20190318135046.jpg, фото
18 березня 2019, 13:50
останні оновлення: 20 грудня 2023

«Захистимо пам’ять»

Навчально-методичний семінар під такою назвою відбувся 16-17 березня 2019 року в Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Проведення навчання стало можливим за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини, Українського центру вивчення історії Голокосту (м. Київ), Міністерства освіти і науки України, Фундації Меморіал вбитим євреям Європи. Проведення навчально-методичного семінару саме в стінах головної бібліотеки Волині не є випадковим, оскільки вже протягом 2-х років книгозбірня співпрацює з Оксаною Сущук, кандидатом історичних наук, локальною координаторкою проекту «Захистимо пам’ять» щодо догляду й утримання місць пам’яті у Волинській, Львівській та Рівненській областях. На Волині таких меморіалів, відкритих за підтримки згаданих вище інституцій, 3 – в селах Бахів Ковельського, Прохід Ратнівського, Кисилин Локачинського районів. Саме з цих населених пунктів в області, а також – з села Острожець Рівненської та м. Рави-Руської Львівської областей прибули для участі в семінарі вчителі загальноосвітніх шкіл, які разом з учнями здійснюють догляд за місцями поховань убитих євреїв в 1941-1942 роках.

Теоретична частина навчання була представлена лекціями Анатолія Подольського, кандидата історичних наук, директора Українського центру вивчення історії Голокосту та презентаціями, рольовими іграми, які проводив координатор освітньої програми «Захистимо пам’ять» Віталій Бобров (м. Київ).

Досвідом проведення екскурсій до місця Кисилин Локачинського району та методикою роз’яснювальної роботи серед школярів поділилася Наталія Дерефінка-Дудка, вчитель Павловичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Про краєзнавчі дослідження з історії життя єврейських громад розповіла Любов Кремінець, учитель із м. Рава-Руська Львівської області, яка також є редакторм інформаційно-педагогічного бюлетеня «Уроки Голокосту».

Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки в особі директора Людмили Стасюк під час семінару вручена бібліотечка видань Українського центру вивчення історії Голокосту з 31 книги. Найбільш цінними у краєзнавчому аспекті є книги Дімента Майкла «Самотній вигнанець: Щоденник про Свинюхи і гетто в Локачах» (Київ, 2016) та навчальний посібник «Від першої особи: історія Голокосту у свідченнях очевидців» (Київ, 2014). Саме в останньому посібнику зібрані прижиттєві свідчення врятованих євреїв Ковеля, Кисилина, Ратного, Проходу.