Щодо діяльності галузі охорони здоров’я за березень 2021 року
В рамках реалізації програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», зокрема питання модернізації та будівництва амбулаторій і ступінь готовності приймальних відділень, станом на кінець березня вже 41 амбулаторія відчинила двері для пацієнтів під час пандемії.
На чотирьох приймальних відділеннях в опорних лікарнях Волинського госпітального округу уже завершенні будівельні роботи. Триває встановлення та монтаж вартісного медичного обладнання, купленого в рамках президентської програми за кошти державного бюджету.
Зокрема, у відділеннях екстреної медичної допомоги Любомльської районної лікарні, Нововолинської центральної міської лікарні, Луцької міської клінічної лікарні та Волинської обласної клінічної лікарні уже встановлено комп’ютерний томограф.
У приймальному відділенні Ковельської лікарні уже встановлений ангіограф. Будівельні роботи у приймальних відділеннях обласної клінічної лікарні, Луцької міської лікарні та лікарні у місті Ковель на фінішній прямій та будуть завершенні у відповідні терміни.
В березні відновила свою роботу Госпітальна рада. Перше засідання в оновленому складі, під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Людмили Тимощук, заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта, т. в. о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Романа Рудокваса та за участі представників медичної галузі Волині відбулося 24 березня 2021 року.
Нагадаємо, Госпітальна рада при ОДА була створена ще на початку 2020 року, як консультативно-дорадчий орган. В ході першого засідання обрано голову Госпітальної ради, нею стала заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук. Також затверджений персональний склад консультативно-дорадчого органу та положення про Госпітальну раду.
Основними принципами діяльності Госпітальної ради є колегіальність та відкритість у прийнятті рішень, прозорість діяльності, рівноправність її членів.
До завдань Госпітальної ради належить розроблення пропозицій та рекомендацій щодо:
- - визначення спроможної мережі Волинського госпітального округу;
- - плану розвитку Волинського госпітального округу;
- - реорганізації та перепрофілювання закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги у межах Волинського госпітального округу;
- - переліку опорних закладів охорони здоров’я у Волинському госпітальному окрузі;
- - інших питань, які належать до компетенції Госпітальної ради Волинського госпітального округу щодо забезпечення надання у ньому медичної допомоги.
- - дієве реагування на виклики пандемії COVID-19.
Станом на березень 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила для екстреного використання 4 вакцини проти COVID-19.
А саме: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca/Covishield (Індія), AstraZeneca/SKBio (Південна Корея), Moderna.
На даний час українців вакцинують Сovishield/AstraZeneca. Вона схвалена ВООЗ для екстреного використання і пройшла перевірку Європейським агентством із лікарських засобів.
Нагадуємо, що в Україні продовжується вакцинальна кампанія. На першому етапі Дорожньої карти з вакцинації від COVID-19 щеплюються медичні працівників, які працюють у стаціонарах з хворими на COVID-19, військовослужбовці ЗСУ, які беруть участь в ООС, працівники освіти, Національної поліції та Нацгвардії. Окрім цього, до груп ризику увійшли особи, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо), працівники соціальної сфери, хворі віком від 60 років, які зареєстровані і проживають у районі обслуговування лікувальних закладів.
З 29 березня на Волині запускаються 64 стаціонарних пунктів вакцинації проти COVID-19. До кампанії імунопрофілактики будуть долучені нові цільові групи з другого етапу Дорожньої карти з вакцинації від COVID-19. Протягом цього етапу передбачено найпершими вакцинувати працівників мережі первинної медицини, зокрема сімейних лікарів та їхніх помічників, людей віком від 80 років.
Вакцинація буде відбуватися на новій платформі - у стаціонарних (тимчасових або постійних) пунктах щеплення. Стаціонарні пункти щеплення будуть працювати в закладах охорони здоров’я. Медичні працівники, які в них працюватимуть, пройшли відповідне навчання силами двох груп регіональних тренерів.
Записатися до списку очікування на вакцинацію людям із пріоритетних груп можна за допомогою застосунку чи порталу Дія або через контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19. Люди старші за 80 років вже можуть записатися на вакцинацію через сімейних лікарів.
Також на Волині створено google форму для запису на щеплення залишками доз вакцин, відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19 зі зміни внесеними наказом Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова від 11 березня 2021 року № 443. На залишки доз вакцин можуть претендувати:
- публічні та громадські діячі (народні депутати України, керівники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідери і представників релігійних організацій);
- ветерани АТО/ООС;
- відомі особи (видатні письменники, журналісти, спортсмени, музиканти, актори, співаки, інших діячів сфери культури) які старші 60 років.
Відтак, Волинський обласний центр громадського здоров’я спільно із обласною державною адміністрацією буде формувати списки публічних та громадських діячів за допомогою google форми, яку можна заповнити за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ta5qMY61QM7MypOiYF7wZUR9x3XMxI4qajZWTx9z_nA/viewform?edit_requested=true
Нагадуємо, вакцинація — це ефективний спосіб захистити себе від COVID-19. Щеплення — добровільні й безоплатні. Всі зареєстровані вакцини — безпечні й ефективно формують імунітет.