20200625092202.jpg, фото
25 червня 2020, 09:16
останні оновлення: 20 грудня 2023

Волинська обласна бібліотека для дітей стала учасником проєкту «Інтерактивні квізи як інструмент медіаграмотності для протидії фейкам і дезинформації»

       Проєкт: «Інтерактивні квізи як інструмент медіаграмотності для протидії фейкам і дезинформації» реалізується Громадською організацією «Центр аналітики і розслідувань»за підтримки Академії Української преси та Internews Україна.

        24 червня 2020 року на платформі ZOOM відбувся вебінар для 10 представників регіональних навчальних закладів та бібліотек. В рамках поточного проєкту організаторами запроваджено новий формат засвоєння знань та навичок з медіаграмотності – онлайн-квізи.

         У вебінарі взяли участь безпосередні куратори, виконавці подальших проєктних заходів. Від Волинської обласної бібліотеки для дітей медіакуратором є Олена Сілкова, завідувачка відділу навчально-творчого розвитку підлітків.

       Під час навчання розглянуто наступні теми: особливості поширення фейків і дезінформації у період інфодемії, інструмети і засоби їх спростування. Окремий блок вебінару: опрацювання методології проведення онлайн-квізів, інструктаж з технічних особливостей підготовкти та організації учасників подібних заходів, практикум із розв’язання завдань і вправ, які будуть використовуватися під час онлайн-квізів. Учасники вебінару також отримали типові вправи для домашнього опрацювання під час другого етапу проекту.

         Протягом другого етапу проєкту – до 6 липня – кожному регіональному куратору необхідно сформувати із проактивної молоді (старший шкільний вік, студенти) команду із 5 осіб, опрацювати з ними у дистанційному або онлайн форматі типові вправи для онлайн-квізів, провести інструктаж з технічних особливостей онлайн-заходу.

         Третій етап проєкту. З 6 по 31 липня буде проведено три онлайн-квізи, з 1 по 20 серпня – два онлайн-квізи. В одному квізі братимуть участь по 2 команди і її куратор. Квізи будуть проходити в онлайн форматі – кожен учасник зможе долучатися до заходу в обумовлений час з будь-якої географічної локації (у централізованому об’єднанні команд немає необхідності).

       Тривалість кожного онлайн-квізу – до трьох годин. Протягом навчально-практичних «змагань» у 5 раундах «розігруватиметсья» до 10 питань, які стосуються різних тем і аспектів медіаграмотності, розповсюдження фейків і дезінформації під час інфодемії. За технологією гри команди будуть отримувати запитання, опрацьовувати їх пртягом встановленого часу (3-5 хвилин) в окремих онлайн-кабінетах (створюються для кожної команди), далі необхідно надавати відповіді на загальній онлайн-платворфмі заходу. Ментори гри прийматимуть відповіді, встановлюватимуть їх правильність, надаватимуть розширену інформацію із розіграних питань для поглиблення знань та навичок учасників. По завершенню квізу буде оголошено умовний переможець.

         Всі учасники заходів отримаюють сертифікати та подарунки.

        Волинську обласну бібліотеку для дітей буде представлено власною командою. Отож, вперед до перемоги!