20241003130243.jpg, фото
29 липня 2024, 12:59
останні оновлення: 03 жовтня 2024

Засідання Координаційної ради з питань гендерної політики

29 липня 2024 року провели зібрання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству. Засідання, зокрема, приурочили до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. Очолила захід директорка департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської облдержадміністрації Оксана Гобод.
 
Щорічно 30 липня у всьому світі відзначають День боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців та надання допомоги постраждалим. Проблема торгівлі людьми особливо загострилась під час повномасштабного вторгнення рф на територію України.
«Станом на сьогодні в області встановлено 60 статусів особи, які постраждали від торгівлі людьми, з них: 30 осіб постраждали від трудової експлуатації, 16 – від сексуальної, 7 військовополонених, 2 «наркокур’єри», 3 – втягнення у злочинну діяльність, 1 особа – жебрацтво та 1 випадок продажу дитини», – поінформувала Оксана Гобод.
 
У 2024 році до департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОДА звернулось 7 осіб, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми. Всім заявникам встановлено відповідний статус.
На Волині, в рамках Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, зокрема у районах та територіальних громадах буде проведено інформаційні кампанії «Придивись!».
 
Мета просвітницьких заходів – закликати людей бути обережними, коли вони стикаються з привабливими пропозиціями роботи чи житла, які можуть призвести до експлуатації. Також фахівці розкажуть про схеми, які використовують вербувальники, щоб заманити людей у різні форми експлуатації.
Про покращення міжвідомчої співпраці у сфері протидії торгівлі людьми традиційно доповів Віктор Вальчук, голова правління ГО «Велес+», радник міністра соцполітики України. Йшлось про діяльність організацій у сфері протидії торгівлі людьми та результати громадського моніторингу щодо реалізації політики протидії торгівлі людьми у регіонах України.
Наталія Рябушенко, радниця голови облдержадміністрації на громадських засадах з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, розповіла про те, як волинські громади вчаться впроваджувати гендерний підхід. Як-от новий інструмент оцінювання дотримання гендерної рівності, розроблений експертками Аналітичного центру ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування».
Згаданий інструмент дозволяє виявити потенційні прогалини, а також наявні можливості для посилення роботи щодо досягнення гендерної рівності. Така оперативна оцінка покаже перспективи покращення рівня впровадження гендерного підходу в програмних документах у сфері відновлення.
 
Департамент оціальної та ветеранської політики облдержадміністрації