Робота Волинського театру у період воєнного стану
Від сценічного одягу до бронежилетів
Така нині спеціалізація у швачок-волонтерок Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Григоровича Шевченка
Під вправними руками працівниць із матерії радянських туристських наметів набирає форми таких необхідних для наших воїнів чохлів для бронежилетів, розвантажних сумок. У швейному цеху театру працюють на волонтерних началах Олена Угляница та Любов Щерба для збройних сил України ще з 2014 року, з часу першого збройного походу рашистів на українські терени. На той час найбільша потреба була у балаклавах та бафах. Роботи вистачало, як на роботі, так і вдома. На допомогу прийшли працівниці технічної служби Тетяна Гладун, Лариса Чернова, Тетяна Нечипорук, Світлана Герасимчук.
З підручним матеріалом допомагають працівники театру. Світ не без добрих людей. Кілька наметів передали знайомі швачок.
Ролей побільшало, а з ними – нових вистав
Другу війну переживає головний театр Волині. Працює у відповідності з усіма нормативами воєнного часу, з трагізмом і драматургією якого сьогоднішнє покоління акторів стикалося лиш у виставах. Однак ролей побільшало.
Театр сьогодні працює у двох напрямах, які корисні для суспільства та колективу. Перший – це перевтілення культурного осередку у волонтерський центр допомоги збройним силам України та територіальної оборони. Наступний – завіса для глядача опущена, однак сцена для акторів – це незмінний тижневий робочий ритм репетицій. Незважаючи на те, що дирекція театру змушена вдатися до непопулярного і болісного рішення – зменшення оплати праці до двох третіх посадового окладу. Частина акторів та технічного персоналу призвали на службу у збройні сили та до територіальної оборони. Окремі молоді сім’ї залишили межі держави.
Довелося вводити поправки в діючий репертуар вистав новими акторами. Тож робочий процес репетицій з репертуаром триває і не тільки на сцені, а також в домашніх умовах.
За словами головного режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Ілляшенка, сценічна трупа працює над трьома новими виставами. Першою буде світова класика «Дами і гусари» польського драматурга О.Фредро, музика Петра Свіста, а вірші народного артиста України Олександра Якимчука. Здачу роботи передбачаємо на травень. В роботі ще дві вистави – добре відома музична комедія Марка Кропивницького, а також «Долі жіночі» за оповідками нашого давнього друга Мирона Лисака.