15 листопада 2024, 11:50
останні оновлення: 21 січня 2025

Стан виробничого травматизму та професійних захворювань у Волинській області за дев’ять місяців 2024 року

Одним із основних завдань Головного управління Пенсійного Фонду України у Волинській області є проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням та усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці.

На основі аналізу нещасних випадків на виробництві можна зробити висновок, що причини нещасного випадку є: конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин та механізмів; невиконання вимог інструкцій з охорони праці; неякісне розроблення, недосконалість інструкцій з охорони праці; порушення трудової та виробничої дисципліни; неякісне проведення інструктажу. Тобто більшість нещасних випадків на виробництві зумовлено організаційними причинами. Це означає: для того, аби запобігти людській трагедії, роботодавцю не потрібно витрачати додаткові кошти, а слід добросовісно виконувати передбачені Законом України “Про охорону праці” обов’язки.

За дев’ять місяців 2024 року спеціалістами відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Головного управління Пенсійного Фонду України у Волинській області взято участь у роботі 138 комісій з розслідування, з них: 1 - груповий нещасний випадок, 9 — нещасних випадків із смертельним наслідком, 18 випадків смерті на підприємстві, 70 нещасних випадків, 7 - повідомлень про гострі професійні захворювання (отруєння) СOVID-19 та 33 - повідомлення про хронічні професійні захворювання.

За результатами розслідування складено 99 актів про нещасні випадки, з них — 69 нещасні випадки, які пов’язані з виконанням трудових обов’язків, з них 2 нещасних випадки із смертельним наслідком.

За аналогічний період 2023 року загальний травматизм збільшився на 9 нещасних випадків та на 4 нещасні випадки зріс смертельний травматизм.

Кожна людина, яка працює на виробництві, підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими є в Україні і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг.

Загибель працівника – це і горе рідних, і втрата для суспільства в цілому. Тому необхідно привернути увагу суспільства до власної безпеки на виробництві та створити умови для поступового формування культури безпеки.  

Спеціалістами відділу за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок складено 7 протоколів про адміністративне правопорушення.