Засідання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству
18 жовтня 2021 року відбулося чергове засідання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству. Саме цього дня відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який заснований Європарламентом у 2007 році. В області налагоджена робота у цьому напрямку із суб’єктами, які здійснюють заходи із протидії торгівлі людьми, зокрема, з управлінням міграційної поліції ГУНП та громадськими об’єднаннями. Як зазначила Оксана Гобод, станом на 18 жовтня цього року в області встановлено 49 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з яких 29 осіб постраждали від трудової експлуатації, 12 – від сексуальної, 2 – по справі «наркокур’єрів», 3 – військовополонені, а також втягнення у злочинну діяльність також 3 особи. У 2021 році статус встановлено 1 особі, ще 1 пакет документів готується на розгляд до Національної соціальної сервісної служби України. У свою чергу голова правління громадської організації «Волинські перспективи» Ніна Пахом’юк зауважила, що Волинь одна з лідерів у боротьбі з торгівлею людьми. Позаяк волиняни не стоять осторонь соціальної проблеми та активно співпрацюють з громадськими організаціями, владою і правоохоронними органами у цій сфері.
Також, було обговорено включення гендерної складової в Стратегію регіонального розвитку Волинської області на 2021-2027 роки, яка відповідає положенням міжнародних документів, ратифікованих Україною, а також зобов’язанням нашої держави щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Присутніх інформував заступник начальника управління економічного розвитку та торгівлі ОДА Андрій Ткачук. На основі гендерно-орієнтованого підходу формується нова програма підтримки підприємництва в області на 2021-2024 роки з активним залученням ключових стейкхолдерів та проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні», що реалізується структурою ООН Жінки спільно з Міністерством розвитку громад та територій України на період 2019-2022 років у Волинській області за фінансування Уряду Канади.
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації