20190102164433.JPG, фото
02 січня 2019 року

2000 волинян із обмеженою можливістю пересуватися отримали «доступні ліки»

Безоплатні медикаменти за державною програмою «Доступні ліки» відтепер стали доступними і для більш як двох тисяч одиноких мешканців Волині з обмеженою можливістю пересуватися. Про це стало відомо під час тематичного брифінгу.

Під час аналізу реалізації програми «Доступні ліки» з’ясувалося, що певна частина волинян, які мають право на отримання безкоштовних медпрепаратів для лікування серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми, не мають фізичної можливості скористатися цим правом.

- Йдеться про найуразливіші верстви населення - це прикуті до ліжка чи візка самотні люди або чиї родичі живуть не поруч, чи яким просто через старість важко дістатися за рецептом до лікаря, а потім отримати ліки в аптеці, - розповідає заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець. Як зазначила посадовець, практично упродовж кількох днів був напрацьований механізм, що дозволив втілити ініціативу. - Найперше, ми розшукали таких людей, сформували списки, уточнили адреси. Управління охорони здоров’я забезпечило виїзди лікарів до таких громадян, а департамент соціального захисту організував роботу соціальних працівників, які отоварюватимуть рецепти в аптеках і доставлятимуть ліки до маломобільних людей. Дякую колегам за оперативно проведену велику, не просту, але дуже потрібну роботу, - підсумувала заступник голови ОДА.

Як зазначив головний медик Волині Ігор Ващенюк, на дому лікарі обстежили понад 2000 волинян з обмеженою можливістю пересуватися. - Практично всі з них мали покази, отримали рецепти за програмою «Доступні ліки». Ефект ще і в тому, що під час профілактичних оглядів у пацієнтів були виявлені й інші захворювання, їм призначили додаткове лікування, - зазначив Ігор Ващенюк.

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод, своєю чергою, відзначила роль об’єднаних територіальних громад у забезпеченні маломобільних осіб доступними ліками:

– Дуже активно до цього процесу долучилися ОТГ, де вже створені центри надання соціальних послуг. Близько 300 волинян із обмеженою можливістю пересуватися охопили виключно представники об’єднаних територіальних громад.

Відтак, більше двох тисяч маломобільних волинян уже забезпечені доступними ліками одразу на 2 місяці. За словами Світлани Мишковець ця робота продовжуватиметься і надалі.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.