).

         За 2018 рік платникам податків повернуто або перераховано   помилково  та/або надміру сплачених коштів,  зарахованих до державного та місцевих бюджетів на суму 393,9 тис гривень.

         За цей період бюджетами району розміщено  тимчасово вільних коштів   на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків на суму 26,190 млн  грн. (районним бюджетом  було розміщено - 20,300 млн грн,,  селищним бюджетом 5,890 млн гривень).   

         Позики з ЄКР на погашення тимчасових касових розривів місцевих бюджетів за захищеними статтями видатків управлінням Казначейства  протягом минулого  року не надавалися.

         Протягом 2018 року працівниками управління Казначейства виявлено 13 порушень  і складено 13 попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавства на суму 360,9 тис.грн..

 

Розділ 3

 

Повноваження в галузі науки, освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, материнства і дитинства, сім’ї та молоді

 

             Розвиток освіти, фізичної культури і спорту

     З метою забезпечення стабільного розвитку освіти в районі діє Комплексна програма розвитку освіти Старовижівського району на 2016‑2020 роки (рішення сесії районної ради від 20.05.2016 № 6/11).

         В цілому по району (включно з ОТГ) функціонує 18 закладів дошкільної освіти (ЗДО), в яких здобуває дошкільну освіту 892 дитини (сільська місцевість – 609 дітей, міська – 283 (98%)), що складає 54% від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 років.

Із 18 ЗДО – 2 сезонних, які працюють упродовж квітня-жовтня. З 1 січня 2018 року 6 ЗДО функціонують на території об’єднаних сільських рад.

          З метою розвитку мережі закладів дошкільної освіти району з 22 лютого 2018 року Седлищенський заклад дошкільної освіти переведено на круглорічний режим роботи (24 дитини).

          16 вересня 2018 року було відкрито реконструйоване приміщення ЗДО в с. Кримне, де створені умови для функціонування трьох груп (65 дітей).

Право громадян на отримання початкової, базової та повної загальної середньої освіти в районі та в ОТГ у 2018-2019 навчальному році забезпечує 31 заклад освіти (1- НВК, 1 – опорний навчальний заклад, 9 – ЗОШ І-ІІІ ступеня, 15 – ЗОШ І-ІІ ступеня, 5 – ЗОШ І ступеня), в яких навчається 3 743 учні. У 2018 році призупинено діяльність ЗОШ І ст. с.Рудка – філії опорного навчального закладу «ЗОШ І –ІІІ ст. с.Смідин».

На закупівлю обладнання для учнів 1 класу «Нової української школи»  для шкіл району з державного бюджету надійшло 1 млн. 37 тис. грн. (співфінансування з районного бюджету – 98, 163 тис. грн). Зокрема, на придбання багатофункціональних принтерів – 154,510 тис. грн.; на комп’ютерне обладнання – 213,920 тис.грн.; на придбання меблів – 303,563 тис.грн.; на дидактичні матеріали - 365,986 тис.грн..

На проведення капітальних та поточних ремонтів закладів освіти з районного бюджету у 2018 році виділено 764, 472 тис.грн..

          За кошти субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій (764,472 тис.грн) здійснено встановлення енергозберігаючих вікон у ЗОШ І-ІІІ ст с.Стара Гута (55), ЗОШ І-ІІІ ст. с.Буцинь (27), ЗОШ І-ІІІ  ст. с.Мизове (75), ЗОШ І-ІІ ст. с.Секунь (18), ЗОШ І-ІІ ст. с.Чевель (7).

      На будівництво школи у с.Любохини у 2018 році виділено 2 млн.грн. з місцевого бюджету.

       У 2018 році надійшла субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій, а саме:

- капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІ ст. с.Журавлине – 1 485 тис. млн.;

 - реконструкція (тепломодернізація) огороджувальних конструкцій ЗОШ І-ІІІ ст. с.Смолярі – 600 тис.грн,  ЗОШ І-ІІ ст. с.Журавлине – 350 тис.грн, ЗОШ І-ІІ ст. с.Нова Вижва – 90 тис грн;

            03 вересня 2018 року відкрито комунальну установу «Старовижівський інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ). Для ремонту приміщень інклюзивно-ресурсного центру  з районного бюджету було виділено кошти в сумі 110 тис.грн. На придбання корекційного  обладнання, засобів корекції для  роботи з дітьми  виділено 185,6 тис. грн з державного бюджету.

Рішенням районної ради від 12 грудня 2016 року № 12/6 затверджено Районну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017 - 2021 роки.

В районі працює координаційна рада з питань фізичної культури і спорту райдержадміністрації (розпорядження першого заступника голови райдержадміністрації від 30.12.2005 № 277) та районна комісія з контролю за станом спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів (розпорядження голови райдержадміністрації від 31.01.06 № 30).

Матеріально-спортивну базу Старовижівського району (включно з ОТГ) складають:

1 стадіон з трибунами на 1500 місць Старовижівського професійного ліцею, 12 спортивних залів в загальноосвітніх школах та професійному ліцеї, 112 площинних спортивних споруд, з них: 24 – майданчики з тренажерним обладнанням, 14 – футбольних полів, 74 спортивні майданчики для ігрових видів спорту (з них 1 – із синтетичним покриттям розміром 22x42 м), 5 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, в т.ч. 1 з тренажерним обладнанням.

В галузі фізичної культури та спорту району працюють 56 працівників, 52 з яких мають вищу спеціальну освіту та 1 – середню спеціальну, з них: 50 – працівники фізичної культури навчальних закладів, 9 – тренери-викладачі Старовижівської ДЮСШ відділу освіти, 1 – працівник структурного підрозділу з фізичної культури і спорту райдержадміністрації.

В Старовижівський дитячо-юнацькій спортивній школі відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації функціонують три відділення: футбол, волейбол та легка атлетика, де займається 321 учень та працюють 11 тренерів, 8 з яких – штатні.

Команда з волейболу (дівчата) Старовижівської ДЮСШ (тренери
Гомза О.О. та Сахарчук О.П.) в 2018 році виборола ІІІ місце в Спартакіаді області «Волинь спортивна – 2018». Представники району з важкої атлетики активно приймали участь у всіх обласних спортивно-масових заходах. Дричик Юрій (тренер Ліщук В.О.) став кандидатом в майстри спорту та зайняв І місце в Чемпіонаті з важкої атлетики і захищає честь області на Чемпіонаті України в м.Харків.

В районі працює федерація футболу Старовижівського району. Активізовано роботу щодо проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи серед сільського населення, де футбол надалі залишається одним з найпопулярніших видів спорту. Вихованці району беруть участь двома віковими групами 2003-2004 та 2005-2006 р. н. у дитячо-юнацькій футбольній лізі Волині.

У 2018 році відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  проведено 28 спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів, ряд заходів, що входять в програму спортивних ігор школярів району, сільських спортивних ігор району. Забезпечена участь спортсменів та збірних команд з видів спорту в чемпіонатах області за програмою Спартакіади «Волинь спортивна - 2018», обласних змаганнях в програмі обласних сільських спортивних ігор, XVІ обласних спортивних іграх школярів.

 

          Розвиток культури

Основними напрямками роботи галузі культури району є питання забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного мешканця району, організація дозвілля молоді, забезпечення належного обслуговування  населення книгою, естетичного виховання підростаючого покоління, відродження, збереження та розвиток традицій  і  культури свого народу та охорони культурної  спадщини.

   Виконання цих завдань у 2018 році забезпечували 32 установи: 16 клубних, 14 бібліотечних, Старовижівська дитяча музична школа, Старовижівський районний народний краєзнавчий музей.

Загальна чисельність працюючих в закладах культури району була така: 79 чоловік, в тому числі в клубних установах – 31, бібліотечних – 27, дитячій музичній школі – 16, музей – 2, централізована бухгалтерія – 3.

  Видатки загального фонду на 2018 рік становили 6236,4 тис.грн. використано  6129,6  тис.грн.

Додатковим джерелом фінансового ресурсу галузі залишаються надходження від платних послуг населенню, оренди приміщень, а також благодійних внесків, загальний план надходжень яких становив 85,0 тис.грн. (оренда – 12,5 тис.грн.). Протягом року надійшло з платних послуг – 65,6 тис. грн., за оренду – 17,8 тис.грн.

Для забезпечення  повноцінного  функціонування  наявної  мережі  закладів  культури  району постійно підтримувався  належний  технічний  стан  приміщень, створено відповідні умови для надання культурних послуг мешканцям району.

Загальна сума коштів, використаних на проведення ремонтно-оздоблювальних робіт, склала 676,8 тис.грн., в тому числі бюджетних 654,6 тис.грн., спецкоштів 22,2 тис.грн..

В будинку культури с.Мизове проведено капітальний ремонт, а саме: заміна покрівлі даху та встановлення енергозберігаючих вікон та дверей на суму 574,0 тис.грн..

На проведення ремонту електропроводки в Старовижівській центральній районній бібліотеці було використано 30,0 тис.грн. (кошти місцевого бюджету) та в централізованій бухгалтерії відділу культури райдержадміністрації 7,4 тис.грн. (кошти місцевого бюджету).

В Старовижівській дитячій музичній школі встановлено лічильник на суму 0,5 тис.грн. (спецкошти) та здійснено ремонт водопостачання на суму 6,8 тис.грн.(кошти місцевого бюджету). Придбано акордеон на суму 6,0 тис.грн. (спецкошти) та системний блок 6,0 тис.грн. (спецкошти). Протягом року придбано сценічні костюми та взуття для колективів художньої самодіяльності РБК на суму 23,8 тис.грн. (кошти місцевого бюджету).

В Старовижівському районному будинку культури встановлено  освітлення сцени на суму 8,5 тис.грн. (спецкошти) та проведено благоустрій території на суму 10,0 тис.грн. (кошти місцевого бюджету).

  В Старовижівському народному районному краєзнавчому музеї було встановлено вхідні двері на суму 8,5 тис.грн. (кошти місцевого бюджету) та придбано освітлювальні прилади на суму 7,7 (кошти місцевого бюджету).

 Протягом року здійснено поточні ремонти працівниками сільських клубних установ на суму 5,5 тис.грн.(спец кошти). В клуб с.Чевель було придбано електрообігрівач з електротоварами на суму 10,1 тис.грн..

Загальний бібліотечний фонд становить 113310 примірників на суму 1028707,0 грн. Індикатором успішного функціонування сучасної бібліотеки продовжують бути показники поповнення книжкового фонду. Бюджет розвитку на 2018 рік становив 90,4 тис. грн., ці кошти були використані на поповнення бібліотечного фонду  (передплата періодичних видань та придбання книг) для Старовижівської ЦБС.

Важливе місце в галузі культури району займає Старовижівська ДМШ, основною метою діяльності якої є задоволення потреб громади і держави в цілому у вихованні найбільш обдарованих дітей та залучення їх до професійного мистецтва. З 1 вересня 2018 року у ній навчається 124 дитини.

Робота Старовижівського районного краєзнавчого музею спрямована на виконання відповідних розділів Районної програми розвитку культури, мистецтва на 2016-2020 роки. З цією метою продовжено роботу по збору, збереженню, дослідженню та популяризації історико-культурної спадщини нашого краю, пам'яток природи, історії, матеріальної і духовної культури Старовижівщини. Станом на 31 грудня 2018 року фонди музею налічували 4683 одиниць основного і допоміжного фондів.

З початку року музей відвідало 1400 відвідувачів різних вікових категорій, проведено понад 65 тематичних та оглядових екскурсій та інших заходів. Було організовано і проведено майстер-класи з писанкарства, малювання, виготовлення ляльки – мотанки «Великодня».

Організовано та проведено 16 тематичних виставок до пам’ятних та визначних дат та народних свят та 2 персональні виставки.

На території нашого району є багато пам'яток як історичних, так і археологічних, сакральних, архітектурних. Під охорону держави взято 46 історичних пам'яток (це монументи, пам'ятники та могили), 3 археологічні (кургани, городища), 18 – містобудування та архітектури, серед них дві пам'ятки національного значення – Милецький Свято-Миколаївський чоловічий монастир та Свято-Преображенська церква смт Стара Вижівка. У 2018 році переукладено охоронні договори на 32 пам’ятки  та складено  акти технічного стану на 9 об’єктів культурної спадщини  (окрім пам'яток містобудування і архітектури місцевого значення).

У 2018 році закладами культури було проведено 2447 культурно-мистецьких заходів.

         В грудні 2018 року було виготовлено технічні паспорти для Старовижівського районного будинку культури, Старовижівської дитячої музичної школи, Старовижівського районного народного краєзнавчого музею на суму 8,3 тис.грн. (кошти місцевого бюджету).

 

         Охорона здоров’я

        Старовижівська центральна районна лікарня

         Кадрове забезпечення

 1. В Старовижівській центральній районній лікарні згідно штатного розпису зареєстровано 229,75 штатних одиниць, у тому числі :

         - 45,0 лікарського персоналу,

         - 2,0 спеціалістів з вищою немедичною освітою,

         - 97,0 фахівців з базовою та неповною вищою освітою,

         - 43,0 молодшого медичного персоналу,

     - 42,75 іншого персоналу.

 1. Крім того, по г/прозр. (аптека, стоматологічний,психіатричний каб.), згідно штатного розпису зареєстровано 12,5 щтатних один., у тому числі:

    -4,5 лікарського персоналу,

    -0,5 посади зубних лікарів,

    -1,0 фахівців з базовою та неповною вищою освітою,

    -1,0 молодшого персоналу,

    -5,5 іншого персоналу.

3.Загальна чисельність працюючих в установі становить 265 фізичних осіб,  (включено госпрозрахунок), у тому числі:

- 40 лікарів,

- 3 спеціалістів з вищою немедичною освітою,

- 1 зубних лікарів,

- 117 фахівців з базовою та неповною вищою освітою,

-  55 молодшого медичного персоналу,

- 49 іншого персоналу.

 1. Атестація

Із 40 працюючих лікарів (включено госпрозрахунок 7)  атестованих - 31,      що становить  77,5%, з них:

      з вищою кваліфікаційною категорією  - 16 (40,0%),

      з першою кваліфікаційною категорією  – 11 (27,5%),

      з другою кваліфікаційною категорією  –  4 (10%),

      крім того, присвоєно звання «лікар -спеціаліст» - 5,

      крім того,закінчився термін сертифіката спеціаліста- 1,

      крім того, лікар інтерн -3.

     Із 117 працюючих фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (включено госпрозрахунок : 1 м/с )  атестовано – 78, що становить 66,6%, з них :                          

на вищу кваліфікаційну категорію – 46 (39.3%)

                   на першу  кваліфікаційну категорію – 15 (12,8%)

на другу кваліфікаційну категорію – 17 (14,5%).

Питома вага атестованих лікарів від тих, хто підлягав атестації на кінець звітного періоду:

-план атестації на 2018 рік-11

-з них атестовано – 12.

Питома вага атестованих середніх медпрацівників від тих, хто підлягав атестації на кінець звітного періоду:

-план атестації на 2018 рік-10

-з них атестовано -10.

 1. Кваліфікація

Протягом  2018 року  підвищили  свою кваліфікацію шляхом проходження курсів спеціалізації,ТУ, ПАЦ:

-  лікарі – 19

-  фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою – 19

6.Плинність кадрів за 2018 рік

 Лікарів :

Вибуло – 2;

 прибуло  - 2 лікарі-інтерни, державна форма навчання «отоларингологія»,  «хірургія».        

Фахівців з базовою та неповною вищою освітою:

вибуло – 9,

прибуло – 10

 1. 7. Із числа працюючих знаходяться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами , по догляду за дитиною до досягнення 3-х, 6-ти річного віку – 35.
 2. В закладі працює 24  фізичних особи пенсійного віку, в тому числі :

- лікарів – 15,

- середніх медичних працівників – 3,

- молодших медичних працівників – 3,

- іншого персоналу – 3.

Із загального числа працівників 24 працюючих інваліди.

 1. 9. У 2018 році медичним працівникам житло не виділялось.

        Фінансово-господарська діяльність

         У 2018 році на Старовижівську ЦРЛ було виділено 19448,0 тис.грн., в т.числі медичну субвенцію із державного бюджету місцевим бюджетам  в сумі 18166,0 тис.грн., кошти місцевого бюджету в сумі 1282,0 тис.грн., на 1 жителя припадало  643,31 грн.

         Протягом  року були внесені зміни до кошторису загального фонду і уточнені видатки склали 20893,2 тис.грн.,  в тому числі медична субвенція із державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 18881,1 тис.грн. та кошти місцевого бюджету в сумі 2012,1 тис.грн.  На одного жителя припадає  691,12 грн..  

         Бюджетні асигнування уточнені на 709,1тис.грн. - додано кошти на відшкодування (реімбурсацію) лікарських засобів по цукровому  діабету .

        Бюджетні асигнування загального фонду профінансовані на 97,9 відсотки до плану звітного періоду, касові видатки складають 20459,1 тис. грн., на 1 жителя припадає  676,76 грн.        

                                                                                               

№ п/п

Назва установи

План на 2018 рік

тис.грн.

 

Уточнений план на 2018 рік

Касові видатки

за 2018 рік тис.грн. 

%

фінансув.

1

ЦРЛ

19448,0

20893,2

20459,1

97,9

 

Видатки на заробітну  плату   профінансовані  на 98,5 відсотки по фактичному нарахуванню. Фонд заробітної плати становить 12839,0 тис.грн. Заборгованості   по фонду оплати праці із нарахуванням   станом на 01 січня  2019 року немає.

Середній розмір заробітної плати:

 

По фактично зайнятих посадах

По фізичних особах

Всього

4919

4892

в тому числі:

 

 

- лікарів

7020

8621

- фахівців з базовою та неповною вищою    

   медичною освітою

4771

4694

- молодшого медичного персоналу

4102

3600

- професіоналів, фахівців

4181

3996

- іншого персоналу

3837

3837

 

Видатки на медикаменти та перев’язувальні матеріали, які складають  767,4 тис.грн., профінансовані на  100 % до плану звітного періоду, на 1 жителя  припадає 25,38 грн. Вартість 1 л/дня становить 6,93 грн., а із залученням позабюджетних коштів 7,38 грн.

Проліковано за  2018 рік 9 інвалідів війни, 16 учасників АТО та членів їх сімей. Видатки складають 10,6 тис. грн., вартість 1 л/дня становить 46,55 грн., а із залученням позабюджетних коштів 46,75 грн.

№ п/п

Назва установи

План на 2018 рік

тис.грн.

Касові видатки

за 2018 рік тис.грн. 

%

фінансув.

Вартість

1 л/дня   грн.

1

ЦРЛ

767,4

767,4

100,0

6,93

           Хворі   на   цукровий   діабет  забезпечувалися  інсуліном з обласного бюджету  на  суму 631,9 тис.грн..

Видатки на харчування профінансовані  на  100 відсотків   і становлять 313,0 тис.грн. Вартість 1 л/дня складає 7,11 грн., а із залученням позабюджетних коштів – 8,11 грн. Видатки на харчування інвалідів війни складають 3,9 тис. грн., вартість 1 л/ дня – 24,29 грн., а із залученням позабюджетних коштів 25,30 грн..

 

№ п/п

Назва установи

План на 2018 рік

тис.грн.

Касові видатки

за 2018 рік тис.грн. 

%

фінансув.

Вартість

1 л/дня   грн.

1

ЦРЛ

313,0

313,0

100,0

7,11

                   

          Зміцніла матеріально-технічна база ЦРЛ на 240,7 тис.грн. Від благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Крона» отримано:

 1. Дефібрилятор ДКІ-Н-10»Аксіон»-87310грн.;
 2. Монітор пацієнта «Біомед» ВМ-800А- 34428 грн.;
 3. Пристрій неонатальний для фототерапії та обігріву НО-АФ-КРЗ-39498грн.;
 4. Монітор пацієнта G1B+додатковий датчик неонатальний-8391грн.;
 5. Аналізатор гіпербілірубінемії фотометричний АГФ-02-55000грн.
 6. Системний блок BR iЗ-7100/4Gb/HDD SSD 256GB/Video 1024Mb/MBH110M/Case 500W-9691 грн.;
 7. принтер А4 CANONi-SENSYSLBP251DW з Wi-Fi-6424 грн.

           Згідно розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації №155 від 16.03.2018 «Про розподіл медичного обладнання та розхідних матеріалів для закладів охорони здоров’я Волинської області вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги,закупленого у 2018-2019 роках за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»» в Старовижівську ЦРЛ надійшло:

- Електрокардіограф портативний 6-канальний МІДАС 6/12-27499 грн.

- аналізатор гематологічний автоматичний ВС-30s-229095 грн.

- комплект реактивів та контрольних матеріалів для аналізатору гематологічного на 167 визначення-6178 грн.

- медичний аспіратор Evac 40-133726 грн.

За кошти бюджету розвитку придбано промислові електроплити та витяжки-38500 грн.

          Комунальні платежі та енергоносії профінансовані по фактичному споживанню енергоресурсів, заборгованості немає. Дотримано граничних величин споживання енергоносіїв у межах кошторисних призначень.

    Протягом  2018 року залучено 1245,1 тис.грн. позабюджетних коштів, що становить 6,1 % до касових видатків загального фонду. На 1 жителя припадає – 41,00 грн..

      Лікувально-діагностична робота

           В районі станом на 01.01.2019 проживає - 30231 особа, в тому числі дорослих - 23178:     чоловіки – 11078 – 47,8%

                                    жінки – 12100 – 52,2%

                                    працездатного віку – 17108– 56,6 %

діти – 7053 – 23,3 %, в тому числі дітей до 14 р.  – 6053 особи, підлітків – 1000.

В районі за звітний період

 

 

2018

2017

Народилось

301

309

Народжуваність

9,95

10,15

Померло

479

481

Смертність

15,84

15,80

Природній приріст

-5,89

-5,65

Малюкова смертність

3,40

6,22

 

Народилось (абсолютні цифри)    

 

 

 

 

 

 

 

 

Померло ( абсолютні цифри)

     З них чоловіків – 243 (50,7%), жінок – 236 (49,3%).

 

Природній приріст (на 1000 населення)

                   Як бачимо з діаграм за останні 5 років спостерігається тенденція до зменшення народжуваності в районі та зниження показника природного приросту ( з -2,18 до -5,89), обласний показник за 2017 рік -  мінус 1,61.

 

 

 

 

 

 

Причини смертності населення в 2018 році в %

       Працездатного населення померло 102 особи ( 2017р. – 93), в тому числі чоловіків – 83, що становить – 81,4% (2017 р. – 75 – 81,4%), жінок – 19 – 18,6% ( 2017 р.- 18 – 19,4%).

Смертність населення працездатного віку на 100 тисяч відповідного населення

 

2018

2017

Обласний 2017

Всього

596,2

555,2

450,8

в тому числі:

чоловіки

887,4

858,7

708,7

жінки

245,0

190,9

166,9

 Причинами смертності населення працездатного віку є:

 • травми – 31 (30,4%) (2017- 19,4%);
 • захворювання серцево-судинної системи – 28 (27,5%) (2017 - 28%)
 • захворювання органів травлення – 16 ( 15,7%) (2017 - 12,9%)
 • онкологічні захворювання -11 (10,8%) (2017 - 14%);
 • захворювання органів дихання – 3 (2,9 %) (2017 - 12,9%);
 • інші – 13 (12,7%) ( 2017 - 12,8)

       В 2018 році померло 1 дитина до 1 – го року життя, в минулому році – 2 дітей.    Діагноз: Вроджена вада серця, гіпоплазія лівих відділів серця, атрезія мітрального клапана (дитина померла в стаціонарі ЦРЛ).

   Померло 3 дитини до 14 років (2017 - 3 дитини), причини смерті:

- множинні вроджені вади (дитина померла в стаціонарі ЦРЛ);

- механічна асфіксія  - утоплення;

- отруєння чадним газом;

       Амбулаторно поліклінічна допомога

       Амбулаторна допомога населенню району надавалась в поліклініці ЦРЛ на 220 відвідувань в зміну по 22 спеціальностях.

       Забезпечено прийом хворих та діагностичні обстеження, проведення профілактичних оглядів.

       В поліклініку до лікарів ЦРЛ  було зроблено відвідувань 89323 ( 2017 р.-105839), що становить 52,4% від усіх відвідувань по району, з приводу захворювань 30736 ( 2017 р. – 37680), що становить 41,6 % від усіх відвідувань до лікарів ЦРЛ.

      Функція лікарської посади по ЦРЛ становить в середньому – 6617 ( 2017 р.- 7176).

       Кількість відвідувань до стоматологів становить 12374 в 2017 р.-15301 , в тому числі госпрозрахунок – 5351, бюджет – 5351.

        Онкологічна захворюваність

        Станом на 01.01.2019  на обліку в лікаря онколога перебуває – 473 хворих  (2017 р. – 480),  в тому числі дорослих 463 (2017 р.- 469), 7 дітей (2017 р.-7),  3 підлітка. Захворюваність на 100 тис.населення становить – 178,6 (2017р. –249,6), обласний показник 2017рік - 281,8.

                          Структура онкологічних захврювань (в %)

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 З вперше встановленим онкологічним захворюванням взято на облік в 2018 році 54 особи  ( 2017р. – 70). В тому числі виявлених при профілактичних оглядах - 15, що становить 27,7%. З кількості хворих з вперше в житті встановленим діагнозом, виявлених при профілактичних оглядах мали 1-2 стадію захворювання – 12 (80%).

 

                                     2018                                         2017

          1-2 стадії  – 33  – 61,1 %                              40 -  57,1%

 • стадія – 4 – 7,4 %                                  13 -  18,6%
 • стадія –  10 – 18,5  %                             12 -  17,1 %

  невизначена стадія – 7 – 13,0 %                                 5 –  7,1%

 

Структура первинної онкологічної захворюваності за 2018 рік

( в % )

      Від онкологічних захворювань померло – 39 осіб ( 2017 р.- 33 особи), що становить 129,0 на 100 тис. населення.

      Дорічна летальність – померло 20 осіб (51,3%) ( в 2017 році 27 осіб – 81,8%).

      Онкологічні хворі живуть 5 років і більше – 308 – 65,1%, в 2017р.- 309 (64,4%).

      З метою раннього виявлення онкологічних захворювань оглянуто профілактично 2471 жінку, що становить 20,4%  в 2017р.- 2502 (20,2%).  Проведено цитологічних обстежень 2171, що становить 87,9% від оглянутих , 2017 рік - 86,8%.

      В жіночому оглядовому кабінеті оглянуто 2171 жінку (2017р.- 1222), виявлено передраку 370  випадків (17,0%) та 4 випадки раку (0,2%) (2017 рік виявлено 390 випадків передраку (31,9%) та 11 випадків раку (0,9%)).

     В чоловічому оглядовому кабінеті оглянуто 1910 осіб ( 2017 р.- 1934 особи), виявлено передраку 415 випадків (21,7%) та 4 випадки раку (0,2%) (2017 рік 499 випадки передраку (25,8%) та 6 випадків раку (0,3%)).

     При проведенні флюорографії виявлено 6 випадків передраку та 4 раку.

     УЗД дослідження - виявлено передраку 827 (7,0%) та 5 випадків раку (0,05%),  (2017 рік передраку- 1103 (9,3%), раку – 10 (0,1%)).                  

         Робота протитуберкульозної служби

        В  2018 році у лікаря  фтизіатра з активною формою туберкульозу знаходилось 18 хворих. На протязі року з вперше встановленим діагнозом туберкульозу взято на облік 16 осіб ( 2017р. – 12) і 6 рецидивів. Серед вперше виявленого туберкульозу 9 випадків становлять деструктивні форми і 11- бацилярні. Питома вага бактеріовиділювачів серед вперше виявлених хворих становить 62,5% , обласний показник 76,8%.     

        На початок 2019 року на обліку  в лікаря фтизіатра знаходиться 106 хворих  (2017р. – 110), дорослих 68, дітей 37, підлітків - 1. Категорію дітей які спостерігаються у фтизіатра складають діти яким не проведено БЦЖ -  36 та одна дитина з тубнеактивними змінами в легенях. З деструктивними формами 9 осіб ( 2017р. - 4), активним бацилярним туберкульозом  11 ( 2017р. – 5).

     Захворюваність туберкульозом становить  59,5 (39,2 в 2017) році на 100 тис. населення (обласний показник 52,7), в тому числі:

     - бацилярний туберкульоз – 36,4 (2017р. – 16,4) обласний – 37,1;

    - деструктивний туберкульоз – 29,8  (2017р.- 29,7 ) обласний -22,8.

     Померло 5 осіб ( 2017- 4 особи). Смертність  становить 16,5 на 100 000 (2017р.- 13,1), обласний показник  – 11,9.

     В звітному періоді забезпечено проведення профілактичних міроприємств по виявленню туберкульозу. Зроблено 12377 флюрографічних обстежень.

    Лабораторно обстежено 221 особа (2017р. - 185), зроблено 269 ( 2017р. – 250) мазків харкотиння, виявлено позитивних 6 мазків у 4-ьох осіб.   

    Оздоровлено в санаторії «Згорани»  14 дітей, в санаторії «Колки» 16, «Ворохта» - 1. Витрачено медикаментів на лікування хворих на суму 98372 гривен.

Захворюваність на ВІЛ/СНІД

       Станом на 01.01.2019 на обліку в кабінеті «Довіра» перебуває 26 дорослих, з них 11  ВІЛ- інфікованих і 15 хворих на СНІД.     На протязі року взято на  облік 2 ВІЛ інфікованих дорослих.

      Крім того під спостереження взято 2 дитини, які народжені від ВІЛ інфікованих.

Кількість обстежених на ВІЛ/СНІД

 

2018

2017

Всього

1973

1846

Вагітні

557

552

% обстеження

8,5

6,1

 

        Ендокринологічна захворюваність

        Всього на обліку в лікаря ендокринолога перебуває 506 хворих, в тому числі дорослих 502 і 4 дітей.

      З цукровим діабетом 147 хворих, які перебувають на інсулінотерапії.

       За звітний період взято на  облік 47 хворих, з них інсулінозалежних 16.       Захворюваність щитовидної залози: на обліку перебуває 313 хворих

( 2017р.- 290), взято на облік 32 особи ( 2017р. - 31 ).

       Дерматовенерологічна   захворюваність

        В лікаря дерматовенеролога на обліку перебуває 577 хворих (2017р. - 569 ) хворих. В 2018 році на облік взято 133 хворих, в тому числі: трихомоніаз – 35,   гонорея – 1, короста – 9, сифіліс – 1, хламідійна інфекція – 11, мікоплазмоз – 6.       Обстежено з метою виявлення хворих на сифіліс – 7848, в 2017 р.- 8001. Захворюваність на сифіліс становить 3,3% на 100тис.населення, захворюваність на гонорею становить 3,3% на 100тис.населення.

         Розлади психіки та поведінки

         У лікаря психіатра на обліку перебуває  989 хворих, в тому числі 896 –дорослих, дітей – 65,  підлітків - 28. В 2018 році взято на облік 56 осіб, в тому числі 41 дорослий, 10 дітей і 5 підлітків.

         Захворюваність становить 185,2 на 100 тис. населення,  дорослі – 176,9 (2017 – 162,9) діти 0-17 років – 212,7 (2017 – 140,5).

