Вечір мистецького портрета „Неперевершений майстер кіно”, присвячений 100-річному ювілею кінорежисера Антона Тимонишина, в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки
7 червня 2021 року мистецька вітальня Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки приймала шанувальників творчого таланту відомого кінорежисера, родом із Волині, Антона Тимонишина (1921-1969).
У вступному слові ведучої заходу – провідного бібліотекаря Інни Ковальчук – було наголошено, що в травневі дні 2016 року в обласному театрі ляльок відбулася презентація книги відомого кінокритика, уродженки Любомльського району, Лариси Брюховецької „Кінопростір Антона Тимонишина. Від ракет Фау-2 до Артура Абста”. Книга містить унікальний фактичний матеріал.
Антон Тимонишин – режисер гостросюжетних фільмів, що ввійшли до класики пригодницького жанру. Народився майбутній діяч кіно 8 червня на хуторі Береззя поблизу Сьомаків (нині Луцького району). В 30-і роки статки батьків дозволили навчатися в Луцькій польській комерційній гімназії. На ті ж роки припадає його зацікавлення кіномистецтвом, яке пізніше стало справою життя. Поряд йшло захоплення театром. Із 1940 року був зайнятий у виставах Волинського українського музично-драматичного театру. Після звільнення Луцька в березні 1944-го був зарахований до трупи улюбленого театру. Дев’ять років роботи на волинській сцені – це десятки зіграних ролей в п’єсах за творами Котляревського, Шевченка, Карпенка-Карого, Старицького. У 1953-1958 рр. навчався в Інституті театрального мистецтва, де здобув кваліфікацію режисера драми. В яскравому творчому доробку Тимонишина як режисера – фільми „Київська соната”, „Ракети не повинні злетіти”, „Їх знали тільки в обличчя”, „Експеримент доктора Абста”. Помер Антон Григорович в розквіті творчих сил 1969 року.
Тимонишин як справжній митець переносив на екран власний життєвий досвід. Про це вів мову у своєму виступі ініціатор вшанування цього непересічного митця краєзнавець Валентин Люпа. Саме йому Волинь завдячує відкриттям цього імені.