17 листопада 2025, 21:06
останні оновлення: 19 листопада 2025

Щодо проведення роботи серед працівників системи охорони здоров’я, які здійснюють прийом громадян

Щодо проведення роботи серед працівників системи охорони здоров’я, які здійснюють прийом громадян, щодо культури та особливостей спілкування з особами з порушеннями слуху та застосування онлайн-додатків безоплатного перекладу на жестову мову

Протягом 2025 року організовано та проведено навчання відповідальними особами 47 закладів для працівників адміністративно-приймальних підрозділів, медичних сестер приймальних відділень, лікарів, працівників реєстратури, чергових адміністраторів та інших фахівців, які безпосередньо взаємодіють із пацієнтами. Загальна кількість осіб – 678 (щоквартальний звіт додається).

   У ході проведення навчання розглянуто такі питання:

  • етичні норми спілкування з особами, які мають порушення слуху;
  • особливості невербальної комунікації;
  • алгоритм дій під час звернення осіб із порушеннями слуху;
  • можливості застосування онлайн-додатків для безоплатного перекладу на жестову мову.

   На практиці для комунікації з пацієнтами із порушеннями слуху працівники закладів охорони здоров’я  застосовують рекомендовані Міністерством охорони здоров’я України сервіси та мобільні додатки жестового перекладу, зокрема,  перекладач сервісу УТОГ (онлайн 24/7), який дозволяє у режимі реального часу організувати переклад жестовою мовою під час прийому пацієнтів.   

 

 

Кількість працівників комунальних закладів охорони здоров’я області, які пройшли навчання у 2025 році, осіб

у I кварталі

у II кварталі

у III кварталі

у IV кварталі

ЗОЗ області                      зі стаціонарним перебуванням

 

не проводилось

 

165

 

158

 

38

ЗОЗ області, які надають медичні послуги амбулаторно

 

не проводилось

 

93

 

119

 

105