         У лікаря нарколога перебуває на обліку 358 хворих, ( 2017 році-345), взято на облік 37, в тому числі алкогольні психози – 3. Захворюваність становить 122,4 на 100 тис.населення (2017 – 105,1 обл.показник – 90,6), в тому числі алкогольні психози 9,9 (обл.показник – 3,27).      

          Стаціонарна допомога

         Стаціонарна допомога населенню району надавалась на 120 ліжках ЦРЛ . Забезпеченість  ліжками  на 10 тис. населення становить 39,7.

         В 2018 році стаціонарно проліковано 4377 хворих ( 2017 р. – 4367). З них іногородніх – 63 (з інших районів  47 хворих і 16 хворих з інших областей). Рівень госпіталізації становить 1454 на 10 тис. населення.

        Направлено в стаціонар:

 • поліклінікою ЦРЛ - 41,7 %
 • без направлення -   33,0%
 • ЦПМСД -    10,0%
 • «103» -   15,3%

    Повторно госпіталізовано на  протязі 30 днів 38 хворих , з них 31 дорослий:

 • хвороби серцево-судинної системи – 11 осіб;
 • хвороби органів травлення – 4 особа;
 • хвороби органів дихання – 2 особи;
 • хвороби кістково-м’язевої системи – 4 осіб;
 • хвороби сечостатевої системи – 4 особа;
 • вагітність і пологи – 4 особи;
 • інші – 2 особи; 

  Дітей повторно пролікованих – 7:

 • інфекцій верхніх дихальних шляхів і бронхіту – 6,
 • інфекції нирок - 1.

        План ліжко днів по ЦРЛ виконано на 102,2 % .

        Не виконали план пологові ліжка - 97,3 і інфекційні дитячі – 98,1.

        Зайнятість ліжка в днях становить 347,3 ( 2017р. – 340,9).

        Середня тривалість лікування 9,5 (2017 р. - 9,4).

        Проліковано хворих працездатного віку 2537– 58,0%, дітей  902 – 20,6% .

        Померло в стаціонарі 23 хворих (2017р. - 28 хворих), 13 хворих працездатного віку, 8 пенсіонерів  і двоє дітей (одна дитина до року).

       Летальність по стаціонару становить – 0,53.

       Додобова летальність – 39,1 (зареєстровано 9 випадків).

       Померло в терапевтичному відділенні – 8, неврологічному – 8, хірургічному – 5,  дитяче - 2 (одна дитина до року).

        Причини летальних випадків дорослого населення по стаціонару

хвороби серцево-судинної системи – 9

                 інсульти – 7( геморагічних – 5,, ішемічних –2)

                ІХС – 2

 - хвороби нервової системи - 1

           -епілептична хвороба - 1

 - хвороби органи дихання – 2

                -  пневмонії - 2                              

- хвороби органів травлення – 5

             цирози печінки –5;

      - злоякісні новоутворення- 1

 -хронічна лімфоїдна лейкемія - 1  

      - травми-3

-  гостре отруєння невідомою речовиною - 1;

-    внутрішньо-черепна травма-1;

-    травма внутрішніх органів-1. 

Причини летальності дітей: 

                           -вроджені вади розвитку- 2

                         - вроджена вада розвитку серця -1

                        -множинні вроджені вади розвитку - 1               

Проведено 13 патанатомічних розтинів і 4 розтини проведені судмедекспертом, що становить 73,9% від усіх померлих в стаціонарі, в 2017 році – 57,1%.

В ЦРЛ проведено  664  оперативних втручань ( 2017 рік -654), в тому числі 351 - операцій хірургічних (2017р. – 371), 189 -  акушерських (2017р. – 149),  124 – гінекологічних (2017р. – 150).

Хірургічна активність по району становить 42,5 (2017р. – 41,1):

 • хірургія – 41,9 ( 2017 р. – 44,2)
 • гінекологія – 64,6 ( 2017 р. – 69,8)
 • акушерство – 35,5 ( 2017 р. – 26,0)

          В хірургічне відділення поступило 111 хворих з гострою хірургічною патологією (2017 р. – 101), в тому числі пізніше 24 годин – 37 хворих 33,3% (2017 р. – 32), з них прооперовано – 67:

        - гострий апендицит – 46 (в т. ч. діти – 23), (2017р. – 38)

        - проривна виразка – 2 ( 2017 р. – 3)

        - защемлена кила  – 7 (2017р. – 8 )

        - травми – 7 (2017р. – 5)

        - кишкова непрохідність - 4 ( 2017 р. – 4) 

         - гострий панкреатит - 1

     Післяопераційної летальності на протязі року не зареєстровано.

           Робота акушерсько-гінекологічної служби

           В 2018 році на обліку в лікарів акушер-гінекологів перебувало 418 (2017р. – 428)  вагітних, раннє взяття на облік до 12 тижнів становить 90,3 % .

          Обстежено вагітних на СНІД  - 100 %.

          Обстежено двічі до 22 тижнів – 97,5%.

          В пологовому відділенні прийнято 265 пологів (2017р. – 268), з них нормальних 190 – 71,7 %, багатоплідних ( двійні) – 2, у підлітків – 3 пологів. Пологи у першороділь  становлять – 36,6 % (2017р. – 37,3 %).

          Проведено 43 кесарських розтини, що становить 16,2 ( 2017р. – 15,6 %) .

          Народилося живими – 266 дітей,   з них хворих – 18 дітей, 15 з них переведені в ВОДТМО.

          Щеплено БЦЖ    дітей – 230  ( 86,5% ), (241 дитина 2017р. – 88,9%).

          Обстежено на ФКУ- 95,1%, гіпотиреоз –  95,1%  дітей на 100 народжених живими.

Робота діагностичних кабінетів

        В поліклініці забезпечено роботу діагностичних кабінетів:

        Рентгенологічний кабінет

        В 2018  році працювало 4 рентген-апарати (1 рентгенапарат законсервований).

       Проведено рентгенологічних досліджень 6749 ( 2017р. – 6285), органів грудної клітки - 4451, кістково-суглобової системи – 2115, сечовивідних шляхів – 84, флюорографій – 12377, профілактичних рентген досліджень органів грудної клітки – 2382.

        Кабінет УЗД

        Працює 2 УЗД апарати, проведено 11778 обстежень ( 2017 р. - 11790), в тому числі органів черевної порожнини – 3833 ( 2017 р. - 3616),  жіночих статевих органів – 1031 ( 2017 р. – 1614), під час вагітності – 447 (2017 р. – 695),   до 22 тижнів – 275 (2017 р. - 425),  виявлено 2 вроджених вади розвитку, молочної залози – 335 (2017 р. - 421), щитоподібної залози – 870  ( 2017 р. - 854), дослідження нирок – 3999 (2017 р. - 3860 ), інші 1405  (2017р.- 1020).

        Забезпечено допплерівське обстеження судин, в 2018 році проведено 246 досліджень (2017 рік – 375) .

         Лабораторна служба  

        Всього зроблено аналізів в звітному періоді 351997 (2017р. – 343276), з них амбулаторним хворим – 192818 (54,8%)  в тому числі біохімічних - 68559, мікробіологічних – 12439, імунологічних – 18811.

         ЕКГ кабінет

         Зроблено ЕКГ досліджень 9012  в 2017 році - 9110, в тому числі стаціонарі 2429, в поліклініці - 6583, та 97 досліджень функцій дихання. Кількість ЕКГ на 100 амбулаторних відвідувань становить 7,4 (обласний показник 2017 -   4,3), на дного хворого що вибув із стаціонару – 0,55 ( обласний показник 2017 – 0,69).

         Фізіотерапевтичний кабінет

         Проліковано 3316 хворих ( 2017 р. - 3301), в тому числі стаціонарних 1692 хворих.

         Кількість фізпроцедур на 100 амбулаторних хворих – 26,4

         Кількість фізпроцедур на 100 стаціонарних хворих – 5,6

         Кількість фізпроцедур на 1 хворого – 7,1

         Охоплення фізпроцедурами по відділеннях:

 • дитяче – 88,4%
 • терапевтичне – 28,3%
 • хірургічне – 55,4%
 • гінекологічне – 14,0%
 • інфекційне – 72,7%
 • неврологічне – 31,5%

В кабінеті ЛФК проліковано 686 осіб, (2017 р. – 656), в тому числі масаж отримали – 230 стаціонарних хворих.

Перспективи розвитку та реформування:

Враховуючи відсутність лікарів в 2019 році заплановано курси спеціалізації:

    -онколога

    -нарколога

    -ендоскопіста

              Запланована заміна теплотраси з арендарями.

           Розроблено пректно-кошторисну документацію на капітальний ремонт поліклінічного відділення.

          Прийнято рішення районної ради 28.11.2018 №26/20 Про реорганізацію Старовижівської ЦРЛ шляхом перетворення в Комунальне некомерційне підприємство «Старовижівська центральна районна лікарня» Старовижівської районної ради.

 

        Комунальне некомерційне підприємство «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Старовижівської районної ради.

В штатному розписі комунального некомерційного підприємства «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Старовижівської районної ради зареєстровано 161,5 штатних одиниць, в тому числі:

Лікарі: 25,25 штатних посад з них :

 • Керівники - 2,0;
 • лікарів - 23,25 штатних посад , серед яких 1,0 лікар-педіатр; 1,0 лікар-статистик; 21,25 - лікарі ЗПСЛ з них зайнятих 14,5 штатних посад.
 • фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою - 79,75 штатних одиниць, з них фельдшерів 35,75, акушерок 8,5, сестер медичних 29,0, інші 6,5.
 • молодшого медичного персоналу – 23,25;
 • спеціалістів 7,5;
 • іншого персоналу 25,75.

Кількість вакантних лікарських посад – 6,25 (лікар загальної практики - сімейний лікар, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення, заступник головного лікаря з економічних питань, лікар-статистик) Відсоток забезпеченості лікарями, які ведуть амбулаторний прийом в закладі становить 75%. Відсоток забезпеченості середнім медичним персоналом становить 93%.

Загальна чисельність працюючих в закладі на кінець 2018 року становить 181 особи: 16 – лікарів, 101- середніх медичних працівників.

31 фізична особа перебувають у декретній відпустці до встановленого законодавством терміну, 8 осіб мають посвідчення про інвалідність, 20 осіб пенсійного віку.

Протягом 2018 року всього було прийнято на роботу в КНП «Старовижівський ЦПМД»  16 фізичних осіб.

З початку 2018 року було звільнено 38 фізичних осіб з них 14 осіб по закінченню строкового договору, 20 осіб за власним бажанням, 4 - за згодою сторін.

Неукомплектованими залишаються 6 фельдшерсько-акушерських пунктів району, Нововоліївський та Чевельський ФАП (завідувачі Нововижвівського, Сьомаківського, Журавлинівського та Седлищенського ФАПів перебувають у відпустці для догляду за дитиною до 3-х річного віку).

Протягом 2018 року атестувались 3 сімейних лікарів за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина», двом лікарям підтверджено «Першу» кваліфікаційну категорію, одному підтверджено «Вищу».

За  період 2018 року скеровано на курси спеціалізації 7 молодших спеціалістів з медичною освітою, 19 осіб пройшли курси підвищення кваліфікації. Присвоєно або підтверджено «вищу» кваліфікаційну категорію 13 особам, «першу» - 3  особам, 3 працівникам присвоєно «другу» кваліфікаційну категорію. 

         Реформа передбачає оптимізацію структури  і штатної чисельності працівників. Внаслідок чого буде скорочено 34,00 штатні посади.

         Припиняють функціонування наступні  ФАПи: Кукуріківський ФАП, Лісняківський ФАП, Лютківський ФАП, Мильцівський ФАП, Нововолівський ФАП, Підсинівський ФАП, Рудківський ФАП, Сьомаківський ФАП,  Черемшанський ФАП, Шкробівський ФАП.

Впровадження реформи первинної медичної допомоги

Рішенням Старовижівської районної ради від 26.07.2018 №24/12 створено Комунальне некомерційне підприємство «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Старовижівської районної ради  шляхом реорганізації  КЗ «Старовижівський ЦПМСД».

          КНП «Старовижівський ЦПМД» укладено договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення  за програмою  медичних гарантів від 15.08.2018.

         На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я № 503 від 19.03.2018 року у квітні розпочалась національна кампанія з вибору лікаря, тому жителі Старовижівського району почали обирати сімейних лікарів, педіатрів для укладання Декларацій про медичне обслуговування.

         Станом на 01.01.2019 між лікарями ПМД КНП «Старовижівський ЦПМД» та жителями Старовижівщини укладено 21 590 декларацій, що становить 71,4 % населення району.

Дитячого населення віком 0-17 року зареєстрованого  у електронній системі 5572 особи – 79% відповідного населення, дорослого населення 16 018 осіб – 69,1% відповідного населення.

Інформація щодо кількості укладених декларацій  у розрізі амбулаторій наведена нижче:

 

№ з/п

Назва амбулаторії

Віком 0-105 років

Віком 18-105 років

Віком 0-17 років

1

Буцинська амбулаторія ЗПСМ

1743

1331

412

2

Дубечненська амбулаторія ЗПСМ

2404

1812

592

3

Кримненська амбулаторія ЗПСМ

1960

1455

505

4

Любохинівська амбулаторія ЗПСМ

1444

1028

416

5

Мизівська амбулаторія ЗПСМ

1220

780

440

6

Сереховичівська амбулаторія ЗПСМ

1814

1449

365

7

Смідинська амбулаторія ЗПСМ

1687

1252

435

8

Старовижівська амбулаторія ЗПСМ

9318

6911

2407

 

Всього:

21 590

16 018

5572

З метою вивчення досвіду у сфері надання первинної медичної допомоги  в рамках реалізації Субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» керівником було здійснено службове відрядження до Республіки Литва.

На виконання запланованих заходів в рамках реалізації субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області»  усі сімейні лікарі  та сестри медичні ЗПСМ нашого закладу взяли участь у навчальних семінарах з метою підвищення професійного рівня підготовки медичних працівників.

Аналіз соціально-економічного розвитку

по КНП «Старовижівський ЦПМД»

       У 2018 році кошторисні призначення по КЗ “Старовижівський центр первинної медичної допомоги”  по загальному фонду на  2018 рік становлять 8110,4 тис. грн.,  на 1 жителя припадає 266,4 грн., з них:

 • Медична субвенція за 2018 рік - 6176,8 тис.грн. (заробітна плата, нарахування, предмети, матеріали,  обладнання та інвентар, медикаменти та перев’язувальні матеріали, продукти харчування, оплата послуг (крім комунальних), видатки на відрядження);
 • Кошти місцевого бюджету - 1118,8 тис. грн. (заробітна плата , оплата енергоносіїв, ремонт системи опалення).
 • Кошти з державного бюджету місцевим бюджетам на Урядову програму «Доступні ліки» - 814,8 тис.грн..

        Бюджетні асигнування за  2018 рік  по КНП “Старовижівському центру первинної медичної допомоги” профінансовані на 98,2% до плану звітного періоду, касові видатки складають  7965,9 тис. грн., на 1 жителя припадає –  261,6 грн.         

        Видатки на заробітну  плату  профінансовані на 100 % до  звітного плану. Фонд оплати праці по плану за 2018 рік  становить 4745,6 тис. грн., по касових видатках складає 4745,6 тис. грн. Нарахування на заробітну плату по плану на  2018 рік  становить 1278,5 тис.грн., по касових видатках - 1278,5 тис.грн.

       За 2018 рік  середня заробітна плата по фізичних особах у КНП «Старовижівський ЦПМД» становила:

 • Лікарський персонал – 7968 грн.;
 • Середній медичний персонал – 4268,00 грн.;
 • Молодший медичний персонал – 3746,00 грн.;
 • Інші – 3933,00 грн..

     Фонд оплати праці включав в себе виплати по посадових окладах, доплати та  надбавки обов’язкового характеру та матеріальну допомогу на оздоровлення медичним працівникам. Що стосується надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам первинної ланки охорони здоров’я, то їх нарахування та виплата не проводилася через відсутність кошторисного забезпечення (виплата цих надбавок згідно законодавства  проводиться в межах кошторисних призначень з місцевого бюджету, а на зазначену мету у 2018 році кошти не було виділено).

     Видатки по статті «Предмети, матеріали обладнання та інвентар» профінансовані в сумі 171,1  тис.грн., що становить 88,2 % до звітного плану.   За дані кошти було придбано будматеріали для ремонту приміщень, бланки медичної документації , паливо-мастильні матеріали, папір  та миючі засоби.

      Видатки на медикаменти та перев’язувальні матеріали, що складають 1207,1  тис.грн., які  профінансовані на 97,8 % до звітного плану , на 1 жителя припадає 39,65 грн. З них видатки на пільговий відпуск медикаментів (отримання медикаментів по пільговим рецептам) в сумі 132,6 тис.грн., розподілені між учасниками та інвалідами війни, хворими на епілепсію, шизофренію, міастенію, бронхіальну астму, оперованими на серце, військовослужбовцями, які звільнилися з лав ЗСУ та є учасниками бойових дій та онкохворими. На виконання урядової програми «Доступні ліки»  КНП  «Старовижівський  ЦПМД»  було заплановано кошти у сумі   814,8  тис. грн. станом на 01.01.2019. відшкодовано вартість лікарських засобів для лікування окремих захворювань на суму 813,3 тис.грн., що становить 99,8 % до звітного плану.

           По статті видатків «Продукти харчування» за 2018 рік  було передбачено кошти у сумі 13,2 тис.грн. на закупівлю спеціального лікувального харчування для дітей з орфанними захворюваннями  -  хворими на фенілкетонурію. Ці кошти - це частка фінансування в співпраці з Управлінням охорони здоров’я Волинської ОДА, яке частково здійснює централізоване постачання лікувального харчування в натуральних одиницях.

      По статті видатків «Оплата послуг, крім комунальних» видатки профінансовано на 97,8%  до плану і по касових видатках становить 47,9 тис.грн. По даній  статті видатків здійснювалася оплата за телефонний зв’язок, інтернет, заправка та відновлення картриджів, страхування транспорту та працівників, навчання з охорони праці.

     Видатки на відрядження передбачені у 2018 році у  сумі 23,9 тис.грн. та профінансовані на 100 % до звітного плану.

     Власні  надходження від плати за оренду майна закладу  за  2018 рік  становлять 54,9 тис.грн.,  касові видатки склали 54,9 тис.грн.

      Інші джерела власних надходжень становлять 3,1 тис. грн., що становить отриманням медичного препарату на безоплатній основі від Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я», оприбуткуванням  дров та отриманням безкоштовно лікарського засобу від  ДВТП «Волиньфармпостач».

Інші надходження спеціального фонду становлять 42,9 тис.грн., касові видатки 42,9 тис.грн. Це кошти субвенції отриманої із державного бюджету на соціально-економічний розвиток установи та використані на придбання меблів та медичного обладнання для Журавлинівського ФАПу та Дубечненської АЗПСМ.

       Видатки на оплату енергоносіїв заплановані на 2018 рік  у сумі  572,3 тис.грн., касові видатки склали 478,6 тис.грн., що становить 83,6 % до плану.

      Для надання первинної медичної допомоги населенню Старовижівського району у 2018 році Світовим банком була здійснена закупівля  медичного обладнання, медичних меблів та розхідних матеріалів амбулаторіям загальної практики-сімейної медицини: ростоміри підлогові, кушетки медичні, шафи для ліків із сейфом,  маніпуляційні (інструментальні) столики, пеленальні столики.

      За рахунок залучення коштів Фонду соціально-економічного та культурного  розвитку регіонів було придбано комплекти меблів для Смідинської АЗПСМ, Паридубівського та Лісняківського ФАПів.

      З метою своєчасної діагностики захворювань серцево-судинної системи за кошти Субпроекту Світового банку  було придбано  електорокардіографи, комп’ютерне обладнання,  медичний інструментарій та розхідні матеріали. Інформаційні плакати, медичні санбюлетні, придбані за кошти Світового банку, були розповсюджені медичними працівниками закладу.

        Станом на 1 січня  2019  року  заборгованість по платежах загального та спеціального фонду відсутня.

 

Характеристика основних статистичних показників

Характеристика демографічної ситуації району

До складу комунального некомерційного підприємства  «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Старовижівської районної ради входять 8 амбулаторій та 35 фельдшерсько-акушерських пунктів.

 На даний час в 47 населених пунктах проживає 30 231 житель, в тому числі: дорослих –      23 178 (76,7%), дітей – 7053 (23,3%), діти від 0 до 14 років – 6053, підлітки – 1000.

Жителів працездатного віку – 53,6 %, старше працездатного – 13,7%.

По статі серед населення переважають жінки – 51,2%, чоловіків – 48,8%.

 

 

Зниження загальної чисельності населення району за період з 2015 по 2018 роки відбулося за рахунок зменшення на 1,38% (417 осіб) чисельності дорослого населення (18 р. і старше).

Чисельність сільського населення району на 01.01.2018 становить 25 120 чоловік, міського – 5111 осіб. Всього в районі чисельність сільських жителів за останніх 4 роки зменшилась на 1,28 % ( 389 осіб), міських жителів  на 0,1 % (31 особи). Співвідношення сільського населення району до міського становить 83,1% та 16,9%

За 2018 рік в районі було зареєстровано 301 народження. Рівень народжуваності склав 9,95 на 1000 населення. В порівнянні з 2017 роком він зріс на 3,65 % ( 2017 рік – 290 народжень, 9,59 на 1000 населення).

За  2018 рік в районі було зареєстровано 479 померлих. В порівнянні з 2017 роком рівень смертності майже не змінився і становить 15,8 на 1000 населення ( 2017 рік  – 464 померлих).

Виходячи з вищевикладеного, за 2018 рік кількість померлих перевищила кількість народжених живими на 178 осіб, тобто спостерігається природне скорочення населення (-5,85) на 1000 населення.

Спостерігається скорочення населення району за 2018 рік відбулося за рахунок зменшення рівня народжуваності.

 

Амбулаторна допомога

Амбулаторно-поліклінічна допомога надається в 8 амбулаторіях ЗПСМ та 35 ФАПах.

За звітний період зроблено відвідувань до сімейних лікарів та педіатра –81 192, відвідувань лікарями на дому – 6780.

П І П, лікаря ЗПСМ

Кількість відвідувань лікарів, всього

Кількість відвідувань лікарями хворих вдома

Буцинська АЗПСМ

6787

766

·         Мазурик Л.В.

6787

766

Дубечненська АЗПСМ

6977

360

·         Редькович Л.В.

5876

317

·         Бандура Н.Л

1101

43

Кримненська АЗПСМ

7729

866

·         Хільчук О.І.

5779

562

·         Худицька Н.В.

1950

304

Любохинівська АЗПСМ

5434

763

·         Худицький В.К.

5434

763

Мизівська АЗПСМ

3031

246

·         Бандура Н.Л.

3031

246

Сереховичівська АЗПСМ

6692

872

·         Шимончук І.П.

6692

872

Смідинська АЗПСМ

6390

586

·         Сукач О.П.

6390

586

Старовижівська АЗПСМ

38 152

2321

·         Легкодух К.А.

4922

1038

·         Васильєва В.К.

6276

555

·         Капітула Н.П.

4119

297

·         Добиш В.М.

3601

87

·         Корецька С.М.

5376

64

·         Белкот С.П.

6257

92

·         Голик Л.О.

7601

188

Всього по закладу

81 192

6 780

Кількість відвідувань на одного мешканця (в амбулаторію +вдома)  по центру становить – 2,9.

Вакцинальний комплекс

Протягом 2018 року заплановані обсяги  імунізації виконувались відповідно до залишків імунобіологічних препаратів та здійснених поставок за кошти державного бюджету.

         Стан виконання плану профілактичних щеплень складає 77,1% від запланованих. Зокрема:

БЦЖ (до 1 року)-69,9%

БЦЖ (1рік і старше)-63,7%

Первинний вакцинальний комплекс проти дифтерії, кашлюку та правця (до року)-31,3%, 1рік і старше-52,6.

АКДП4 (18 місяців)-43,1%

АКДП (старше 2 років)-52,4 %

АДП (6років)-92,0

АДП-м (16 років)-86,1%

АДП-м (доросле населення)-55,2%

На недостатньому рівні знаходиться стан привитості проти поліомієліту: ІПВ3(до 1 року)-19,9%,  ІПВ3(1р. і ст.)-39,8%, Поліо-4 (18 міс.)-34,0%, що пов’язано із забезпеченням установи вакциною ОПВ лише 27%.

Значно краща ситуація в дітей старшого віку, а саме: поліо-5 (6років)-76,4%; поліо-6 (14 років)-82,7%.

У зв’язку із посиленням заходів щодо вакцинації дорослого та дитячого населення проти кору, стан виконання щеплень КПК знаходиться на високому рівні:

КПК1 (1 рік)- 96,1%

КПК1(2р. і ст.)-95,9%

КПК2(6років)-99,1%

КПК2(7р. і ст.)-96,8%

Також зроблено 42 позапланових щеплення дорослому населенню.

З початку 2018 року із запланованих дітей віком 0-14 років (6053), 795 оглянуто профілактично (методом туберкулінодіагностики) з метою виявлення хворих на туберкульоз, що становить 13,13% відповідного населення.

 

 

Показники по ФАПах

 

Відвідування

К – сть відвідувань на 1 жителя

Структура відвід. в % до заг.  к-сті відвід.

на ФАП

Вдома

на ФАП

вдома

на ФАП

вдома

діти

вагіт.

дор.

діти

вагіт.

дор.

2017

84 580

59004

6,1

4,2

24

1,5

74,5

25

1,6

73,4

2018

83 404

57 735

6,0

4,1

23,6

1,5

74,9

27,4

1,9

70,7

 У 35 ФАПах району обслуговується 13965 жителів. Кількість відвідувань на ФАПи  протягом 2018 року зменшилась порівняно з 2017 роком на 1176 (1,4%) і становить 83 404. Відвідування вдома склали 57 735, що на 1269 (2,2 %) менше в порівнянні з минулим роком. В структурі відвідувань 59,1% - відвідування на ФАП і 40,9% - вдома.

Зменшення показника відвідувань пов’язана з тимчасовою неукомплектованістю штатних  посад п’ятьох ФАПів.

В середньому на 1 зайняту посаду середнього медичного працівника за 2018 рік приходиться 3804 відвідування (на ФАП+вдома).

 

Цитологічне обстеження

Питома вага жінок оглянутих онкопрофоглядами (18 р. і ст.) до числа підлягаючих за 2018 рік становить – 31,8 % (3847) по ЦПМД,  з них із цитологічним дослідженням по ЦПМД – 28,3% (1089).

 

Назва амбулаторії

Цитологічно обстежено жінок 18р. і ст. (абсолютні числа)

2016

2017

2018

Старовижівська АЗПСМ

619

595

556

Кримненська АЗПСМ

47

28

107

Сереховичівська АЗПСМ

208

141

182

Смідинська АЗПСМ

27

18

42

Мизівська АЗПСМ

27

21

10

Любохинівська АЗПСМ

38

31

29

Дубечненська АЗПСМ

179

169

139

Буцинська АЗПСМ

50

54

24

Всього по закладу

1195

1057

1089

 

Денний стаціонар

У 8 амбулаторіях  КНП «Старовижівський ЦПМД» розгорнуто 80 ліжок, проліковано хворих за 2018 р. – 2584 осіб (2016 – 2570). Проведено всіма хворими ліжко-днів – 24847.

п/п

Найменування АЗПСМ

Проліковано хворих

Проведено всіма хворими ліжко-днів

% виконання плану ліжко-днів

2016

2017

2018

2016

2017

2018

2016

2017

2018

1

Дубечненська АЗПСМ

173

174

176

1610

1623

1444

103,9

104,7

93,16

2

Мизівська АЗПСМ

196

232

157

1919

1847

1781

123,8

119,1

114,9

3

Смідинська АЗПСМ

438

420

433

4561

4323

4129

98,09

92,9

88,8

4

Сереховичівська АЗПСМ

599

537

600

5692

5252

5875

122,4

112,9

126,3

5

Буцинська АЗПСМ

414

367

429

3994

3062

3612

257,7

197,5

233

6

Кримненська АЗПСМ

444

333

216

4363

3303

2063

93,8

71,0

44,4

7

Любохинівська АЗПСМ

146

152

160

1363

1514

1618

87,9

97,6

104,4

8

Старовижівська АЗПСМ

160

369

348

1678

3923

3661

86,6

84,37

78,7

 

Всього по ЦПМСД

2570

2584

2519

25180

24847

24183

114

100,2

97,5

Середня тривалість лікування хворого – 9,6. Робота ліжка – 302.

Порівнюючи з 2017 роком показник виконання плану ліжко-днів зменшився на 2,5%.

 

Робота лабораторії  центру

Кількість проведених аналізів протягом 2018 року 97 896, що на 27% більше порівнюючи з 2017 роком.

 

Назва амбулаторії

К-сть зроблених аналізів всього

 

2016

2017

2018

Старовижівська

-

-

-

Кримненська

22 147

17 094

17 116

Сереховичівська

32 094

25 265

27 647

Смідинська

814

747

724

Мизівська

436

344

255

Любохинівська

11 822

9 923

10 358

Дубечненська

8 763

16 022

27 639

Буцинська

12 652

1 773

14 157

Всього по центру

88728

71 228

97 896

         

 

Робота фізіотерапевтичної служби центру

 

Назва амбулаторії

ЗПСМ

К-сть осіб, які закінчили лікування всього

Кількість проведених процедур

К-сть процедур на        1-го хворого

2016

2017

2018

2016

2017

2018

2016

2017

2018

Старовижівська

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Кримненська

885

918

741

10712

10289

7848

12,1

11,2

10,6

Сереховичівська

700

610

667

7675

6595

6030

11,0

10,8

9,04

Смідинська

725

880

673

10896

11576

8295

15,0

13,1

12,3

Мизівська

685

555

751

7132

5765

7746

10,4

10,4

10,3

Любохинівська

735

1129

1174

7124

9726

10320

9,7

8,6

8,8

Дубечненська

832

896

818

11400

14300

12343

13,7

15,9

15,09

Буцинська

575

540

524

6806

6441

6483

11,8

11,9

12,4

Всього по центру

5137

5528

5348

61745

64692

43 577

12,0

11,7

8,15

        

Загальна кількість хворих, які закінчили лікування за 2018 рік порівняно з 2017 роком зменшилась на 3,2 % (180 осіб). Зменшилась і кількість проведених процедур на 32,7% порівняно із 2017р. Відповідно показник к-сті процедур на 1-го хворого становить 8,15.

 

Аналіз медичного обслуговування учасників АТО 

Станом на 01.01.2019 взято на облік 182 військовослужбовців, які брали участь в АТО, з яких 175 мають посвідчення учасника АТО та 7 учасники АТО зі статусом інваліда війни.

Для отримання амбулаторного лікування учасники АТО звертаються в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини за місцем проживання або за місцем укладання декларації до сімейного лікаря.

Сімейні лікарі  забезпечують пацієнта безкоштовним амбулаторним лікуванням за пільговими рецептами, а також необхідними медичними документами для подальших консультацій, госпіталізації та інших видів медичної допомоги.

Якщо учасник АТО або члени його родини потребують додаткового обстеження, консультації відповідних спеціалістів та, в разі потреби, – госпіталізації, сімейний лікар направляє таких хворих до спеціалізованого закладу. 
           Протягом 2018 рокуме дичними працівниками нашого закладу  оглянуто 163 учасників бойових дій.

