20191024104658.JPG, фото
24 жовтня 2019 року
останні оновлення: 02 березня 2021 року

Тренінг із питань реформування системи бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад

23 жовтня 2019 року на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбувся тренінг з питань реформування системи бібліотечних послуг. Групу учасників із 20 осіб склали представники громад, які поки що не обрали моделі свого подальшого функціонування. Заняття тренінгу відкрила директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Стасюк, яка наголосила на важливості вибору подальшого розвитку бібліотек у громадах, адже без організаційного оформлення документів страждають професійні напрямки діяльності – комплектування фондів та їх збереження, а також – система методичної допомоги філіям. Василь Гром, консультант із бюджетних питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, підкреслив, що жодна з зареєстрованих публічних бібліотек Волині досі не отримала статусу розпорядника коштів. „Завдання керівників публічних бібліотек на місцях – довести справу до кінця. Від цього залежатиме стан матеріальної бази бібліотек громади і, зрештою, подальша доля книгозбірень”, – сказав Василь Андрійович.

Для практичного ознайомлення з сучасною реформованою бібліотечною галуззю в нових реаліях бібліотекарі виїхали в Жидичинську ОТГ, де вивчали досвід філії с. Кульчин, однієї з 3 бібліотек, підпорядкованих місцевій публічній бібліотеці. Під час заняття в бібліотеці с. Жидичин про роль, місце бібліотеки в об’єднаній територіальній громаді вели мову Тамара Романюк, секретар сільської ради, та Наталія Штатна, начальник гуманітарного відділу сільської ради. Надзвичайно корисним та пізнавальним був виступ Галини Терпіль, директора публічної бібліотеки Жидичинської сільської ради, яка розповіла про етапи реєстрації регламентуючих документів, труднощі і перипетії. Учасники заняття дізналися про те, що завдяки небайдужій позиції керівництва ОТГ знайдено важелі для введення частково посади методиста, а також реформовано бібліотеку с. Озерце.

Було заслухано консультації Євгенії Євтушок, заступника директора з наукової роботи Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки „Організація бібліотечного обслуговування у бібліотеці об’єднаної територіальної громади” та Наталії Рибачук, заступника директора з питань інформатизації цього ж закладу „Бібліотека та електронні послуги”. Відбувся обмін думками на тему: „Сучасна бібліотека об’єднаної територіальної громади”

Жидичинська земля має особливу духовну ауру. В цьому учасники тренінгу мали змогу переконатися під час відвідин древнього Свято-Миколаївського Жидичинського чоловічого монастиря.