Семінар образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва для викладачів мистецьких шкіл
8 квітня 2021 року Обласним науково-методичним центром культури було організовано та проведено, на платформі ZOOM, обласний дистанційний семінар з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У семінарі брали участь 52 особи – викладачі мистецьких шкіл, керівники гуртків образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва клубних установ територіальних громад області.
Із вступним словом до присутніх звернулась директор Обласного науково-методичного центру культури Любов Рожнова, ознайомила усіх з планом роботи семінару.
Виступила Софія Пасюк, голова циклової комісії відділу образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації, викладач-методист Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського Волинської обласної ради, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України з доповіддю на тему: «Умови конкурсу. Відповідність дитячих робіт до виду образотворчої чи декоративної роботи. Плагіат або запозичення у дитячих роботах. Традиційні форми народного мистецтва».
Про «Традиції української вибійки в декоруванні сучасних текстильних виробів» розповіла старший викладач кафедри образотворчого мистецтва факультету культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Галина Вахрамєєва.
Викладач-методист Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського Волинської обласної ради, провідний методист з народної творчості ОНМЦК, заслужений діяч мистецтв України, Ірина Хмілевська висвітлила тему «Писанка, як вид декоративно-прикладного мистецтва. Традиції і сучасність. Орнаменти традиційних писанок».
Досвідом роботи з присутніми поділилися викладачі Володимир-Волинської дитячої художньої школи імені Миколи Рокицького. Зокрема, директор школи Катерина Юрчук висвітлила тему «Микола Рокицький через призму часу та новітнє бачення дітей у ХХІ ст. Аналіз дитячих робіт на тему картини М. Рокицького «Яблуня». Про «Художній текстиль у ДХШ. Розпис таканин» розповіла Ірина Надюкова – заступник директора з навчально-виховнї роботи. А Тетяна Омельченко ознайомила із темою «Гобелен на уроках композиції».
По завершенню семінару відбулося обговорення та підведення підсумків. Учасники подякували за змістовну зустріч та висловили побажання аби такі семінари проводилися частіше.