 З початку 2018 року  амбулаторне лікування отримали 87  учасників АТО зі статусом УБД. На денному стаціонарі  пролікувались 14 осіб, ще 12 проведені фізпроцедури.

На стаціонарне лікування сімейними лікарями направлено 34 учасники АТО, з них 27 направлено у госпіталь ветеранів війни.

Протягом 2018 року 5 учасників  антитерористичної операції направлено на санаторно-курортне лікування.

Серед виявлених захворювань переважають хвороби органів травлення, нервової системи, кістково-м’язової системи та хвороби системи кровообігу.

У 2018 році для військовослужбовців, які звільнилися із лав ЗСУ та є учасниками бойових дій та членів сімей загиблих учасників бойових дій було затверджено кошти на пільгові рецепти у сумі 9700 грн, використано 8600 грн..

 

Розділ 4

Повноваження в галузі соціального забезпечення та соціального захисту населення,  зайнятості населення, праці та заробітної плати, пенсійного забезпечення

 

           Соціальна захист населення

 

 1. Сфера соціально-трудових відносин.

         З метою соціального захисту працівників та підвищення рівня середньої заробітної плати проводиться щомісячний моніторинг рівня оплати праці на підприємствах та організаціях району, з наступним їх розглядом на засіданнях робочої групи з питань забезпечення моніторингу рівня оплати праці та легалізації праці найманих працівників.

         За звітний період членами робочої групи проведено 37 обстежень місць здійснення підприємницької діяльності. Внаслідок чого, легалізовано трудові відносини з 1 найманим працівником. Сума легалізованої  виплати заробітної плати за  2018 рік складає 3.7 тис. грн..

         У відповідності до статті 2 Закону України  ”Про колективні договори та угоди” із 132 підприємств, установ та організацій району, які використовують найману працю і мають статус юридичної особи, на 127 укладені колективні  договори, що складає  96 % від усіх господарюючих об’єктів.

 1. Реалізація заходів державної соціальної підтримки населення.

       Протягом 2018 року нарахування і виплати державних соціальних  допомог склали 56898.7  тис. гривень.

         Станом на 01.01.2019, з початку року, призначено субсидію на житлово-комунальні послуги 3927 сім’ям, на придбання твердого палива і скрапленого газу 1777 сім’ям. Нарахування на оплату житлово-комунальних послуг становлять 25429.2  тис. грн.,  придбання твердого палива та скрапленого газу – 5375.2 тис. грн...

 1. Реалізація державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян.

В 2018 році  надано пільги ветеранам війни та праці, дітям війни, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ,  громадянам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  особам за професійною ознакою, багатодітним сім’ям за користування житлом та комунальними послугами на суму 3151.2 тис.грн.,

         Відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виплачена щомісячна грошова допомога  27 особам за пільгове забезпечення продуктами харчування в сумі 72.5 тис. грн., 28 особам проведено нарахування за надану додаткову відпустку на суму 71.5 тис.грн. Усього на виплату компенсацій, допомог громадянам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено 144.00 тис.грн..

         Постійно проводиться аналіз обліку інвалідів та дітей-інвалідів, які потребують забезпечення технічними засобами реабілітації.

         На протязі 2018 року видано 100 направлень на забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

         Направлено десятеро дітей з інвалідністю до реабілітаційної установи: Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» для отримання реабілітаційних послуг.

         За 2018 рік укладено дев’ятнадцять договорів для забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю.  Санаторно-курортним лікуванням забезпечено п’ять учасників бойових дій та  три інваліди війни з числа учасників АТО. За рахунок путівок, наданих Міністерством соціальної політики оздоровлено 22 особи з інвалідністю внаслідок загального захворювання, 8 інвалідів війни, 3 учасники бойових дій, 3 учасники війни, 3 члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, 1 особа з інвалідністю з дитинства.

 1. Надання соціальних послуг, проведення соціальної роботи

         Відповідно до Закону  України “Про соціальні послуги”  Станом на 1 січня   2019 року 36 осіб  отримують щомісячну компенсаційну виплату за надання соціальних послуг особам не здатним до самообслуговування, які потребують постійної сторонньої  допомоги, виплати склали 110,9 тис. грн.

Щомісячно виплачується компенсація особам, які здійснюють догляд за престарілим, який досяг 80-річного віку та інвалідам І групи. Протягом 2018 року компенсацію отримували 559 осіб, сума виплат склала 218,4 тис. грн..

        

                                              

 

                                             Вид допомоги

 

 

Кількість одержувачів станом на 01.01.2018 року

Кількість одержувачів станом на 01.01.2019 року

   Кількість одержувачів 2018 року в порівняні до 2017 року

1.  Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

1222

1125

-97

2. Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам

 501

517

+16

3.Грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

 77

73

-4

4. Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю

77

91

+14

5. Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

-

31

+31

6. Компенсація фізичній особі, яка надає соціальні послуги

45

37

-8

7. Компенсаційна виплата особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-ти річного віку

557

567

+10

8. Тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

28

12

-16

9. Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

197

202

+5

10. Допомога при народженні дитини

1317

1039

-278

11. Допомога при усиновленні

     1

0

         -1

12. Допомога на дітей, яким встановлено опіку та піклування

  15

12

-3

13. Допомога на дітей одиноким матерям

163

162

-1

14. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг

      4558

 

4691

+133

15.Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг

      2439

2027

-412

16. Щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам

47

         29

-18

17. Соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

6

8

+ 2

18. Одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»

5

6

+1

 

Р а з о м

 

11255

 

10629

 

-626

 

 

           Робота Територіального центру соціального обслуговування надання соціальних послуг) Старовижівського району орієнтована на обслуговування громадян похилого віку, інвалідів та хворих, які перебувають в складних життєвих ситуаціях. Структура територіального центру становить: відділень соціальної допомоги вдома  - 2, відділення стаціонарного догляду для постійного проживання с.Кримне - 1,відділення організації надання адресної та грошової допомоги – 1.

          Протягом 2018 року терцентром обслужено 1318 осіб, а саме:

 • у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання 16 осіб;
 • по Сереховичівській ОТГ на обслуговуванні в ТЦ знаходяться 127 осіб. Протягом 2018 року терцентр профінансовано 441247 грн. (80,7 % від потреби);
 • по Дубечненській ОТГ на обслуговування в ТЦ 198 осіб. Протягом 2018 р. терцентр профінансовано 543 070 грн. (59,0 % від потреби);
 • по Смідинській ОТГ на обслуговуванні в ТЦ знаходяться 172 особи. Протягом 2018 року терцентр профінансовано 383 900 грн(55.0%від потреби, що становить 697150 грн);
 • по Старовижівській ОТГ на обслуговуванні в ТЦ знаходяться 394 особи ;
 • решта громадян в кількості 411 осіб обслуговувалися терцентром у сільських радах, що не ввійшли до складу ОТГ.

Соціальні послуги надавали 44 соціальні робітники.

Протягом 2018 року у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання с.Кримне перебували 16 чол., в тому числі лежачі  7  чол. На утримання відділення використано 1109,1 тис. грн. Харчування у відділенні 5-ти разове, вартість його становить 41,30 грн. в день на одного мешканця. Проживання однієї особи у відділенні стаціонарного догляду с. Кримне становить 68 800 грн на рік. Вартість медичного обслуговування становить 2,85 грн. (бюджетні). Вартість одного ліжкового дня – 236,89 грн.

Для безперебійного функціонування відділення стаціонарного догляду для постійного проживання с. Кримне в умовах осінньо-зимового періоду завезено торфобрикет у кількості 8 т на суму 12,0 тис. грн. та дров 11 м/куб. на суму 5220 грн., що дало змогу утримувати температуру в приміщенні згідно норм. Для безперебійного харчування мешканців відділення безкоштовно від працівників терцентру заготовлено: картоплі – 1800 кг, овочів – 1000 кг.

  За рахунок спонсорської допомоги покращено умови проживання мешканців відділення стаціонарного догляду, що виражається у ремонті двох житлових кімнат, прихожої, на суму 20 тис. грн..

      Потреба фінансування територіального центру на 2018 рік  складала 5 225 200,00 грн. Всього профінансовано терцентр 4 372 765 грн., в т.ч. ОТГ.

      Надано для 6 осіб 53 платні послуги на суму 0,8 тис.грн.. 

      Протягом 2018 року відповідно до графіку мультидисциплінарна команда здійснила 15 виїздів. Під час виїзду спеціалістами надано 212 послуг, обслужено 57 чол..

     Протягом  2018 року надано натуральну допомогу  у вигляді одягу бувшого у вжитку 285 чол. на суму 47,1 тис. грн. Перукарські послуги отримали 341 чол.

        Пунктом прокату обслужено 20 осіб, яким видано безкоштовно засоби реабілітації.

        

        

           Соціальна робота з сім’ями, дітьми та молоддю

Службою у справах дітей райдержадміністрації упродовж 2018 року проводилась робота щодо захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, забезпечення соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищення рівня профілактики правопорушень серед неповнолітніх.

На первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації станом на 01.01.2019 перебуває 48 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (з них: 7 дітей-сиріт та 41 дитина, позбавлена батьківського піклування) та 1 особа з числа дітей-сиріт.

Працівниками служби проводилася робота щодо влаштування дітей зазначеної категорії на виховання в сім’ї. Із загальної чисельності: 22 дитини, перебувають під опікою, піклуванням, 13 – виховуються у прийомних сім¢ях, 11 – в дитячих будинках сімейного типу, 2 дітей перебувають у Волинському обласному будинку дитини.

На території району проживає 27 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (з них: 5 дітей-сиріт та 21 дитина, позбавлена батьківського піклування, 1 – особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

 З метою реалізації права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування на виховання в сім’ї в районі функціонує 6 прийомних сімей, у яких виховується 13 дітей і 1 особа з числа дітей-сиріт та один дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується семеро дітей, позбавлених батьківського піклування.

 Припинено опіку (піклування) відносно 9 дітей у зв’язку з досягненням повноліття.

  У 2018 році сімнадцятьом дітям надано статус дітей, позбавлених батьківського піклування та п’ятнадцять  дітей влаштовано до сімейних форм виховання.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 3 дітей мають власне житло, щодо 31 закріплено право на проживання у житловому приміщенні батьків, опікунів, піклувальників рішеннями органів опіки та піклування виконкомів сільських та селищної рад, 14 дітей – не мають житла.

Для захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення належних побутових умов проживання, надання фінансової допомоги для ремонту та придбання житла для дітей даної категорії, в районі діє Програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017-2021 роки.

На реалізацію заходів цієї Програми у 2018 році виділено кошти з районного бюджету в сумі 50 000 грн. та субвенція з обласного бюджету –50 000 грн. Ці кошти були спрямовані до місцевого бюджету Галиновільської сільської ради для проведення ремонтних робіт житлового будинку, що належить на праві власності особі з числа дітей-сиріт Карпуку Миколі Миколайовичу.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 29.11.2018 №778 “Про внесення змін до показників на 2018 рік” були виділені кошти з державного бюджету в сумі 456 тис.грн. для придбання соціального житла особам з числа дітей-сиріт, які перебували на соціальному квартирному обліку у Поліській сільській раді.

На підставі рішення комісії з питань захисту прав дитини в Старовижівській райдержадміністрації  чотирьом дітям, які переселились із Донецької та Луганської областей  було надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

          Протягом  2018 року службою у справах дітей райдержадміністрації було розглянуто 14 заяв громадян про надання дозволів на вчинення правочинів з житлом та майном, право власності чи право користування яким мають діти.

На особливому контролі в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває питання ведення обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На профілактичному обліку перебуває 53 дітей цієї категорії, які виховуються у 27 сім’ях. Всі діти даної категорії проживають у сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Упродовж 2018 року на облік служби у справах дітей райдержадміністрації поставлено 10 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; знято з обліку 22 дітей, з них 16 - у зв’язку з набуттям статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 – досягнення повноліття; 1- покращення ситуації в сім’ї; 2 - зміна місця проживання.

 

Старовижівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Робота центру спрямована на подолання складних життєвих обставин, задоволення соціальних потреб сімей, дітей та молоді.

Діяльність центру спрямована на реалізацію завдань і заходів двох програм, які підготовлені РЦСССДМ, – «Комплексна програма проведення мобілізаційних заходів та підтримки учасників АТО і членів їхніх сімей та забезпечення заходів, пов’язаних із проведенням приписки та призову громадян на строкову військову службу, у Старовижівському районі на 2016-2018 роки» (на яку було виділено 37400 грн.), «Районна комплексна програма з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року (на яку було виділено 40000 грн.).

Задля пропаганди здорового способу життя, запобігання негативним явищам у сімейному та молодіжному середовищі, збереження національних традицій, збереження інституту молодої сім’ї, виховання патріотизму, профілактики соціального сирітства у 2018 році РЦСССДМ провів низку заходів:

- організовано проведення інформаційно-просвітницьких акцій у дошкільних навчальних закладах до Міжнародного дня прав жінок і миру.

- районний конкурс дитячого малюнка на асфальті «Я люблю Україну!» (до Дня Перемоги).

- акція до Дня матері у пологовому відділенні ЦРЛ.

- районний огляд-конкурс «Молода сім’я 2017 року» з нагоди Міжнародного дня сім’ї.

 - акція «Обміняй цигарку на цукерку».

- конкурс дитячого малюнка на асфальті «Щаслива дитина – квітуча Україна», пісенний конкурс серед дітей молодшого шкільного віку з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

- триденний районний велопробіг «Молодь – за здоровий спосіб життя».

- групові заходи з умовно засудженими особами з метою попередження проявів асоціальної поведінки.

- семінари з питань протидії торгівлі людьми на базі Старовижівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості та інші.

Загалом чисельність сімей/осіб, охоплених соціальними послугами центру, становить 472 сім’ї, в яких налічується 911 дорослих членів сім’ї та 724 дитини. З них 132 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 268 дітей. В усіх сім’ях обстежено умови проживання та проведено оцінку потреб.

Сім’ї, які не в змозі самостійно подолати проблеми та потребують постійної підтримки, соціальної допомоги, перебувають під соціальним супроводом і їм надається цілий комплекс соціальних послуг. Таких сімей налічується 10, в яких виховується 35 дітей. Завдяки проведеній роботі з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, повністю подолана кризова ситуація у 8 сім’ях, а мінімізована – у 20 сім’ях. Працівники центру надавали допомогу щодо оформлення/відновлення документів, вирішення житлово-побутових проблем, працевлаштування, психологічну допомогу щодо налагодження чи відновлення соціальних зв’язків, допомогу в отриманні аліментів, одержанні гуманітарної допомоги, сприяння у влаштуванні до закладів освіти та ін.

Центр працював з 6 сім’ями, які переселилися з АР Крим, Донецької та Луганської областей (в них виховується 9 дітей). В ході вивчення потреб членам цих родин надано соціально-педагогічні та юридичні послуги. Також надавалася психологічна підтримка, яку потребували члени сімей.

У 2018 році центр провів початкову оцінку потреб у 3 сім’ях ВПО стосовно 4 дітей, яким було надано статус дітей, котрі постраждали від воєнних дій та збройних конфліктів.

Протягом року продовжувалася робота з демобілізованими учасниками АТО у соціальні адаптації, пристосуванні до умов мирного життя.

На обліку перебуває 227 сімей учасників АТО (в них виховується 222 дитини), з них – 6 інвалідів, 4 осіб загинули/померли після повернення із зони бойових дій, 3 полонених, 3 загиблих. Для того, щоб своєчасно надати відповідну допомогу, працівники центру відвідали за місцем проживання 145 сімей учасників АТО, вивчаючи їхні потреби. Усі потреби опрацьовані центром та в разі необхідності направлені до відповідних установ та організацій, до компетенції яких входить вирішення питань по суті.

Проводиться соціальна робота щодо організації змістовного дозвілля для дітей учасників АТО (екскурсії, відпочинок в таборі «Віфанія» та ін.).

