Управління культури, з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації глибоко сумує з приводу непоправної втрати – смерті ОГОРОДНІКА Олександра Володимировича
Висловлюємо глибоке співчуття рідним та близьким Олександра Володимировича. Світла памʼять про нього назавжди залишиться у наших серцях.
О. В. Огороднік (1947-2020) - український композитор, директор-художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Колос», народний артист України, повний кавалер ордена „За заслуги”.
Огороднік Олександр Володимирович народився 7 вересня 1947 року в с.Сірнички Локачинського району Волинської області. Трудову діяльність розпочав у 1962 році з посади завідувача клубу с.Сірнички, пізніше с.Зубильно. З 1965 року працював у торчинському Будинку культури на посадах баяніста, інструктора-методиста, хормейстера ансамблю „Колос”, директора Будинку культури.
З 1989 року – директор-художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України „Колос”. Колектив під його керівництвом з великим успіхом гастролював як в Україні, так і за кордоном, зокрема в Німеччині, Сербії, Хорватії, Словенії, Франції, Іспанії, Чехії, Словаччині, Англії, Шотландії, Угорщині, Росії, Білорусії, Литві, Єгипті, Конго, В’єтнамі, Кубі, Пуерто-Ріко, Фінляндії, Туркменистані, Киргизстані та інших країнах світу.
Особиста заслуга О.В.Огородніка як директора-художнього керівника колективу – активна концертна та гастрольна діяльність ансамблю „Колос” містами і селами Волині з благодійними концертними турами. З незмінним успіхом колективом виконуються дві концертні програми, які складають соціально значущі та художньо-досконалі твори. Серед них улюбленими для волинян є вокально-хореографічні композиції: “Привітальна”, “Волинське весілля”, ”Золота роса”, “На Івана Купала”, “Червона калина”, “Волинські забави”, “Волинські вечори”, “Коровай”, “Козаки”, “Переспівки” та інші. У репертуарі ансамблю – багато пісенних творів в обробці О. Огородніка. Чимало авторських пісень мають патріотичне звучання: “Слава й печаль України”, “Пригорни мене, доле”, ”Добрий день”, “Красою роду цвіте калина”, “Вогонь Тарасового слова”, “Отча земля”, “Признаваймося і єднаймося”, “Поклик рідної хати”, “Колос нашої долі”, “Материнська пісня”, “Україно”, “Пісня про рідне село” та інші. З 2010 року за власною ініціативою щорічно проводив обласний фестиваль народного мистецтва „Осінні барви Торчина”.
Вийшли друком дві збірки пісень О. Огородніка – “Материнська пісня” (1994) та збірка у співавторстві з поетом Василем Геєм “І піснею хата багата” (2004 та 2005 рр.).
За значний особистий внесок у розвиток і популяризацію народно-пісенного мистецтва, високу професійну майстерність, активну концертну діяльність О. В. Огороднік неодноразово був нагороджений почесними грамотами Волинської обласної державної адміністрації, обласної ради, Міністерства культури України. У 1970 році удостоєний медалі „За трудову відзнаку”, у 1973 році йому було присвоєно почесне звання „Заслужений працівник культури України”, у 1991 році нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. У 1993 році Указом Президента України Олександру Володимировичу Огородніку було присвоєно почесне звання „Народний артист України”. У 2006 році нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.
У 2007 році отримав звання „Почесний громадянин Луцького району”, „Почесний громадянин Локачинського району”, у 2008 році – „Почесний громадянин с.Чевель Старовижівського району”. У 2011 році присвоєно звання „Генерал-майор українського реєстрового козацтва”. У 2012 році присвоєно звання „Почесний громадянин Волині”.
Повний кавалер ордена „За заслуги”.