20181109122507.JPG, фото
09 листопада 2018 року

14-ий на Волині інклюзивно-ресурсний центр відкрили на Іваничівщині

У кожної дитини є ресурс, який за допомогою спеціалістів мають побачити батьки. Саме таку думку висловила заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець під час відкриття інклюзивно-ресурсного центру на Іваничівщині 8 листопада 2018 року.

Заклад для потреб діток із інвалідністю розмістили в просторому одноповерховому приміщенні у центрі Іванич. Слід зазначити, що відремонтували його та облаштували сучасними  меблями, реабілітаційним обладнанням, ігровими матеріалами та комп’ютерною технікою менше, аніж за півроку. На проведення капітального ремонту кімнат, а також встановлення пандусу для забезпечення доступності людей, котрі пересуваються на візках, із районного бюджету   виділили трохи більше 280 тисяч гривень. Обладнання ж закупили за рахунок коштів державної цільової  субвенції  в розмірі  185,6 тисяч гривень.

Загалом же відкриття ІРЦ – подія, на яку чекала уся громада Іваничівщини. Тож, серед присутніх – не лише працівники органів влади та місцевого самоврядування Іваничівщини, зокрема об’єднаних територіальних громад, батьки дітей із інвалідністю та, власне, діти, але й небайдужі мешканці селища та представники духовенства.

Передусім, Світлана Мишковець звернулася до присутніх із вітальним словом та коротко розповіла про те, звідки виникла ідея створення інклюзивно-ресурсних центрів.

– До нас на Волинь у лютому місяці цього року завітала Марина Порошенко. Ви знаєте, що вона опікується дітками з особливими освітніми потребами. Саме вона запропонувала, щоб такі центри відкрили по всій Україні.

Варто нагадати, що під час робочого візиту дружини Президента України до регіону на початку 2018 року було підписано Меморандум про долучення Волині до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Тоді ж Марина Анатоліївна провела нараду з головами районних рад, об’єднаних територіальних громад та міськими головами, головною темою обговорення під час якої стало питання створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на теренах області. Результат не забарився. Адже на разі в області функціонують 14 ІРЦ, а ще 5 – почнуть роботу у листопаді-грудні.

Разом із тим, Світлана Євтихіївна зауважила, що інклюзивно-ресурсний центр стане гарною підтримкою і для батьків. Адже, якщо вони помітили, що їхня дитина віком від 2 до 18 років має певні проблеми з психічним або ж логопедичним розвитком, вони можуть звернутися до спеціалістів закладу за консультацією.

Що ж найголовніше, наголошує заступник очільника області, то це можливість на державному рівні безкоштовно підвищувати професійність педагогів, які тут працюватимуть, або ж навіть перекваліфікуватися. Адже, на жаль, потреба в таких спеціалістах відчувається усе більше й більше. До слова, станом на сьогодні в ІРЦ працюватимуть 5 фахівців, а саме – директор,  практичний психолог та вчителі логопед, дефектолог і реабілітолог.

По тому ж відбулося офіційне відкриття Іваничівського інклюзивно-ресурсного центру. Символічну стрічку перерізали заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, голова райдержадміністрації Лілія Кревська, голова районної ради Андрій Бадзюнь та вихованка закладу Ангеліна Бабуса. Митрофорний протоієрей – настоятель Святопокровського храму селища Іваничі отець Андрій, своєю чергою, здійснив урочисте освячення центру.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.