Важливим напрямком роботи центру є здійснення заходів щодо захисту прав дитини, спрямованих насамперед на її виховання та зростання в біологічній сім’ї, попередження ризику соціального сирітства.

У першу чергу – це виявлення сімей з дітьми, в яких батьки або особи, які їх замінюють, неналежно виконують свої обов’язки щодо дитини. Так, центром охоплено соціальними послугами 21 таку сім’ю, де проживає 39 дітей. За результатами роботи центру 4 сім’ям було повернуло 9 дітей з інтернатних закладів.

Одним із основних завдань центру є робота з прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу, опікунами/піклувальниками.

Упродовж року центром проведено 4 заходи щодо інформування населення з питань створення ПС/ДБСТ, пошуку сімей патронатних вихователів. Розповсюджено 200 шт. інформаційно-просвітницької продукції (календарики, листівки, буклети). У районній газеті «Сільські новини» розміщено 1 статтю, в інтернет-виданні – 2 публікації. Діє 19 інформаційних куточків щодо розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та пошуку сімей патронатних вихователів.

Протягом 2018 року в центр звернулася 1 особа з питання створення прийомної сім’ї. За результатами проведеної роботи з особою (співбесіди, відвідування за місцем проживання) з’ясовано, що житлово-побутові умови не відповідають вимогам чинного законодавства для того, щоб взяти на виховання дитину/дітей.

Ведеться соціальне супроводження 6 прийомних сімей (11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) та 1 дитячого будинку сімейного типу (7 вихованців).

З метою попередження випадків неналежного виховання прийомних дітей, дітей-вихованців та здійснення перевірки умов життєдіяльності, задоволення інтересів і потреб сімей працівниками центру здійснено 7 відвідувань сімей без попередження заздалегідь. Вищезазначених фактів та порушень не виявлено.

Центром було направлено 2 прийомні сім’ї для проходження навчання з підвищення кваліфікації прийомних батьків, батьків-вихователів при Волинському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яке вони успішно пройшли.

У 2018 році проведено 1 засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів з метою вирішення нагальних проблем сім’ї, попередження емоційного вигорання батьків, підготовки до самостійного життя прийомних дітей та дітей-вихованців, їхнього професійного самовизначення. Старовижівський РЦСССДМ надав рекомендацію стосовно поповнення прийомної сім’ї  трьома дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Не залишаються поза увагою і сім’ї, які взяли дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку/піклування. Центр працює з 11 сім’ями зазначеної категорії (в них 23 дитини). З метою вирішення проблемних питань та профілактики виникнення кризових ситуацій 7 сімей потребували комплексного втручання із залучення медичних працівників, шкільних психологів та інших фахівців.

Ще одним напрямів діяльності центру є робота з сім’ями, які постраждали від насильства чи жорстокого поводження, а також сім’ї, в яких існує загроза жорстокого поводження з дітьми зокрема, вчинення над ними насильства. Так, соціальними послугами було охоплено 40 таких сімей (у них 37 дітей), з них зареєстровано 1 випадок насильства над дитиною. При безпосередньому відвідуванні цих сімей виявлення складних життєвих обставин підтвердилося у 7 сім’ях (у них 14 дітей). Вказані сім’ї взяті на облік та з ними проводиться відповідна робота. Ще 13 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї були переадресовані в ОТГ.

Задля привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї, формування свідомості усіх верств населення стосовно нетерпимого ставлення до цього явища щорічно Старовижівський РЦСССДМ проводить заходи у межах акції «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня (організовує тренінги, семінари, флешмоби, розповсюджує інформаційно-просвітницькі матеріали).

Відповідно до розпорядження голови Старовижівської райдержадміністрації від 08.10.2018 № 573 на базі РЦСССДМ створено мобільну бригаду соціально-психологічної  допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.

Послуги постраждалим особам надаються незалежно від місця їх реєстрації або місця проживання (перебування), наявності заяви чи повідомлення про вчинення насильства, реєстрації випадку в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

 Ведеться робота з сім’ями, де один чи кілька членів сімей мають інвалідність. На обліку центру перебуває 130 дітей з функціональними обмеженнями. Щороку РЦСССДМ проводить районний конкурс для дітей з особливими потребами «Повір у себе – і в тебе повірять інші».  Участь у конкурсі взяло 54 дитини. У 45 сім’ях цієї категорії проведено початкову оцінку потреб та надано відповідні соціальні послуги відповідно до виявлених проблем і потреб. У 2018 році проведено акцію Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», зібрано 18 тисяч гривень, з них 6 тис. грн. були перераховані Всеукраїнському благодійному фонду «Серце до серця» на придбання медичного обладнання для лікування дітей. Решту коштів спрямовано для 10 дітей-інвалідів, які потребують матеріальної допомоги на лікування або оперативне втручання та котрі проживають саме в нашому районі. До участі в акції долучено 79 волонтерів.

Соціальними послугами центру охоплено 22 сім’ї, члени яких перебувають у конфлікті із законом. Працівники центру проводять консультування вищезазначеної категорії клієнтів стосовно дотримання їхніх прав, соціально-психологічних проблем, надають допомогу в оформленні необхідних документів, налагодженні втрачених соціальних та родинних зв’язків.

 Юрисконсульт РЦСССДМ відповідно до спільної угоди між центром та Старовижівським РС філії Державної установи «Центр пробації» проводить профілактичні бесіди з умовно засудженими особами щодо пропаганди та формування здорового способу життя, недопустимості вчинення нових правопорушень, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі.

Упродовж звітного періоду постійно здійснюється контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини (проведено 56 вибіркових перевірок допомоги при народженні дитини), здійснено обстеження умов проживання одиноких матерів (соціальними послугами охоплено 35  осіб цієї категорії). Окрім того, спільно з працівниками управління соціального захисту райдержадміністрації 18 сім’ям протягом вересня-жовтня вручено «пакунок малюка».

Надзвичайно важливим є підвищення професійного рівня працівників центру. Для належної організації роботи працівники центру взяли участь у низці семінарів та тренінгів щодо надання соціальних послуг сім’ям з дітьми.

Комплексний підхід до роботи забезпечується завдяки добре налагодженій співпраці центру із суб’єктами соціальної роботи, залученні громадськості до вирішення проблем сімей, дітей та молоді.

Зокрема, Старовижівський РЦСССДМ співпрацює з військовою частиною А0864. У березні 2016 року укладено угоду про співробітництво, якою передбачені спільні дії щодо проведення інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на формування позитивного іміджу української армії та престижу проходження служби у лавах Збройних сил України, військово-патріотичне виховання молоді району. РЦСССДМ проводив акції щодо збору книг для військовослужбовців та двічі поповнював військову бібліотеку виданнями, вручав військовослужбовцям солодкі подарунки з нагоди новорічно-різдвяних свят. Окрім того, укладено 27 угод з соціальними партнерами задля координації та узгодження дій з метою своєчасного та ефективного реагування та вирішення проблемних ситуацій сімей, котрі опинилися у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Перспективи надання соціальних послуг Старовижівським РЦСССДМ в умовах децентралізації

 На сьогодні в умовах децентралізації важливо не втрати кадровий потенціал та напрацювання центру у соціальній роботі. Адже, незважаючи на утворення ОТГ в нашому районі, люди з цих населених пунктів продовжують звертатися до нас за допомогою, працівникам доводилося неодноразово виїжджати в сім’ї, котрі проживають на території вже утворених ОТГ.

В умовах сьогодення, коли потреба в якісних соціальних послугах тільки зростає і фахова допомога фахівців із соціальної роботи, психологів стає більш потрібною, попит на такі послуги буде тільки збільшуватися. 

Варто зазначити, що робота соціальних працівників не завжди є помітною, але найголовніше, що її помічають і цінують наші клієнти – люди, котрим надана своєчасна допомога у вирішенні їхніх кризових ситуацій.

Вкрай важливо налагодити співпрацю у перехідний період між Старовижівським РЦСССДМ та ОТГ стосовно надання соціальних послуг населенню. В утворених ОТГ вже є працівники, котрі виконують або на яких покладені соціальні обов’язки стосовно роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. Аналізуючи кількість звернень з цих громад, пропонуємо розглянути можливість співпраці за умов співфінансування, в той час як визначені працівники і надалі надаватимуть соціальні послуги на місцях в громаді, однак ми готові у разі потреби надати їм відповідну методичну та консультаційну допомогу, показати, як потрібно працювати з вразливими категоріями населення, забезпечити відповідною матеріально-технічною базою та обладнанням, необхідними для роботи.

Важливо усвідомити той факт, що чим ефективніше працюватиме соціальна служба та відповідно будуть забезпечені відповідні умови для її роботи та функціонування, тим менше в громаді буде кризових сімей, соціального сирітства, соціально неадаптованих осіб, людей із соціально небезпечними хворобами та ін., тобто забезпечуватиметься важливий принцип соціальної роботи – це попередження кризових ситуацій, а не робота з наслідками. 

 

Ринок праці та зайнятість населення

Протягом січня-грудня 2018 року  послугами служби  зайнятості скористались 2545  осіб. Станом на 1  січня 2019 року  чисельність осіб на обліку – 189 безробітних (на 1 січня  2018 – 293 ), з них: жінки – 52%, молодь – 35%. За звітний період  працевлаштовано  1059 осіб,  з них 500 безробітних.

         Взяли участь у громадських роботах 120 безробітних,  інших роботах тимчасового характеру – 191.

          Важливим джерелом поповнення трудових ресурсів району є залучення до активної діяльності осіб з обмеженими можливостями, тому центром зайнятості велика увага приділяється роботі з цією категорією громадян. Так, протягом звітного періоду на обліку перебували 28 осіб з обмеженими можливостями (у відповідному періоді 2017 року за послугами звернулись 31 особа з обмеженими можливостями).

          В  районі створено 104  нових  робочих місця.

          Одним з пріоритетних  напрямків роботи служби зайнятості залишається  співпраця з роботодавцями. Вона характеризується кількістю заявлених вакансій. Так, протягом січня-грудня роботодавцями було заявлено 1071 вакансія. Середня тривалість укомплектування вакансій становить 6 календарних днів, рівень укомплектування – 97,6%.

         Не вдається досягти повного укомплектування вільних місць через відсутність на ринку праці  осіб достатнього кваліфікаційного рівня. Тому одним з основних пріоритетів роботи лишається удосконалення профорієнтаційної роботи  серед незайнятого населення та професійного навчання безробітних. Одним з головних завдань служби зайнятості є допомога безробітним, особливо молоді без професії, знайти своє місце на ринку праці. З цією метою організовується професійне навчання та стажування безробітних безпосередньо на робочих місцях. Цією послугою  в січні-грудні скористались 185 безробітних.

         В школах розташовані профінформаційні куточки служби зайнятості, для школярів проводяться профорієнтаційні уроки (семінари)  "Твій вибір - твоє майбутнє", виїзні акції служби зайнятості, дні відкритих дверей, інтерактивні заходи для молоді.

        На виконання статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» фахівцями  служби зайнятості проводиться надання безоплатних консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, з початку року за консультаціями звернулись  44 особи. З метою реалізації права на працю в районі забезпечено вільний  доступ громадян до інформації про зайнятість. В районній філії знаходиться комп’ютер вільного доступу для пошукачів роботи де розміщені презентації роботодавців, ЦПТО ДСЗ, каталоги бізнес-ідей, папки з інформацією про законодавство, для різних категорій осіб, поради, відео резюме безробітних. Також постійно функціонують 2 татч-скріни   за допомогою яких є можливість ознайомитись з вакансіями по всій Україні.

    

     Пенсійне забезпечення

Робота Старовижівського об′єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області  була спрямована на забезпечення своєчасної виплати пенсій і інших соціальних виплат, покращення обслуговування громадян, вдосконалення взаємодії з органами доходів і зборів по забезпеченню надходження коштів від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, реалізацію запланованих заходів.

До бюджету об’єднаного управління Пенсійного фонду України  за січень-грудень 2018 року надійшло 123869,6 тис.грн. власних коштів (Ратнівський район – 78212,40 тис.грн., Старовижівський район – 45657,20 тис.грн), або 98,8 % від запланованого. Надходження у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились на 26203,1 тис.грн., або на 26,8 %.

З них кошти єдиного соціального внеску, розподілені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становлять 122927,3 тис.грн. (Ратнівський район – 77493,90 тис.грн., Старовижівський район - 45433,40 тис.грн), або 98,4 % від запланованого, в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились на 25703,6 тис.грн., або на 26,4%.

Надходження коштів, які адмініструють органи Пенсійного фонду, за січень–грудень 2018 року склали  942,3 тис.грн. (Ратнівський район – 718,5 тис.грн., Старовижівський район - 223,8 тис.грн), або 215,0 % від запланованого і збільшились у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 499,5 тис.грн., або на 112,8 %.

        Надійшло коштів в розрізі джерел:

         - з відшкодування  пільгових пенсій за списком № 1 – 150,8 тис. грн., що становить 16,0 % загальних надходжень коштів, що адмініструють органи Пенсійного фонду;

         -  з відшкодування  пільгових пенсій за списком № 2 – 740,2 тис.грн., що становить 78,6 % загальних надходжень;

        -  інші надходження склали  -51,3 тис.грн., або 5,4 % загальних надходжень.

Надходження за додатковими ставками за 12 місяців 2018 року склали 183,6 тис. грн. (Ратнівський район -153,6 тис.грн., Старовижівський район – 30,0 тис.грн), або 283,8 % від запланованого, в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились на 105,8 тис.грн., або  на 135,8 відсотка. 

         Середньомісячна потреба в коштах на фінансування пенсійних виплат  за 12 місяці 2018 року поточного року становить 33981,2 тис. грн..

      За 12 місяців 2018 року надійшло коштів на фінансування пенсій в сумі 407,8 млн.грн.. За рахунок зазначених ресурсів  забезпечено своєчасну виплату пенсій та грошової допомоги по Старовижівському об’єднаному управлінні з урахуванням їх підвищень 18916  пенсіонерам, в т.ч. Стара Вижівка - 7270, Ратне – 11676.

         Чисельність пенсіонерів, які отримують  пенсію через  установи  банків станом  на 1 грудня 2019 року  становить 5104 одержувачів, або 27,5  відсотків від загальної їх кількості, що дає можливість економно  витрачати пенсійні кошти.

         Середній розмір призначених пенсій становить 1828,68 грн., 

         Протягом  звітного періоду призначено 637 нових пенсій (237 Старовижівський район, 400 – Ратнівський район), проведено 839 перерахунків пенсій ( 338 Старовижівський район, 501 Ратнівський район), 34 переводів з одного виду пенсій на інший (26 Старовижівський район, 27 Ратнівський район), призначено 16 грошових допомог відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”( 8 – Старовижівський район,  Ратнівський – 8).

Збільшення надходжень коштів, перш за все, зумовлено ростом фонду оплати праці, на який нараховується єдиний соціальний внесок.

         Обсяг нарахованої заробітної плати за даними звітності страхувальників  за січень-листопад 2018 року склав 535445,0 тис.грн.,(Ратнівський район- 338289,1 тис.грн. Старовижівський район-197155,9 тис.грн), що на 23,3 відсотки більше показників відповідного періоду минулого року. Середньооблікова чисельність штатних працівників за даними звітності страхувальників за листопад 2018 року становить 8504 осіб, (Ратнівський  район – 5181, Старовижівський район – 3323), що на  359 чол. більше (Ратнівський район – на 92, Старовижівський район – на 267), ніж за відповідний період минулого року (листопад 2017 року – 8145, Ратнівський район – 5089, Старовижівський район – 3056). Кількість застрахованих осіб за даними звітності страхувальників за листопад 2018 року становить 10116 осіб, (Ратнівський  район – 6423, Старовижівський район – 3693), що на 281 чол. більше (Ратнівський район – більше на 223, Старовижівський район – на 58), ніж за відповідний період минулого року (листопад 2017 року – 9835, Ратнівський район – 6200, Старовижівський район – 3635).

Загальна сума заборгованості по платежах до Пенсійного фонду платників Старовижівського та Ратнівського районів в порівнянні з початком 2018 року збільшилась на 566,1 тис.грн. (Ратнівський район – 473,4 тис.грн, Старовижівський район – на 92,7 тис.грн.)  і складає станом на 01.01.2019  8307,1 тис.грн. (Ратнівський район – 6091,7 тис.грн., Старовижівський район-2215,4 тис.грн.). в т.ч. заборгованість по страхових внесках становить 18,8 тис. грн., по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій  - 8288,3 тис.грн.. Збільшився борг по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій по підприємствах з безнадійним статусом боргу на 679,7 тис.грн., (Ратнівський район – 538,9 тис.грн, Старовижівський район – 140,8 тис.грн), разом з тим борг по економічно-активним підприємствам зменшився на 113,5  тис.грн.. (Ратнівський район на 65,5 тис.грн., Старовижівський район -на 48,0 тис.грн,) і становить станом на 01.01.2019 року – 119,0 тис.грн. (Ратнівський район – 7,8 тис.грн., Старовижівський район – 111,2 тис.грн.) .

Серед економічно-активних підприємств Ратнівського району заборгованість рахується за СТзОВ “Агрофірма Ратнівська” – 7,8 тис.грн..

Серед економічно-активних підприємств Старовижівського району заборгованість рахується за СВК “Волинь” – 95,8 тис.грн., Агрофірма ”Правда” – 15,4 тис.грн..

На протязі 2018 року надійшло коштів на погашення боргу по пільгових пенсіях в сумі – 512560,17 грн..

від платників Старовижівського району - 153823,91 грн:

СВК”Волинь” – 100836,74 грн.

Агрофірма”Правда” – 3 0778,63 грн.

СТзОВ”Старогутівське” – 22208,54 грн.

від платників Ратнівського району – 358736,26 грн:

СВК”Замшанівський” – 286609,45 грн.

СВК “Україна” – 13088,04 грн.,

СВК ім. Л.Українки – 59038,77 грн.,

Станом на 01.01.2019  на виконанні в органах ДВС знаходиться 22 виконавчих документів на суму 2044,3 тис.грн.( Стара Вижівка – 2 виконавчих документа на суму 16,5 тис.грн.; Ратнівський район – 20 виконавчих документів на суму 2027,8 тис. грн..). Від заходів примусового стягнення до бюджету Фонду з початку року  надішли кошти в сумі 497,5  тис.грн..

         Старовижівське об'єднане управління з початку року підготувало 51 судовий позов  на суму 18031 тис.грн. ( Ратне - 27 позовних заяв на суму 1475,5 тис. грн., Стара Вижвака – 24 позовні заяви  на суму 327,6 тис.грн.).

         В управлінні постійно ведеться робота щодо формування та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, здійснюються заходи щодо надання інформації з Державного реєстру відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

         Здійснюється аналіз  моніторингу “Інформація по опрацюванню протоколів розбіжностей в Реєстрі застрахованих осіб”, за його результатами встановлено, що станом на 01.12.2018 по управлінні 8386 або 99,3% записів з протоколів розбіжностей взято до опрацювання  та відкореговано – 773 записів (9,29%) від загального числа 8447.

          Відповідно до Порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та органами Державної фіскальної служби України, сектором  щоденно отримують звіти платників щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Всього станом на 01.11.2018 проведено аналіз актуальності звітності, а саме:

   - Додатків 5-6 за звітній рік 2017 рік від фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які працюють за спрощеною системою оподаткування надійшли відомості щодо 1639 підприємців  (Старовижівський район – 471, Ратнівський район – 1078), що становить 88,6% поданих звітів порівняно з 2016 роком. Загальне число помилкових звітів складає – 44 (Додатків 5 ). Про виявлені помилки повідомлено фізичних осіб-підприємців та органи Державної фіскальної служби;

    -  Додатків - 4 загальне число отриманих актуальних звітів за звітні періоди  грудень  2017 року по  листопад 2018 року становить – 7217 (Старовижівський район – 2743 , Ратнівський район – 4474).

      Постійно здійснюється  контроль звітності та інформування страхувальників та органи  Державної фіскальної служби щодо виявлених помилок (помилкові звіти відсутні).

         Важливою є робота з надання послуг та обслуговування громадян за принципом “єдиного вікна”.  За звітний період розглянуто 13280 (Стара Вижівка — 6133, Ратне – 7147) звернень громадян.

         Станом на 01.01.2019  на WEB-порталі  Пенсійного фонду України було зареєстровано 309 осіб ( Стара Вижівка – 181, Ратне – 128), послугами СМС-інформування користуються – 441 особа (Стара Вижівка – 113, Ратне – 328). За 12 місяців 2018 року  було виготовлено 22 електронних пенсійних посвідчень

(Стара Вижівка – 12, Ратне – 10).

         Протягом звітного періоду управлінням проведена відповідна  організаційно-інформаційна робота щодо подальшого реформування пенсійного забезпечення. На зазначену тематику за звітний період у друкованих засобах масової інформації розміщено 12 статей (Старовижівський район – 8 , Ратнівський район – 4), проведено 90 зустрічей в трудових колективах (Старовижівський район – 47, Ратнівський район – 43 ), 11 зустрічей з населенням (Старовижівський район), 9 зустрічей з ветеранськими організаціями (Старовижівський район - 5 , Ратнівський район – 4 ), Відбулася 6 зустрічей з учнівською молоддю та  студентами (Старовижівський район – 3 , Ратнівський район – 3), проведено 3 заняття  в “школі майбутнього пенсіонера (Старовижівський район – 1, Ратне – 2),  Організовано і проведено 12 засідань  “круглого столу”(Старовижівський район – 1 , Ратнівський район – 11) ,„День відкритих дверей – 1, флешмобів – 3 (Старовижівський район – 2 , Ратнівський район – 1). Постійно діє пряма “гаряча лінія” по роз”ясненню чинного пенсійного законодавства на яку за звітний період звернулось  50 громадян.

         Головне завдання для управління – це досягнення фінансової стабільності,  адже від цього залежить своєчасність виплати пенсій.

 

 

Розділ 5

 

Організаційна, кадрова, правовова робота, ведення діловодства, здійснення контролю за виконанням розпорядчих документів, робота із зверненнями громадян,  доступ до публічної інформації, ведення Державного реєстру виборців, децентралізація влади, ведення архівної справи

 

 Протягом 2018 року в райдержадміністрації зареєстровано та опрацьовано 2545 вхідних, що на 132 більше, ніж протягом  2017 року (2413) та 1349 вихідних документів, що на 236 менше, ніж протягом  2017 року (1585).

Опрацьовано проектів та зареєстровано 773 розпорядження, що на 162 більше, ніж в минулому році (611) видані головою райдержадміністрації з основної діяльності, в тому числі 35 – відповідно до рішень колегії райдержадміністрації.  Головою райдержадміністрації прийнято 6 доручень.

Оформлено 12 протоколів засідань колегії райдержадміністрації та 82 протоколи нарад у голови райдержадміністрації. За наслідками нарад керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та окремих територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, установ, організації, селищному та сільським головам було дано 223 доручення.

         Протягом 2018 року надійшло двадцять запитів, які своєчасно опрацьовано та  надано відповіді в порядку та строки, визначені Законом України “Про доступ до публічної інформації”.

        Протягом 2018 року в райдержадміністрації на контролі  перебувало 874 документи (38,4% від загальної кількості вхідних). Серед цих контрольних документів 6% - це документи Адміністрації Президента України – 21, Кабінету Міністрів України – 32, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, обласної державної адміністрації – 821, та 3,4% - звернення, запити депутатів Верховної Ради України та місцевих рад. На звітну дату виконано 716 документів, (82%). Решта –158 контрольних документів (18% від загальної кількості поставлених на контроль) знаходяться в стадії виконання.

       Особлива увага в райдержадміністрації приділяється роботі з реагуваннями на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад. Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшло 30 депутатських запитів (від депутатів Верховної Ради України – 22 та місцевих рад – 8). Всі вони виконані в установлений чинним законодавством термін.

 

        Проведених перевірок здійснення органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади, результати

Протягом 2018 року було проведено перевірки делегованих повноважень органів виконавчої влади у п’яти сільських радах: Секунській, Журавлинській  Любохинівській, Седлищенській, Буцинській  та Старовижівській селищній радах та заслухано на засіданні колегії райдержадміністрації, за результатами розгляду прийнято шість рішень та видано  шість розпоряджень голови райдержадміністрації та висвітлено у районній газеті “Сільські новини” та офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

 

Наявність розгляду питань недовіри голові районної державної адміністрації  районною радою у звітній період. Підстави для винесення на розгляд таких питань.

       Питання недовіри голові Старовижівської райдержадміністрації у звітний період 2018 року Старовижівською районною радою на сесію районної ради не виносилось та підстав для розгляду такого питання не було.

 

Звернення громадян

Протягом   2018 року до районної державної адміністрації надійшло  1137 звернень, З них:  1103 письмових та 34 усних звернень (зареєстрованих на особистих, виїзних прийомах). Враховуючи колективні звернення, до райдержадміністрації звернулось 1373 громадян.

Згідно з аналітичними даними про основний зміст звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації протягом 2018 року, мешканцями району було порушено 1140  питань різної тематики Найбільше звернень було з питань аграрної політики і земельних відносин – 938 та  питання соціального захисту –110.

З усіх питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях, протягом звітного періоду  вирішено позитивно – 946 (82,9%), відмовлено у задоволенні – 35 (3%), надано роз’яснення – 149 (13%).

Особлива увага з боку керівництва райдержадміністрації приділяється зверненням учасників АТО та бойових дій, інвалідів, багатодітних, одиноких матерів та громадян, що потребують соціального захисту й підтримки.  Від такої категорії населення надійшло 446 звернень,

Протягом 2018 року з районного бюджету виділено 21 особам, які перебувають на військовій службі в Збройних Силах України за контрактом, одноразову матеріальну допомогу в сумі 105000 гривень.

Відповідно до графіка проведення “прямих телефонних ліній”,  протягом  2018 року керівництвом райдержадміністрації проведено 8 “прямих телефонних лінії”.

З метою  створення необхідних умов для зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми мешканців району та вдосконалення роботи із зверненнями громадян у райдержадміністрації функціонує “Телефону довіри”, Протягом 2018 року від громадян на “Телефон довіри” райдержадміністрації надійшло 9 звернень.

         При райдержадміністрації працює громадська приймальня з надання безкоштовних правових консультацій та безоплатної первинної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення. Протягом 2018 року до громадської приймальні звернулось 34 громадяни.

Питання про стан роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі в райдержадміністрації. .

       

        Децентралізація влади. Створення ОТГ. Вибори ОТГ. Перспективи створення ОТГ.

         Відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” 29 жовтня 2017 року у Старовижівському районі утворено 3 об’єднані територіальні громади:

        -  Дубечненська ОТГ, у склад якої увійшли дві сільські ради та 7 населених пунктів: Дубечненська сільська рада (с.Дубечне, с.Рокита, с.Мокре, с.Лютка, с.Залюття), Глухівська сільська рада (с.Глухи. с.Текля). Загальна чисельність населення громади становить – 5513 осіб;

        - Сереховичівська ОТГ, у склад якої увійшли 3 сільські ради та 7 населених пунктів: Сереховичівська сільська рада (с.Сереховичі, с.Грабове, с.Нова Воля), Синівська сільська рада (с.Синове), Солов’ївська сільська рада (с.Солов’ї, c.Ниці, с.Комарове). Загальна чисельність населення громади становить – 2584 особи;

        - Смідинська ОТГ, у склад якої увійшли дві сільських ради та 6 населених пунктів: Смідинська, сільська рада (с.Смідин, с.Лісняки, с.Паридуби), Руднянська сільська рада (с.Рудня, с.Сьомаки, с.Кукуріки). Загальна чисельність населення громади становить – 3191особа.

         23 грудня 2018 року утворено Старовижівську селищну об’єднану територіальну громаду, у склад якої увійшли 1 селищна та 5 сільських рад: Старовижівська селищна рада (смт Стара Вижівка, с.Брідки, с.Мельники), Галиновільська сільська рада (с.Галина Воля, с.Смолярі), Нововижвівська сільська рада (с.Нова Вижва, с.Рудка, с.Хотивель), Седлищенська сільська рада (с.Седлище, с.Борзова, с.Черемшанка), Поліська сільська рада (с.Поліське, с.Чевель, с.Брунетівка), Мизівська сільська рада (с.Мизове). Загальна чисельність населення громади становить – 11066 осіб.

Станом на 01.02.2019 у Старовижівському районі утворено 4 об’єднані територіальні громади: Дубечненська, Смідинська, Сереховичівська сільські та Старовижівська селищна ОТГ, до яких увійшло 35 населених пунктів з загальною чисельність населення – 22354 особи.

          Поза об’єднанням перебуває 7 сільських рад: Буцинська (с.Буцинь), Журавлинська (с.Журавлине), Кримненська (с.Кримне, с.Яревище), Любохинівська (с.Любохини), Соколищенська (с.Соколище, с.Мильці. с.Шкроби. с.Підсинівка), Секунська (с.Секунь), Старогутівська (с.Стара Гута. с.Сукачі) сільські ради із загальною кількістю 12 населених пунктів та загальною чисельністю населення – 7694 особи.

         Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2019 року №65-р “Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Волинської області” зазначеними змінами уточнено склад  Дубечненської, Смідинської, Сереховичівської сільських та Старовижівської селищної ОТГ та Дубівської ОТГ Ковельского району, зокрема до переліку спроможних територіальних громад включено: Кримненську та Любохинівську сільські ради до Дубечненської ОТГ; Журавлинську сільську раду до Смідинської ОТГ; Соколищенську сільську раду до Сереховичівської ОТГ; Старогутівську сільську раду до Старовижівської селищної ОТГ Старовижівського району; Буцинську та Секунську сільські ради до Дубівської ОТГ Ковельского району.

Райдержадміністрацією спільно із селищною та сільськими радами здійснюються подальші організаційні заходи щодо прийняття відповідних рішень на сесії селищної та сільських рад щодо надання згоди на добровільне приєднання територіальних громад, відповідно до вимог Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

 

        Кадрова політика

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 10.02.2016 № 41 "Про упорядкування структури районної державної адміністрації" зі змінами станом на 31.12.2018 до структури апарату райдержадміністрації входять 5 відділів, 3 сектори; серед самостійних структурних підрозділів – 3 управління, 3 відділи, 1 служба, центр надання адміністративних послуг.

Гранична чисельність керівництва та працівників Старовижівської  райдержадміністрації становила 100 одиниць (в тому числі 3 посади – керівництво райдержадміністрації, 86 посад держслужби: 29 посад керівників державної служби категорії "Б", 57 посад спеціалістів державної служби категорії "В", інші посади недержавної служби - 11 ), зокрема,  у апараті райдержадміністрації з загальної кількості 29 одиниць – 9 посад керівників держслужби, у самостійних структурних підрозділах райдержадміністрації: гранична чисельність працівників – 71 одиниця, з них 20 керівна посада держслужби).

Станом на 31.12.2018 облікова кількість працівників райдержадміністрації становила 98 осіб, з них облікова чисельність працюючих державних службовців  райдержадміністрації становила 83 особи, з них 6 перебували у відпустці по догляду за дитиною.

Серед працюючих державних службовців: 28 – керівники держслужби, 55 – спеціалісти; 15 осіб – чоловіки, з них 8 керівники, та 68 осіб – жінки, з них 20 – керівники; 20 осіб віком до 35 років, з них 1 – керівник.

