Розвиток творчих контактів Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки з відділом історії української мови та ономастики Інституту української мови Національної академії наук України
Про збагачення зв’язків головної бібліотеки Волині та відділу історії української мови та ономастики Інституту української мови НАН України засвідчило чергове надходження до фонду книгозбірні від цієї наукової структури. Очолює відділ наш земляк, доктор філологічних наук Віктор Петрович Шульгач, який у всі часи турбувався про поповнення нашої книгозбірні, передаючи нові напрацювання науковців, дослідників у царині мовознавства. У відділі працює також ще один наш краянин, уродженець с. Грибовиця Іваничівського району, доктор філологічних наук Святослав Олексійович Вербич.
Саме наші земляки подбали, аби до Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки потрапили нещодавно 154 примірники літератури з питань мовознавства різних років видання. Серед одержаного – 4 словники – „Словник української мови” (165000 слів, Київ, 2016), „Білорусько-український словник” (2016), „Словник фразеологізмів української мови” (Київ, 2003), „Російсько-український словник з механіки” (Київ, 2008). Стане в пригоді видання: П.Я.Махлин, Ю.А.Титарчук „Самоучитель латинского языка” (2015).
У подарованій колекції широко представлені монографії з різних аспектів мовознавства, а також – роботи, присвячені доробку вітчизняних мовознавців, історії інституту мовознавства імені Олександра Потебні. Цінним надбанням для читачів, зокрема, є „Топологическая ономастика” авторів Олексія та Ольги Скляренків.
Відтепер у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки можна ознайомитися з 2 томами „Віденського архіву гетьманського роду Розумовських”, а також із роботами вченого-мовознавця Григорія Півторака „Історико-лінгвістична славістика”, „Українці: звідки ми і наша мова”, з підручником цього ж автора „Білоруська мова”.
Для бібліотечних працівників особливий інтерес складають видання серії „Біобібліографія вчених України”. Йдеться насамперед про посібники: „Олександр Савич Мельничук” (2001), „Анатолій Павлович Непокупний” (2008), „Галина Прокопівна Їжакевич” (2009), „Григорій Петрович Півторак” (2010), „Ніна Григорівна Озерова” (2010). Надійшли і 4 примірники авторефератів дисертацій із питань мовознавства, які, безперечно, будуть включені до відповідної електронної бази Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки.
Переконані, що завдяки патріотизму і жертовності вчених-мовознавців із волинським корінням науковий потенціал бібліотеки підніметься на вищий щабель.