20210222163234.jpg, фото
22 лютого 2021, 16:30
останні оновлення: 20 грудня 2023

Твори лауреатів літературної премії імені Івана Корсака – відтепер і у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки

      Днями до Волинської державної обласної універсальної наукової  бібліотеки імені Олени Пчілки надійшли книжкові дарунки від родини Івана Феодосійовича Корсака – твори лауреатів премії його імені, заснованої 2018 року на пошанування пам’яті письменника, журналіста, громадського діяча. Премія запроваджена дружиною і сином письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал», в якому Іван Корсак видав 17 історичних романів. Премія, створена для розвитку історичного роману та вшанування світлої пам’яті відомого волинянина, вручається щорічно 15 вересня, в день його народження. Твір, наданий для участі на здобуття нагороди, обов’язково має бути присвячений історії України, написаний українською мовою на високому рівні та мати великий читацький розголос.

        Першим лауреатом премії 2018 року був письменник, публіцист, філософ, науковець Петро Кралюк, який мешкає в Острозі, проте свої перші літературні кроки зробив на Волині, за книгу «Синопсис».

        Друга премія 2019 року відшукала лауреата аж в Одесі. Її володар – Микола Суховецький здобув відзнаку за історичну трилогію про Кирило-Мефодіївське товариство («Зустріч у Лаврі», «Дівчина з голубом», «Сніг на фортепяні»), головними героями якої є Костомаров, Куліш і Шевченко.

        Третя премія 2020 року вручена відомому письменнику із Львова Юрієві Винничуку за історичні романи «Аптекар», «Сестри по крові», в яких ідеться по історичні події 17 століття на тлі древнього міста Лева.

       Крім згаданих книг, Микола Суховецький люб’язно надав бібліотеці ще 4 видання, які репрезентують його творчість – книги «Зустрічі нашої світло», «Розигри», «Вірші для Христинки», «Мистецтво копати картоплю».

      Працівники і користувачі Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки складають щиру подяку фундаторові літературної премії, докторові економічних наук Вікторові Івановичу Корсаку за добірку книг означених лауреатів іменної премії (всього 8 книг).

Довідково: Іван Феодосійович Корсак (1946-2017) – видатний письменник, журналіст, творчість якого стала всеукраїнським явищем. У 70-80-і роки був редактором районної газети «Радянське Полісся» (м. Камінь-Каширський Волинської області). У 1990 році з родиною переїхав до Луцька, де очолив редакцію міського видання «Народна трибуна», якому судилося стати рупором національно-демократичного відродження у краї. Іванові Корсаку вдалося згуртувати унікальний колектив однодумців-журналістів, до якого ввійшли Надія Гуменюк, Віктор Вербич, Клава Корецька, пізніше – Андрій Криштальський. Всі вони вагомо заявили про себе в літературі, як і їх редактор, стали членами НСП України.

Іван Корсак залишив слід у пам’яті волинян і як громадський діяч. Під час перебування в обласному депутатському корпусі у 2006 -2010 рр. багато зробив для піднесення статусу і розвитку матеріальної бази Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки. 2016 року у видавництві «Ярославів Вал» (м. Київ) за кошти автора вийшов із друку біобібліографічний покажчик «Розчерки на скрижалях» із передмовою Михайла Слабошпицького . Посібник включає 180 сторінок із ілюстраціями, 696 позицій має допоміжний апарат.