20221101153103.jpg, фото
29 жовтня 2022, 15:09

29 жовтня - Всесвітній День боротьби з інсультом

29 жовтня  світ відзначає Всесвітній день боротьби з інсультом. На жаль, інсульти стали не просто часто зустрічатися у повсякденні. Щороку понад 100 тисяч українців, третина з яких – молодше 65 років, стають жертвами інсульту.

У порівнянні з країнами Європи в Україні досить висока смертність та інвалідність після перенесеного інсульту. Серед головних причин – пізня діагностика та застарілі маршрути пацієнта.

Багато років поспіль існувала практика, коли  «швидка» доставляла хворого на інсульт до найближчої лікарні. Проте далеко не завжди найближча лікарня має необхідні потужності, фахівців та обладнання, для діагностики і лікування таких станів. Через це хворий і лікарі втрачають дорогоцінний час.

Інсульт вимагає невідкладного медичного втручання. Людина з ознаками інсульту, яка отримує допомогу лікарів упродовж перших 4,5 годин, має більше шансів повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких й незворотних наслідків.

Завдяки черговому етапу медичної реформи, який розпочало МОЗ ще влітку, в нашій державі змінюються підходи до лікування інсультів. А саме, створюється спроможна мережа медичних закладів з інсультними центрами та блоками.

Ці заклади матимуть у своєму складі кардіологічні блоки, які дозволять застосовувати сучасні методи лікування, такі як тромболізис та тромбоекстракція. Також у таких медичних закладах будуть можливості для необхідної реабілітації, яка надасть змогу пацієнтові  повернутися до нормального життя.

Слід зазначити, що програма медичних гарантій продовжує працювати в Україні і під час війни. Пацієнти, як і раніше, можуть отримувати безоплатно медичну допомогу, за яку медичним закладам сплачує держава.

Серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:

- первинний огляд,

- термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія,

- лабораторні та інструментальні дослідження.

Також до безоплатного пакета входять:

- тромболітична терапія включно з необхідними ліками,

- ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин головного мозку),

- нейрохірургічна допомога,

- ліки з Нацпереліку,

- медичні вироби, які централізовано купують «Медзакупівлі України». 

Національна служба здоров’я України оплачує і вторинну профілактику інсульту, харчування в стаціонарі та медичну реабілітацію.

Слід пам’ятати, що вчасна медична допомога – один з визначальних факторів в успішності лікування інсультів.

#ЗдоровішіРазом