20231214175343.jpg, фото
14 грудня 2023, 11:53

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

14 грудня 1986 року офіційно повідомили про завершення будівництва і прийняли в експлуатацію комплекс захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. 

Тож, відповідно до указу президента України, 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.

Нагадаємо, що 26 квітня 1986 р. приблизно о 01:23 на четвертому енергоблоці стався вибух. На цей момент у реакторі було близько 200 тонн урану. Внаслідок аварії було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки у повітря здійнялися 60 тонн радіоактивних речовин. Відразу після вибуху реактора радіонукліди були викинуті на максимальну висоту – до 10 км.

Ще 2 дні інформацію про вибух приховували від всього світу. 

Пожежа на енергоблоці тривала 10 днів. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.  

Радіоактивна хмара, що утворилася після вибуху, накрила не лише Україну, а й чимало країн Європи. 

Завдяки мужності та подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції було зупинену ядерну катастрофу сучасної цивілізації. Вони втратили життя, власне здоров’я та майбутнє, але врятували світ. 

І найвища нагорода для них – це наша пам’ять, пам’ять прийдешніх поколінь і вдячність.