20210121162633.JPG, фото
21 січня 2021 року
останні оновлення: 02 березня 2021 року

Участь Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки в онлайн-спогаді про Юрія Покальчука „Життя, як день, і день як вічність”

       Із нагоди 80-річчного ювілею від дня народження Юрія Володимировича Покальчука, письменника, перекладача директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Стасюк та провідний бібліотекар Марія Лавренюк узяли участь в онлайн-спогаді, організованому 21 січня 2021 року Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою. Місцем народження Юрія є Кременець, де його батько Володимир Феофанович працював в відкритому 1939 році місцевому педінституті. У роки 2-ої світової війни сім’я Покальчуків переїхала до Луцька.

       Представники Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки долучилися до обговорення життєвих і творчих витоків таланту Юрія Покальчука. Зокрема, директор книгозбірні наголосила на етапах творчого становлення письменника в обласному центрі Волині. Юрій Покальчук закінчив середню школу №1, навчався в Луцькому педагогічному інституті. Вже по смерті митця донька Оксана Юріївна 3-ма траншами передала до волинської книгозбірні 3143 примірники видань із його особистої бібліотеки, які зберігаються у вигляді окремої колекції у відділі зберігання основного фонду. Перевезенню перших траншів 2010 року сприяв відомий український письменник Іван Корсак (1946-2017).

       Колекція з особистої бібліотеки письменника включає 1018 примірників книг іноземними мовами – англійською,німецькою, польською, французькою, чеською, іспанською, словацькою, хінді, китайською, арабською. Адже Юрія Покальчука знають не лише як одного з найпопулярніших письменників України, а й як науковця, перекладача, який володів 11 іноземними мовами. Днями в бібліотеці відбудеться презентація книжкової виставки „Подорож довкола себе”, присвячена 80-річчю від дня народження Ю.В.Покальчука. Представила цю частину колекції учасникам онлайн-спогаду Марія Лавренюк, провідний бібліотекар відділу документів іноземними мовами.

     Цікавими з пізнавального боку та інтелектуально насиченими були виступи тернопільчан – письменників Олександра Вільчинського, Юрія Матевощука, Сергія Синюка, краєзнавця, що працює редактором в Кременецькій бібліотеці імені Юліуша Словацького.

       Учасники онлайн-спогаду дійшли висновку, що спадщина Юрія Володимировича Покальчука як літератора, митця створює широкий простір для вивчення та популяризації його творчості в наступні роки.