20190221175820.jpeg, фото
21 лютого 2019, 17:57

15 нових амбулаторій ЗПСМ побудують в області за кошти Держбюджету

Медицина Волині – одна з кращих в державі, - сказав голова облдержадмінінстрації Олександр Савченко під час засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, що відбулося сьогодні, 21 лютого 2019 року. Разом із тим, переконаний, що саме від медиків залежатиме як надалі впроваджуватиметься реформа системи охорони здоров’я.

- На сьогодні у нас добре спрацювала реформа первинки. Але реформа працюватиме й надалі, якщо усі йтимуть у цьому напрямку. Не будьте байдужими, окрім вас ніхто не зробить цієї реформи успішно, - зазначив Олександр Савченко.
Наразі, як поінформував начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, створено 23 центри первинної медико-санітарної допомоги. Всі центри ПМСД підписали договір з НСЗУ і з 1 січня 2019 року отримують фінансування по новому.

- Значного розвитку набула мережа лікарських амбулаторій, їх загальна чисельність зросла з 86 до 143. А сформована в області спроможна мережа закладів первинної медичної допомоги в перспективі передбачає 314 закладів: 182 амбулаторії та 132 пункти здоров’я, - відзначив Ігор Ващенюк.

Для цього на розвиток сільської медицини з держбюджету спрямовано майже 190 мільйонів гривень. На ці кошти буде зведено 15 нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини. 9 з них плануються до відкриття уже в березні, решта – до кінця року. Тож вже тривають тендерні закупівлі автомобілів для цих 15 амбулаторій та медичного устаткування.

Окрім того, реалізовується субпроект Світового банку загальною вартістю $20 млн. На сьогодні освоєно понад 26 % від запланованого. Підписано 85 контрактів на суму понад 14 млн. доларів США, що становить 71 % від обсягу позики.

Попри те, що проект розпочато ще у 2015 році, лише у 2018 вдалося зрушити реальну реалізацію будівельного компоненту. Здійснюється реконструкція «під ключ» 33 амбулаторій (з них – 24 новостворені) на загальну суму майже 250 мільйонів гривень.

За рахунок субпроекту для всіх діючих амбулаторій придбано комп’ютерну техніку (майже 7 млн.грн), що дозволяє без проблем вести реєстр, який є майже повноцінною електронною карткою пацієнта. У рамках субпроекту триває розробка розширеного функціоналу реєстру. Станом на січень 2019 року до системи включено 181 заклад охорони здоров’я, підписано майже 750 тисяч декларацій пацієнтів (72%).

Окрім того, для АЗПСМ закуплено медичне обладнання (82,5 млн.грн.) та 23 автомобілі для сімейних лікарів на суму понад 8 млн.грн.

Щодо планів на 2019 рік, то головне завдання – реформування вторинної і третинної ланки медицини в області.
Зокрема, працюватимуть над автономізацією усіх амбулаторних і стаціонарних закладів (передбачається трансформація їх у некомерційні комунальні підприємства до кінця 2019 року. З 1 липня 2019 розпочинається їх фінансування з Національної служби здоров’я).

Також у планах - комп’ютеризація усіх робочих місць, впровадження електронної системи eHealth (запровадження електронної медичної картки пацієнта, електронних рецептів за програмою «Доступні ліки») та зміцнення матеріально-технічної бази.

- У 2018 році в рамках субпроекту світового банку для медзакладів вторинного та третинного рівнів надійшло обладнання та розхідних матеріалів на загальну суму понад 90 мільйонів гривень. Придбано три рентген-ангіографічні системи вартістю більше 42 мільйони гривень. Наприкінці 2018-го оголошено другу фазу закупівлі обладнання для медичних закладів вторинного та третинного рівнів, у лютому 2019-го відбулося розкриття. За умови успішного проведення тендеру постачання відбудуться у травні-серпні 2019 року, - зазначив Ігор Ващенюк.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.