Волинська обласна бібліотека для юнацтва вшановує захисників України
«Ми – воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло
праведне й святе. Бо хто за що, а ми за
незалежність. Отож нам так і важко через те.»
Ліна Костенко
Народ України гідно вшановує пам’ять своїх героїв.
Інформаційна бібліотечна виставка, розгорнута у відділі читальних залів Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, присвячена Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України починаючи з часів козаччини до наших днів. Національна пам’ять українців зберігає спомини про подвиги та жертовність наших пращурів на цьому важкому, политому українською кров’ю шляху, що лише наприкінці ХХ ст. призвів до проголошення незалежності України і створення власної самостійної держави.
З виданнями, представленими на виставці, детальніше можна познайомитись у блозі відділу читальних залів за посиланням: http://voub-chytannya.blogspot.com/
«Іловайська трагедія: як це було?», публікація, розміщена в блозі відділу читальних залів за посиланням: http://voub-chytannya.blogspot.com/ пропонує знайомство з книгами про сумні і трагічні сторінки.
29 серпня. Саме в цей день у 2014 році, під час російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення. За офіційними даними, під час Іловайської операції (07-29 серпня 2014 року) і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти.
В публікації представлені різнопланові видання, зокрема про події, що трапилися наприкінці серпня 2014 р.– «Іловайськ», «5 секунд, 5 днів», «Іловайський котел» Євгена Положія, «Іловайський щоденник», «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії» Романа Зіненко. «Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО» – книга є свого роду енциклопедією війни. Основна її мета – згадати все. День за днем. Автори – журналісти «5 каналу», які висвітлювали війну на Сході країни.
Ідея проєкту написання книги «51/14. Історія нескорених» зародилася після того, як 51-а ОМБР, пошматована і знекровлена, повернулася зі Сходу. До проєкту долучились журналісти не лише з Волині, а й з інших регіонів. За два роки вдалось зібрати чимало розповідей бійців, волонтерів, священиків та рідних загиблих та зниклих безвісти. Не залишилось осторонь Оперативне командування «Захід», яке надало необхідну інформацію. Розділи проєкту «Те літо, спалене дотла під Іловайськом…» та «Крізь Іловайське пекло – у полон» знову нагадають читачеві про нелегкі будні наших земляків у Іловайську та їх героїчний вихід «зеленим коридором»…
Мине час. Війна скінчиться і стане історією. Щоб зберегти про неї правду в деталях, літописцям доведеться вивчити не тільки офіційні документи, але і перевірити численні свідчення безпосередніх учасників бойових дій. Відокремити вигадки і маніпуляції від дійсних фактів і свідчень. Оцінки, враження і свідчення звичайних людей, втягнутих у бурхливі історичні процеси, не завжди співпадають з офіційно оприлюдненими…
29 серпня – день, коли кожен українець може подякувати та виявити пошану загиблим, схиливши голову під час хвилини мовчання. Це найменше, чим ми можемо віддячити захисникам за мир у наших домівках. Адже герої живі, поки жива пам’ять про них. Пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну.
P.S. День пам’яті встановлено «На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму» 23 серпня 2019 року (Указ Президента України №621/2019).