20191128103508.JPG, фото
28 листопада 2019, 10:33
останні оновлення: 20 грудня 2023

Вечір-реквієм „Тема голодомору в творчості письменника Андрія Бондарчука”

27 листопада 2019 року, в один із скорботних днів вшанування в Україні жертв голодоморів і репресій, у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся вечір-реквієм „Тема голодомору в творчості письменника Андрія Бондарчука”.

Модератором заходу – провідним бібліотекарем Наталією Хомяк було відзначено, що тема голодомору як геноциду українського народу належить до провідних у творчості Андрія Бондарчука – журналіста, письменника, громадського діяча. З-під його пера вийшли повісті „Знімали у тайзі кіно про хліб”, „Уклін ангелу”, збірник „Україна. Голодомор 1946-1947 рр. Непокараний злочин, забуте добро”. А нещодавно побачила світ книга „Голодомор 1946-1947 рр. в Україні: колективна пам’ять. Збірник свідчень очевидців спогадів-переказів їхніх рідних, меморіально-публіцистичних статей” (упорядник – Василь Марочко). Том обсягом 1176 сторінок вийшов у видавництві Марка Мельника (м. Київ), за сприяння Дослідницької фундації імені Олега Ольжича (США). Автором ґрунтовної передмови до даної книги є Андрій Бондарчук. Серед свідчень із 24 областей України на 39 сторінках представлена Волинь. Про жахливі обставини післявоєнного голодомору, щедрість і милосердя промовляють спогади волинян, які в дитинстві або юності давали прихисток і порятунок потерпілим із східної України та прилеглих областей Росії.

Про те, як важливо нинішнім поколінням пам’ятати про жертовність жителів західної України, котрі врятували від вимирання Велику Україну, на вечорі-реквіємі говорили: Олеся Ковальчук, заслужена вчителька України, письменниця і громадська діячка; Василь Федчук, заслужений журналіст України; Дмитро Шульга, заслужений лікар України, батьки якого з Полтавщини прибули під час голодомору в наш край і стали волинянами; Ірина Дацюк, скульптор, автор пам’ятника Християнському милосердю волинян, встановленому 2016 року в Луцьку; Ніна Горик, заслужена вчителька України; Сіма Кордунова, поетеса; Валентин Добровольський, громадський активіст; Василь Кушнір, колишній голова ветеранського братства ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура, директор бібліотеки Людмила Стасюк.

Тридцять примірників книги „Голодомор 1946-1947 років: колективна пам’ять” надійдуть до бібліотек Волині в рамках державної програми Українського інституту книги, фінансованої Міністерством культури України.

Під час вечора-реквієму звучала поезія Василя Симоненка, Олесі Ковальчук, Сіми Кордунової у виконанні працівниць бібліотеки Анни Гут, Юлії Ціхоцької, Ольги Синиці. Кошти, зібрані від продажу книги Андрія Бондарчука під час заходу, будуть скеровані на спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку на Донеччині. Колектив бібліотеки імені Олени Пчілки, має на меті продовжувати впродовж наступних місяців збирання фінансової допомоги на цю мету під час своїх патріотичних соціокультурних заходів.