Управління екології та природних ресурсів презентує інформаційний бюлетень про стан радіаційної ситуації на Волині
Днями колектив управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації завершив роботу над інформаційним бюлетенем «Про стан радіаційної ситуації на території Волинської області та заходи щодо створення належних умов проживання населення на радіоактивно забруднених територіях». Вказане видання підготоване у співпраці з Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», ДУ «Волинська регіональна державна лабораторія державної служби України питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», ДУ «Маневицька радіологічна лабораторія» - обласного управління лісового та мисливського господарства, Волинською обласною клінічною лікарнею з обласним центром радіаційного захисту населення, Волинською філією ДУ «Держгрунтохорона».
Процес подолання наслідків Чорнобильської катастрофи має довготривалий характер, вимагає цілеспрямованої діяльності держави. Збереження існуючих підходів до фінансування чорнобильських програм унеможливлює їх виконання у повному обсязі навіть у довгостроковій перспективі. Все це зумовлює необхідність розроблення одного документа, спрямованого на соціально-економічний розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, і які відповідно до законодавства, пропонується вивести із зони радіоактивного забруднення.
Реалізацію заходів щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи досі не завершено. Відсутність щорічних результатів дозиметричної паспортизації не дає можливості дати об’єктивну оцінку сучасному стану радіоактивно забруднених територій, і як наслідок створення належних умов проживання. Варіантом є розроблення довгострокової Загальнодержавної цільової програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на цих територіях, яка передбачатиме об’єднання зусиль центральних і місцевих органів виконавчої влади, концентрацію фінансових ресурсів у рамках одного програмного документа та забезпечення ефективного їх використання, комплексний підхід щодо розв’язання зазначеної проблеми із зосередженням управління та здійснення координації дій виконання заходів в одному органі.
Про те, як змінюється радіаційна ситуація в області протягом 32 років після Чорнобильської катастрофи та заходи для створення належних умов проживання на радіоактивно забруднених територіях, висвітлено в інформаційному бюлетені.
З повним текстом інформаційного бюлетеня на 68 арк. можна ознайомитись на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у рубриці «Управління екології та природних ресурсів» за посиланням: https://voladm.gov.ua/article/
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації