20180821164026.jpg, фото
21 серпня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

Зміни у медичній сфері ОТГ - на часі

У Любешівській об’єднаній територіальній громаді відбулася робоча зустріч радника із місцевих фінансів Волинського ЦРМС Анатолія Матвіюка та регіонального координатора з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській та Волинській областях Програми «U-LEAD з Європою» Василя Височанського із головою Любешівської ОТГ Олегом Кухом, представниками селищної і районної рад, головним лікарем центральної районної лікарні Богданом Іванівим тощо.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Під час зустрічі обговорили питання медичної реформи та фінансування медичної галузі.

Зокрема, йшлося про передачу центральної райнної лікарні від району до об’єднаної територіальної громади.

Зауважимо, що ОТГ наполягає на швидкій передачі лікарні, а тому просить очільників району скликати позачергову сесію районної ради для безперебійного надання медичних послуг. Для фінансування вторинної ланки медичної галузі необхідно здійснити перетворення центральної районної лікарні у комунальне неприбуткове підприємство, тому керівництво ОТГ переконує у важливості швидкої передачі лікарні.

До того ж ОТГ гарантує перехід у новий статус до кінця 2018 року.

Зазначимо, що якщо передача лікарні в ОТГ не буде здійснена нині, то в наступному році необхідо буде провести оцінку майнового комплексу центральної районної лікарні, що потягне за собою додаткові витрати із бюджету об’єднаної територіальної громади до одного мільйону гривень.

Додамо, що 15 серпня КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради» підписав договір із Національною службою здоров’я України.

«Це єдина ОТГ у Волинській області, яка має підписаний договір з НСЗУ. З 1 жовтня 2018 року фінансування ЦПМСД збільшиться у 2,5 рази. Це стало можливим завдяки передачі ЦПМСД району в Любешівську ОТГ, які змогли виконати усі умови підписання договору" - зауважив регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській та Волинській областях Програми «U-LEAD з Європою» Василь Височанський.