01 березня 2019 о 10:00,

Прес-конференція на тему: «Реабілітація жертв політичних репресій»

До уваги представників ЗМІ!

У п’ятницю, 1 березня 2019 року, в приміщенні обласної ради (малий зал) о 10 год. розпочнеться прес-конференція на тему: «Реабілітація жертв політичних репресій».

Нагадаємо, що 2 травня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Тисячі борців за свободу, яких було вбито, депортовано, засуджено за політичними статтями та піддано іншим видам репресій, відтепер матимуть шанс на відновлення історичної справедливості, захист честі й гідності, відновлення прав і свобод.

Нова редакція Закону дає шанс на реабілітацію та відновлення історичної справедливості новим категоріям репресованих, передбачає створення двоступеневої системи комісії з реабілітації у складі Національної комісії з реабілітації при Українському інституті національної пам’яті та регіональних комісій при обласних державних адміністраціях.

Відтак, заступник голови Волинської регіональної комісії з реабілітації, представник на Волині Українського інституту національної пам'яті Леся Бондарук розповість про особливості нового Закону та його виконання.

Довідково: Волинська регіональна комісія з реабілітації утворена відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Олександра Савченка від 15 лютого 2019 року № 77.

Згідно положення про Волинську регіональну комісію з реабілітації, вона здійснює попередній розгляд обставин, пов’язаних з учиненням репресій проти конкретної особи, та подає Національній комісії з реабілітації обґрунтовані пропозиції щодо можливості визнання особи реабілітованою або потерпілою від репресій.

Дата: 1 березня 2019 р.

Місце: малий зал приміщення обласної ради, Київський майдан,9.

Початок: 10.00 год.