20231025172957.jpg, фото
25 жовтня 2023, 17:28

12 сімей учасників бойових дій області придбали житло завдяки державній програмі

Про державну і регіональну підтримку ветеранів та їхніх сімей розповіла під час брифінгу ОДА директор департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксана Гобод.

«В області реалізується державна програма на виплату грошової компенсації за житлові приміщення для учасників бойових дій, які є особами з інвалідністю першої чи другої групи, а також учасників бойових дій з числа ВПО чи членів сімей загиблих, які перебували на квартирному обліку, як потребуючі житла в органах місцевих самоврядування», – зазначила Оксана Гобод.

Відтак, цьогоріч з державного бюджету передбачено більше 75 млн гривень на житло для 36-ти родин. Наразі помешкання придбали уже 12 сімей.

Крім виконання загальнодержавних програм, в області прийняті і реалізуються дві регіональні програми на підтримку військових, ветеранів та членів їхніх сімей. Зокрема, відбувається надання послуг із семиденного відпочинку в комунальних санаторно-курортних закладах області членам сімей загиблих, померлих та зниклих безвісти військовослужбовців.

«Також надаємо матеріальну допомогу в розмірі 100 тисяч гривень сім’ям загиблих військових. З виділених 80 мільйонів гривень, на жаль, ми вже освоїли 58 мільйонів, – розповіла очільниця департаменту соціальної та ветеранської політики. – Ми максимально стараємося спростити механізм отримання цієї допомоги, щоб люди могли звернутися в територіальну громаду, а громада звернулася до нас для опрацювання документів у стислі терміни».

Також через пенсійний фонд впроваджується програма надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Особам з інвалідністю внаслідок війни пільги надаються у розмірі 100%, для учасників бойових дій 75%, а членам родин загиблих 50% в межах норм споживання.

«З наступного року ми будемо пропонувати, аби в кожній територіальній громаді був створений ветеранський хаб. Для того, щоб за принципом рівний-рівному ветерани і їхні сім’ї могли спілкуватися, комунікувати і вирішувати ряд питань. Крім того, ми будемо розвивати соціально-психологічну кризову допомогу безпосередньо ветеранам», – додала Оксана Гобод.