20190627145750.jpg, фото
27 червня 2019, 10:57
останні оновлення: 20 грудня 2023

Відзначення 70-річчя відкриття Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки в рамках науково-практичної конференції „Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії українсько

        26 червня 2019 року учасники науково-практичної конференції „Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури” завітали в с. Колодяжне Ковельського району, аби вклонитися рідним місцям Лесі Українки, гнізду роду Косачів, духовним осередям якої була Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач-Драгоманова). Відбулося пленарне засідання конференції, під час якого з повідомленням „Старт зі священних сходів дому Лесі  Українки (до проблеми історико-джерелознавчих аспектів формування музейних колекцій та передумов появи плеяди унікальних дослідників творчої спадщини Лесі Українки” виступила знаний в Україні науковець, яка також була учасником першої конференції, присвяченої Олені Пчілці у 1999 році, Алла Диба. Увагу присутніх прикували повідомлення гостей зі Львова – Козак Роксоляни „Тема дружніх стосунків Лесі Українки та Івана Труша у музейній педагогіці на прикладі художньо-меморіального музею Івана Труша” та Білої Оксани „Два портрети Лесі Українки пензля Івана Труша: передумови, історія створення та подальша доля творів”. „Науково-практична конференція „Олена Пчілка і Волинь (29-30 червня 1999 року) крізь призму часу” – тема повідомлення директора Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Стасюк Людмили. У повідомленні були згадані постаті учасників конференції 1999 року, які відійшли у вічність, – Євгена Сверстюка, Гаврила Чернихівського, Григорія Аврахова, Олександра Рисака, Анатолія Криловця та ін.

    У другій половині дня учасникам конференції було запропоноване унікальне дійство у виконанні працівників літературно-меморіального музею Лесі Українки Любові Мержвинської та Марії Чашук. Спільно було переглянуто сторінки будівництва Петром Косачем родинної оселі у Колодяжному та згадано події 70-літньої давнини, коли було відкрито музей. Окрасою імпрези стали виступи самодіяльного фольклорного колективу с. Скулин та дитячого зразкового – „Веретенце” Уховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Виконувалися перлини місцевого фольклору, які свого часу надихнули Лесю Українку на створення „Лісової пісні”.