Інформаційна акція «Лабіринт можливостей» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми»
Всеукраїнська акція
«Лабіринт можливостей»
Театральний майдан
30 липня 2018 року
11.00-14.00
Прес-реліз
У 2013 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію А/RES/68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми.
Щорічно в цей день у багатьох країнах світу проводяться інформаційно-просвітницькі акції для підвищення рівня поінформованості громадян щодо проблеми торгівлі людьми, привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати розкривати злочини торгівлі людьми, виявляти та допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Отож 30 липня 2018 року, з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, у Луцьку відбудеться інформаційна акція «Лабіринт можливостей», що є складовою частиною інформаційної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми».
Головна мета заходу – привернути увагу до проблем торгівлі людьми, сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу зі злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим, а також профілактичної роботи.
Зокрема, учасники квесту «Лабіринт можливостей» отримають реальні історії вербування, шукатимуть вихід із невідомих ситуацій та намагимуться уникнути потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, змінять своє ставлення до сумнівних пропозицій працевлаштування, а також перевірять власні знання щодо правил безпечної міграції та працевлаштування за кордоном. При потребі представники державних структур та громадських організацій будуть проводити консультації та роз’яснення.
Слід зазначити, що Всеукраїнську інформаційну акцію «Лабіринт можливостей» організовано за ініціативи Міністерства соціальної політики України у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ).
Натомість організаторами акції у Волинській області є громадська організація «Волинські перспективи» у співпраці з департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації.
В той же час, на Театральному майдані будуть розміщені фігури «Невидимі» та фотовиставка «Відомі люди Волині – проти торгівлі людьми». Транслюватиметься фільм «Життя на продаж», працюватиме мобільний центр зайнятості Волинської обласної служби зайнятості, де пропонуватимуть послуги під гаслом «Живи та працюй в Україні». До слова, волонтери працюватимуть на всій території площі, розповсюджуючи буклети та пам’ятки з протидії торгівлі людьми.
Участь у заході візьмуть усі представники суб’єктів національного механізму взаємодії Волинської області.
Дата проведення акції: 30 липня 2018 року
Час проведення: 11:00-14:00
Місце проведення: Театральний майдан міста Луцька
Локація: Волинський обласний академічний драмтеатр ім. Т.Г. Шевченка
Організатори: ГО «Волинські перспективи» та департамент соціального захисту населення Волинської ОДА.
Контакти: +38 050 690 48 29,
Ніна Пахом’юк, Віктор Вальчук.
Довідково: Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
Відповідно до законодавства, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Метою торгівлі людьми може бути:
- трудова експлуатація;
- сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
- примусове жебрацтво;
- примусове втягнення у злочинну діяльність;
- примусове вилучення органів;
- продаж дитини;
- сурогатне материнство.
Станом на 20 липня 2018 року в області встановлено 26 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них – 18 осіб постраждали від трудової експлуатації, 7 – від сексуальної, 1 – військовополонений.
Особа, якій встановлено статус та яка отримала відповідну довідку, має право на:
- одержання одноразової матеріальної допомоги (одноразово у розмірі 3 прожиткових мінімумів);
-безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової допомоги;
- отримання допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку;
- тимчасове розміщення, у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців;
- відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;
- тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців або постійне проживання на території України у порядку, встановленому законодавством (для іноземців або осіб без громадянства).