Відновлюємо природно-заповідний фонд Волині
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації продовжує здійснення інвентаризації територій та об'єктів природно-заповідного фонду (далі - ПЗФ) області, за результатами якої вносяться зміни до Положень та охоронні зобов'язання на ці об'єкти.
Зокрема, 5 жовтня цього року, на виконання доручення заступника голови облдержадміністрації, під керівництвом начальника управління Дмитра Новохатського за участі Першого заступника голови Камінь-Каширської райдержадміністрації Олександра Михаліка, голів сільських рад Камінь-Каширського району, а також представників Маневицької райдержадміністрації та Волинського військового лісгоспу відбулася нарада щодо забезпечення належного функціонування та охорони ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Стохід».
Звісно ж, першочерговим питанням обговорення на нараді було встановлення необхідності затвердження у новій редакції Положення про Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Стохід», визначення теперішніх власників та користувачів земельних ділянок в межах Заказника, забезпечення ними належного режиму території та охорони заповідного природного комплексу.
Також, особливої уваги потребує питання заборони проведення господарської чи будь-якої іншої діяльності на території ПЗФ, адже це суперечить нормам чинного законодавства у сфері природно-заповідної справи, цілям і завданням передбаченим положенням про Заказник, зокрема недопустимості здійснення полювання, проведення суцільних, прохідних, лісовідновних та поступових рубок. За результатами наради здійснюватиметься напрацювання пропозицій щодо розчищення русла річки Стоходу, відновлення наукової, рекреаційної цінності природного комплексу, усунення негативних наслідків антропогенних впливів.
Довідково: ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Стохід», що розташований у межах Камінь-Каширського та (частково) Маневицького районів між селами Стобихва і Старі Червища, створений відповідно до Указу Президента України від 9 грудня 1998 року № 1341/98, є національним надбанням, щодо якого встановлюється особливий режим охорони та використання. Унікальний природний комплекс заплави річки Стохід площею 4420 гектарів представлений численними островами, болотами, заплавними луками та лісами, багатим рослинним та тваринним світом. Через територію заказника пролягають шляхи масових міграцій птахів, яких тут щорічно пролітає до 50 тисяч. Ця територія віднесена до водно-болотяних угідь міжнародного значення як місце оселення водоплавних птахів.
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації