20191120121159.JPG, фото
20 листопада 2019, 12:09
останні оновлення: 20 грудня 2023

Семінар-практикум бібліотекарів, відповідальних за методичну роботу, на тему: „Функціонування бібліотек в сучасних реаліях”

19 листопада 2019 року у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулися заняття обласного семінару-практикуму з питань функціонування бібліотек у сучасних умовах. Його учасниками були методисти центральних районних, міських бібліотек та представники бібліотек із об’єднаних територіальних громад. Організатор навчання – управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації.

Перед учасниками семінару-практикуму виступив Валерій Дмитрук – заступник начальника управління, який розповів про основні засади державної політики щодо покращення діяльності публічних бібліотек, а також поділився враженнями від наради в Міністерстві культури України щодо моделювання мережі закладів галузі. Директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Стасюк у виступі висвітлила питання реального стану бібліотек Волині.

„Упровадження електронних послуг та сервіс у контексті розвитку цифрового суспільства”, „Інформаційно-бібліографічна діяльність у сучасному вимірі”, „Підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців як складова частина методичного забезпечення діяльності бібліотек” – теми консультацій, з якими виступили заступник директора з питань інформатизації Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Наталія Рибачук, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Надія Воробей, головний методист науково-методичного відділу Наталія Харчук.

Центральне місце у роботі семінару-практикуму зайняла дискусія, викликана виступами завідувача науково-методичного відділу Лариси Назарчук на теми: „Пошук шляхів трансформації мережі публічних бібліотек та організація бібліотечного обслуговування відповідно до Державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні” та „Питання звітності публічних бібліотек. Внесення змін в адресну частину ЕСМаР”. Саме працівники науково-методичного відділу працювали над моделюванням мережі публічних бібліотек області, що не могло не викликати шквалу запитань учасників. Відбувся також обмін думками про шляхи посилення методичного впливу головних бібліотек об’єднаних територіальних громад.