Протягом 2018 року призначено 7 осіб, з них на посади спеціалістів державної служби райдержадміністрації 5 осіб за результатами конкурсу. Звільнено 8 осіб, з них 5 держслужбовців.

Кількість вакантних посад державної служби становила 6 посад, з них  1 посада керівника. Зокрема,  в апараті 5 посад держслужби.

       Сектором з питань персоналу апарату райдержадміністрації підготовлено 88 розпоряджень голови райдержадміністрації по особовому складу, 59 розпоряджень про відпустки та відрядження; накази керівника апарату та керівників окремих самостійних структурних підрозділів:  165 – по особовому складу,  164 – про відпустки та відрядження.

         Протягом поточного 2018 року проведено  конкурси на зайняття 5 вакантних посад.

Протягом звітного періоду організовано проведення достовірності відомостей щодо 3 осіб управління інвестицій та регіонального розвитку райдержадміністрації, 2 осіб центру надання адміністративних послуг щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади". 

Перевірено стан кадрової роботи у Секунській, Любохинівській,  Журавлинській, Седлищенській, Буцинській сільських радах та у Старовижівській селищній раді.  Надавалась методична допомога з питань кадрової роботи  самостійним структурним підрозділам  райдержадміністрації.

У І турі щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець” 12 квітня 2018 року взяли участь та підвищили кваліфікацію 8 державних службовців райдержадміністрації (4 керівники, 4 спеціалісти).

У червні  команда державних службовців району, з них  8 осіб з числа працівників райдержадміністрації, брала активну участь у ХІ обласній спартакіаді "Здоров’я" серед державних службовців.

23 червня 2018 року проведено урочисті заходи з нагоди професійного свята – Дня державної служби, у тому числі відзначено кращих державних службовців району та призерів ХІ обласної спартакіади "Здоров’я".

Протягом звітного періоду державні службовці та інші працівники райдержадміністрації підвищували кваліфікацію: 13 – за програмою тематичного короткотермінового семінару; 2 – за Комплексною програмою в рамках проведення ІІ туру щорічного конкурсу "Кращий державний службовець"; 5 осіб брали участь у тренінгах, в тому числі 1 особа – з питань запобігання корупції, 4 – пройшли навчання у сфері цивільного захисту населення.  

З 25 вересня по 10 грудня 2018 року Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено виїзне навчання для 106 осіб з числа державних службовців райдержадміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади району за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців.

       У Старовижівській райдержадміністрації у жовтні-грудні 2018 року проведено оцінювання результатів службової діяльності 70 державних службовців  райдержадміністрації, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В", з них  26 - державних службовців Старовижівської райдержадміністрації, які займають посади державної служби категорії "Б". Негативної оцінки не отримав жоден державний службовець.

 

Ведення Державного реєстру виборців

У 2018 році робота відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації забезпечив стабільну роботу, спрямовану на виконання Законів України "Про Державний реєстр виборців", "Про захист інформації", "Про місцеві державні адміністрації", нормативно-правових документів Центральної виборчої комісії, листів та рекомендацій Служби розпорядника Реєстру, відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Волинської облдержадміністрації   та інших нормативно-правових актів з питань забезпечення конституційних прав громадян на території Старовижівського району. Впродовж року видано 414 наказів начальника щодо змін ідентифікаційних та службових даних,  виборчої адреси, включення нових записів, знищення записів, термін дії яких минув – всього опрацьовано 3523 записи. 

У зв’язку з проведенням 23 грудня 2018 року перших виборів депутатів Старовижівської селищної територіальної громади та  відповідного селищного голови відділом вчасно та якісно виготовлено запрошення, попередні та уточнені списків виборців і передано виборчим комісіям у терміни, встановлені законодавством.  

 

          Архівна справа

Архівний відділ Старовижівської райдержадміністрації здійснює управління архівною справою на території району, забезпечує поповнення Національного архівного фонду документами місцевого походження, їх облік, зберігання та використання. 

 Джерелами формування Національного архівного фонду в районі визначено 51 юридичну особу (установи списку № 1), які передають документи до архівного відділу райдержадміністрації.

До списку № 2 юридичних та фізичних осіб - джерел формування Національного архівного фонду, які не передають документи до архівного відділу Старовижівської райдержадміністрації включено 7 установ району (дані організації передають документи до архівного відділу в разі ліквідації установи).

До списку № 3 юридичних осіб, в діяльності яких не утворюються документи Національного архівного фонду, у зоні комплектування архівного відділу Старовижівської райдержадміністрації входять всі зареєстровані установи, організації на території району, крім установ списку № 1-2.

 Протягом 2018 року архівним відділом райдержадміністрації проведено 11 засідань експертної комісії на яких погоджено 33 номенклатури  справ установ та організацій району  ( з них:   30 – списку № 1,  3 – списку № 2),  схвалені описи на  управлінську документацію 15 установ та організацій району               (Центральна районна лікарня; Глухівська, Солов’ївська, Дубечненська, Синівська, Руднянська, Смідинська, Сереховичівська сільські ради; Старовижівська районна виборча комісія; Сереховичівська, Дубечненська та Смідинська сільські виборчі комісії; КЗ «Старовижівський центр первинної медико-санітарної допомоги»; Старовижівський районний суд та професійна спілка  працівників соціальної сфери в Старовижівському районі) на 290 од.зб.; погоджені описи справ з особового складу (кадрових питань) на 223 од.зб. та схвалені описи  на фотодокументи редакції районної газети «Сільські новини»  на 35 од. обл. (90 негативів).

Також прийняті на державне зберігання  документи постійного терміну зберігання 11 фондів всього на 176 од.зб. та проведено каталогізацію 1 фонду  (Старовижівська районна рада  за 2005 - 2006 роки) -  24 од.зб.  на  118  карток.

Протягом звітного року начальником архівного відділу надано методичну та практичну допомогу  10 установам та організаціям району, які знаходяться у зоні комплектування архівного відділу райдержадміністрації.

Протягом 2018 року до архівного відділу районної державної адміністрації письмово звернулось 39 громадян  та надійшло 49 запитів від установ та організацій району, всі звернення та запити були виконані з позитивним результатом.

На особистому прийомі у начальника відділу побувало 127 громадян          (основна тематика – місцезнаходження метричних книг, погосподарських книг сільських рад, перелік документів для оформлення «Карти поляка» та «Карти побуту»  та місцезнаходження документів селищної та сільських рад, установ та організацій району за попередні роки).

  За вказаний період документами Національного архівного фонду в архівному відділі райдержадміністрації  користувалося 110 відвідувачів,  яким було видано 167 справ. Справи в тимчасове користування за межі архівного відділу не видавались.

 Також в березні 2018 року до Державного архіву Волинської області передані на постійне зберігання документи 12 фондів на 146 од.зб. за 2003 - 2005 роки.

Станом на 01 січня 2019  року  в архівному відділі райдержадміністрації нараховується 64 фонди, в т.ч. 28 фондів періоду незалежності  і 1 фонд особового походження Олени Чабан - члена Національної спілки журналістів України,  в яких зберігається 3656 справ постійного терміну зберігання.

 

Розділ 6

 

Повноваження в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян, оборонної, мобілізаційної роботи, запобігання корупції

 

           Оборонна робота

         Райдержадміністрацією здійснюється       експертно-аналітичне, консультативне, інформаційне та організаційне забезпечення повноважень з питань оборонної роботи.

Під час весняного та осіннього 2018 року призовів громадян на строкову військову службу проводились урочисті проводи юнаків до лав Збройних Сил України за участю представників районної влади, військового комісаріату та соціальних служб району

Завдяки організованій роботі планові завдання, які доведені району щодо набору призовників на строкову військову службу під час весняного та осіннього призовів виконані.

Загальні відомості про проведення призову:

          Всього  призовну комісію весняного та осіннього призову 2018 року прибуло – 452 чоловіки, в тому числі:

-  визнані придатними до військової служби – 352 чоловіки;

- із них призвані на строкову військову службу та відправлені у військові частини -37 чоловік;

 - надані відстрочки від призову за станом здоровя -15 чоловік;                                                                                                                             

 - визнані непридатними до військової служби за станом здоровя – 77 чоловік;

 - визнані непридатними до військової служби із зняттям з військового обліку – 1 чоловік;

 - не завершили медичне обстеження до кінця призову – 7 чоловік;

 - надано відстрочок від призову згідно чинного законодавства – 202 чоловіки;

 - передано в запас – 77 чоловік;

 - не направлено для проходження альтернативної служби жодного чоловіка;

 - не зявилося на призовну комісію без поважних причин – 438 чоловік.

          В цілому медична служба району з поставленими перед нею завданнями по якісному відбору призовників за станом здоровя до лав Збройних сил України за весняний і осінній 2018 року призови справилася.

Упродовж 2018 року в районі проводилась інформаційна та роз’яснювальна робота з метою залучення громадян на військову службу за контрактом.

У районному центрі зайнятості та управлінні соціального захисту райдержадміністрації створені окремі робочі місця для представників районного військового комісаріату з метою проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи з населенням, яке звертається в дані установи, про військову службу за контрактом. Представники райдержадміністрації, військового комісаріату та соціальних служб району брали участь у семінарах, які проводяться в районному центрі зайнятості, з метою орієнтації безробітних на проходження військової служби за контрактом.

У 2018 році проводилась виплата матеріального заохочення для сімей військовослужбовців, які підписали контракт, у розмірі 5,0 тис. грн. на сім’ю.  Виплата матеріального заохочення буде продовжуватися  у 2019 році по мірі надходження заяв.

Загалом упродовж 2018 року залучено на військову службу за контрактом 27 громадян.

З метою забезпечення необхідними засобами захисту, майном та спорядженням згідно з потребами, вдосконалення теоретичних та практичних навичок особового складу підрозділів територіальної оборони району для виконання поставлених завдань рішенням сесії Старовижівської районної ради від 31 березня 2017 року № 15/13 затверджено Програму матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони Старовижівського району на 2017-2021 роки. Ресурсне забезпечення заходів Програми складає 420 тис.грн..

Даною Програмою на 2018 рік передбачено 40,0 тис.грн., виділено – 40,0 тис.грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів, встановлення телефону на пункті управління штабу ТрО, придбання комп’ютерної техніки, канцтоварів та харчування учасників навчань з ТрО.

Відповідно до обласних заходів з питань територіальної оборони за кошти Програми забезпечувався паливно-мастильними матеріалами транспорт для доставки до місця постійного проживання військовозобов’язаних та резервістів оперативного резерву першої та другої черги з навчальних зборів, доставки учасників Єдиного стрілецького дня до місця призначення та в зворотному напрямку. 

У 2018 році проводилися заняття з організаційним ядром підрозділів територіальної оборони району за участю представників громадського об‘єднання “БУГ”.

       Реалізація на території району державної політики в питаннях законності і правопорядку

З метою поліпшення роботи правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району по забезпеченню профілактики правопорушень, законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян щорічно на колегії райдержадміністрації розглядається питання „Про стан профілактики правопорушень, дотримання законності та безпеки дорожнього руху в районі”. У 2018 році засідання колегії з даного питання проведено у листопаді місяці за начальника Старовижівського відділу Ковельської місцевої прокуратури, начальника Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області. За підсумками колегії видано відповідне розпорядження голови райдержадміністрації.  

Спільними зусиллями представників райдержадміністрації, Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції ГУНП у Волинській області, Старовижівського  районного військового комісаріату проводилось оповіщення військовозобов‘язаних під час призовних компаній 2018 року. Також робочими групами, утвореними при райдержадміністрації, проводились виїзди в населені пункти району з метою забезпечення обліку пилорам, деревообробних цехів і підприємств, що знаходяться на території району, та приведення їх діяльності в рамках чинного законодавства.

Налагоджена співпраця райдержадміністрації з відділенням поліції у забезпеченні публічної безпеки громадян під час проведення районних масових заходів та державних свят.

При райдержадміністрації утворена спостережна комісія, яка організовує громадський контроль за дотриманням прав та законних інтересів осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. Дана робота проводиться спільно з виконкомами місцевих рад, на території яких проживають умовно-достроково звільнені особи при тісній взаємодії з районним відділенням поліції. Організаційною формою роботи спостережної комісії були щомісячні засідання.

Станом на 01.01.2019 на обліку спостережної комісії перебувало 2 особи. Допомога з відновлення документів надавалась 1 особі.

        Реалізація державної політики з питань запобігання корупції

Стан дотримання законодавства з питань запобігання корупції у  райдержадміністрації  розглядається на засіданні колегії райдержадміністрації щорічно. За наслідками розгляду на колегії даного питання видано відповідне розпорядження голови райдержадміністрації від 16 липня 2018 року № 434 "Про стан дотримання в районній державній адміністрації Закону України "Про запобігання корупції".

        Постійно організовуються та проводяться навчання для працівників райдержадміністрації та її структурних підрозділів, органів місцевого самоврядування щодо заповнення щорічних декларацій. Навчання щодо заповнення е-декларацій проводились із залученням уповноваженої особи, працівників кадрової служби та інших підрозділів апарату райдержадміністрації.

З метою виконання вимог закону України «Про запобігання корупції», райдержадміністрацією забезпечено відповідні умови для повідомлень працівниками про порушення вимог зазначеного закону іншою особою через офіційний веб-сайт райдержадміністрації.

На виконання Закону України «Про адміністративні послуги», доручень Президента, уряду України та обласної державної адміністрації в райдержадміністрації функціонує Центр надання адміністративних послуг. Зазначена робота дозволяє зменшити кількість безпосередніх контактів юридичних та фізичних осіб з чиновниками, що в свою чергу сприяє зменшенню можливості виникнення конфлікту інтересів та, в кінцевому варіанті, значному зниженню корупційних ризиків у сфері дозвільних процедур.

З метою забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів виконавчої влади на веб-сайті райдержадміністрації функціонує постійна рубрика „Запобігання проявам корупції”, де висвітлюються матеріали щодо інформування громадськості про розроблені законопроекти з питань боротьби з корупцією та запобігання її виникненню, зміни в антикорупційному законодавстві.

У рубриці „Новини” періодично висвітлюється спільна робота відділення поліції, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо профілактики і попередження злочинів, запобігання корупції, розповсюджується досвід роботи правоохоронних органів та інших відомств з даних питань.

Старовижівською райдержадміністрацією зокрема уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у Старовижівській райдержадміністрації постійно вживаються заходи по дотриманню державними службовцями  райдержадміністрації правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджених наказом Національного агентства з питань державної служби 05.08.2016 № 158, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 за № 1203/29333 та вимог Розділу VI "Правила етичної поведінки" Закону України "Про запобігання корупції".

Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у Старовижівській райдержадміністрації надавалась допомога в заповненні декларацій, проводилась перевірка своєчасності подання держслужбовцями райдержадміністрації декларацій, що фіксувалось у журналі обліку та перевірки своєчасності подання декларацій працівниками апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації. Порушень термінів подання щорічних е-декларацій за 2018 рік держслужбовцями райдержадміністрації не виявлено.

        Підсумок

Висловлюю щиру вдячність структурним підрозділам райдержадміністрації та її апарату, територіальним підрозділам міністерств, іншим підрозділам центральних органів виконавчої влади, підприємствам, установам та організаціям району, районній раді та депутатському корпусу районної ради, селищному та сільським головам та їх виконавчим комітетам за спільну співпрацю протягом 2018 року, яка була спрямовувана на виконання положень Конституції України та законів України, забезпечення реалізації заходів, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями і дорученнями голови обласної державної адміністрації, власних розпоряджень голови райдержадміністрації, заходів та завдань, визначених програмою соціально-економічного та культурного розвитку району, основними завданнями яких було покращення соціального благополуччя жителів Старовижівського району.

 

 

Голова Старовижівської районної

       державної адміністрації                                                            А.Бринчук