20181213144304.jpg, фото
13 грудня 2018, 14:41
останні оновлення: 10 січня 2024

Що потрібно знати про ялинку у передноворічний період?

Волинські лісівники завчасно подбали, щоб у ваших домівках панували затишок та святкова атмосфера. Цього року у державних лісогосподарських підприємствах Волинського ОУЛМГ виростили 150 тис. новорічних деревець.

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

За інформацією Волинського ОУЛМГ, у галузі проводяться заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

– на площі близько 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 15 млн шт. хвойних дерев різних порід та віку;

– щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;

– є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Асортимент порід, які вирощуються в якості новорічних ялинок: сосна звичайна, сосна палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: http://lisvolyn.gov.ua/?p=37145

 

УВАГА! З 1 січня 2019 року, згідно зі змінами, які внесені Законом України № 2531 від 06.09.2018 до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статті 246 Кримінального кодексу України:

адмінштрафи для громадян за незаконну рубку збільшуються в три і більше рази (255-510 грн), посадових осіб – більше як у десять раз (1275-2550 грн). Для громадян та посадових осіб, які протягом року здійснили повторно випадок незаконної рубки, адмінштрафи збільшуються у два-чотири рази і становитимуть 510-1020 грн і 5100-10200 грн відповідно;

штрафи, за вчинені кримінальні діяння, зростуть від 15 до 20 раз (17000-25500 грн), на територіях чи об’єктах ПЗФ штрафи становитимуть 25500-34000 гривень. У разі заподіяння тяжких наслідків для лісу порушники можуть бути позбавлені волі від п’яти до семи років.

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. Про факти зловживання або виявленні порушення прохання повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.

І наостанок: кожен може сам вирішувати, яку ялинку встановити вдома на новорічні свята – живу чи штучну. Окрім того, низка лісгоспів реалізує живі ялинки у горщиках.

Шановні громадяни! Відмовтеся від незаконно зрубаних ялинок, а ще краще знайдіть для себе альтернативу живим ялинкам, адже це дозволить зберегти мільйони зелених красунь. Пам'ятаймо - збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі!

 

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації