30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня), з 25 липня по 6 серпня в області розпочато інформаційну кампанію, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.
Акція відбувається за підтримки Міністерства соціальної політики України, Міжнародної організації з міграції в Україні - Агентства ООН з питань міграції, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та представництва організації «Кампанія А21» в Україні.
Щорічно до акції долучається Луцький культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті», де 30 липня 2019 року о 16 годині 50 хвилин відбудеться безкоштовний показ фільму «Жінка в полоні» (синя зала).
У стрічці розповідається історія 52 – річної угорки Маріш, яка уже десятиліття перебуває у рабстві в одній родині, працюючи по 20 годин на день без оплати. Гнобителі відібрали в неї документи і заборонили виходити з дому без дозволу. З Маріш поводяться, як із твариною: вона харчується недоїдками і не має ліжка для сну. Дні і роки минають у страху, але жінка мріє повернути собі своє життя та свободу.
Перегляд згаданого фільму приверне увагу громадян України до проблеми сучасного рабства, тяжкого життя людей, які опиняються в такій ситуації та виборюють своє право на існування у торгівців людьми.
Довідково: станом на 25 липня 2019 року в області встановлено 40 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них – 27 осіб постраждали від трудової експлуатації, 10 – від сексуальної, 1 – військовополонений, 2 – «наркокур’єри».
ЗУПИНИМО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ РАЗОМ!
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.