20190912163612.JPG, фото
12 вересня 2019 року
останні оновлення: 02 серпня 2021 року

У бібліотеці відбувся Ярмарок можливостей

      У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся дводенний освітній Ярмарок можливостей «Хочу. Можу. Треба».

      11 вересня 2019 року на зустріч із читачами, учнями 9-х класів ЗОШ №17 та НВК №9 м. Луцька, прийшли фахівці Луцького міського центру зайнятості Юлія Харічкова та Олеся Оласюк.

    Дев’ятикласників ознайомили з професіями, що користуються попитом на сучасному ринку праці, з формулою правильного вибору та помилками, які можуть трапитись при виборі професійного майбутнього. Школярі дізнались про послуги служби зайнятості, про те, скільки існує у світі професій, які з них зникають і які з’являються нові. Учням допомогли не просто більше дізнатися про ту чи іншу професію, а й зануритися в її реалії, зрозуміти, підходить вона їм чи ні. Дев’ятикласники мали можливість ознайомитися із формулою вибору професії та взяти участь в експрес-тестуванні «Моя професія».

      Фахівці центру вважають, що підходити до вибору професії потрібно виважено та відповідально, адже, це є джерелом доброго настрою і самопочуття.
      Учням рекомендували ще самостійно спробувати пройти тестування на веб-базовій платформі для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». 

     Наступного дня, 12 вересня, в рамках Ярмарку можливостей, команда юстиції Волині на чолі з начальником управління Валентином Кухариком провели інтерактивно-пізнавальну лекцію зі студентами першого курсу Луцького вищого професійного училища.

     Керівник Головного територіального управління юстиції у Волинській області  розповів про основні аспекти протидії булінгу та домашньому насильству. Зокрема, він зазначив присутнім про нові законопроекти Міністерства юстиції України у цих сферах та відповідальність, яка чекає на особу, що вчиняє неправомірні дії. 

     Студентам представили пізнавальні тематичні презентації та організували правові ігри. Разом із молоддю юристи визначали, як потрібно відстоювати свої права, куди звертатись у разі зіткнення із такими ганебними явищами, як домашнє насильство та булінг. Юристи відзначили активну участь студентів у правових завданнях та іграх. Зустріч була організована з метою розширити знання молоді та зацікавити їх у вивченні цих актуальних тем. 

      Під час роботи Ярмарку можливостей всі охочі також мали можливість ознайомитись та переглянути популярну літературу профорієнтаційної тематики, саморозвитку та буклетами проекту «Я маю право».