ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ: МИ НЕ ЄДИНІ!
Усім відомо, що традиційно в Україні на весні проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання– це літературні відкриття нових творчих імен серед дорослих і дітей, знайомство з новими книгами, спілкування з однодумцями, участь у цікавих акціях, демонстрація читацьких талантів і досягнень.
У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року – має назву Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. На жаль, цього року свято довелося перенести задля запобігання поширенню коронавірусу на більш сприятливий час.
А чи ви знаєте, що 27 квітня у США розпочалося святкування Тижня дитячої книжки (Children’s Book Week). У США це подія національного масштабу, яка покликана привертати увагу до дитячої літератури й читання. Історія відзначання Тижня дитячої книжки починається з 1913-го року, коли бібліотекар американської бойскаутської організації Франклін К. Метьюз ініціював інформаційно-просвітницьку мандрівку штатами Америки, присвячену дитячій літературі, яку на той час ледь виокремлювали із загалу. Його пропозиція започаткувати Тиждень дитячої книжки на національному рівні мала на меті привернення уваги до наявних зразків літератури для дітей, жвавого обговорення її особливостей і потреб, пропагування грамотності та втіхи від читання серед дітей та юнацтва.
У листопаді 1919-го року було відзначено перший Тиждень дитячої книжки в США. 1944-го року організація заходів до Тижня дитячої книжки стала обов’язком новоствореної Ради дитячої книжки (Children’s Book Council). Нині всіма офіційними складовими події опікується її спеціальний відділ під назвою «Кожна дитина – читач» (Every Child a Reader). Сьогодні серед обов’язкових атрибутів Тижня дитячої книжки є офіційний плакат, який щороку має оригінальний концепт і створюється новим художником, ексклюзивні закладинки від чотирьох відомих ілюстраторів дитячих видань, буклети й комікси, присвячені дитячим книжкам і читанню.
Волинська обласна бібліотека для дітей підготувала цікаву інформацію щодо наших американських колег, яку розміщено на сторінці у Фейсбук, а також слайд-презентацію "Бібліотеки США - дітям !" (https://www.facebook.com/252134348257489/videos/670992813688485/ )
Бажаємо приємного перегляду !