Щодо попередження поширення епідемії африканської чуми свиней
З метою підтримання контрольованої епізоотичної ситуації в області, охорони території регіону від проникнення особливо небезпечних збудників хвороб, захисту тварин та населення, на виконання Протоколу № 3 від 21.12.2021 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, в області проводиться комплекс обов’язкових протиепізоотичних заходів, спрямованих на недопущення занесення та поширення інфекційних захворювань, в першу чергу, спільних для тварин і людей.
Особлива увага приділяється питанню профілактики африканської чуми свиней у зв’язку з широким її розповсюдженням протягом останнього часу. Через наявність міграційних шляхів диких кабанів існує високий ступінь ризику занесення збудника захворювання.
З метою належної та своєчасної поінформованості громадськості про стан перебігу захворюваності, достатньої уваги набуває проведення інформаційно- роз’яснювальної роботи серед місцевого населення та представників мисливських колективів щодо виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.
Разом з тим, з метою зниження ризику розповсюдження африканської чуми свиней при контакті з дикими кабанами необхідно дотримуватись основних санітарно-гігієнічних заходів. Нагадуємо: для людини ця хвороба є безпечною. Але серед тварин розповсюджується надзвичайно швидко.
Довідково: африканська чума свиней (АЧС) – це високо контагіозна вірусна хвороба свиней, що характеризується стовідсотковою загибеллю тварин і швидким розповсюдженням.
У природних умовах на африканську чуму свиней можуть занедужати як свійські, так і дикі свині будь-якого віку. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби. Використання для корму незнезаражених харчових відходів також сприяє поширенню хвороби. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини (зокрема гризуни), нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші), які контактували з хворими свинями та трупами тварин.
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації