20191011154219.JPG, фото
11 жовтня 2019, 15:33
останні оновлення: 20 грудня 2023

„Відповідь нескорених народові”

10 жовтня 2019 року у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулася зустріч із членами громадської організації „Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих”. На початку зустрічі було продемонстровано уривки з телевізійного фільму „Три новели про любов”, створеного на Волинському телебаченні понад 10 років тому та присвяченого волинянкам-політв’язням та репресованим. Про роботу над телевізійною розповіддю присутнім повідала автор сценарію, ветеран журналістики Ніна Долінчук, яка тепло і щиро відгукнулася про своїх героїнь, двоє з яких були присутніми в залі. Розмову продовжила Олександра Бондар, яка народилася в 1940 році у далекому сибірському засланні та завдяки батькам пронесла крізь незгоди і поневіряння любов до України. Саме Олександрі Андріївні 2013 року вдалося згуртувати політв’язнів та репресованих в організацію, яка нараховує 49 членів. Олександра Бондар тривалий час очолювала цей патріотичний осередок. Нині головою є Валерій Семенюк.

Героїня наступної новели фільму – політкаторжанка Лідія Бондарук, незважаючи на поважні літа, разом із донькою Лесею належить до найактивніших членкинь спілки. Зворушливо прозвучав у виконанні Лідії Тарасівни власний вірш, присвячений повстанським літам.

Із Рожища щомісяця на засідання спілки, які відбуваються в стінах нашої бібліотеки, поспішає 90-річний Ананій Добровольський, засуджений радянськими каральними органами за участь в УПА. На засланні народилися його діти. Ветеран поділився пекучими спогадами про арешт і слідство. Разом із донькою Валентиною вони виконали повстанську пісню, яких ця талановита сім’я зібрала безліч. Прозвучали також вокальні твори у виконанні квартету „Свіча любові” та дуету Рожищенського народного дому „Просвіта”.

Спогадами про повстанське минуле Волинського краю поділилися члени спілки Василь Кушнір та Галік Курта. Модератор зустрічі – завідувач відділу Ольга Кириченко зачитала уривки з книги мемуарів Анатолія Дімарова „Прожити й розповісти” та роману Надії Гуменюк „Ангел у сірому”.

Із Днем захисника України невтомну когорту волинських політв’язнів і репресованих привітав депутат обласної ради Олександр Пирожик, який із перших днів організації спілки сприяв їх успішній діяльності.

На закінчення ветерани і всі присутні в залі, взявшись за руки, заспівали пісню волинського композитора – політв’язня Олександра Каліщука „Ой там на горі висока могила”.