20190814144933.jpg, фото
14 серпня 2019 року

37 ОТГ Волині матимуть поліцейського офіцера громади

Волинська область стала шостим регіоном держави, де у рамках продовження впровадження реформи нової поліції запровадили проект «Поліцейський офіцер громади». Презентували проект в обласному центрі Волині в середу, 14 серпня 2019 року. Участь у заході взяли заступник голови Національної поліції України – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич, заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, керівництво поліції Волині, міжнародні партнери, представники обласної влади та голови об’єднаних територіальних громад.

Проект «Поліцейський офіцер громади» є новим форматом у роботі поліції. Він орієнтований насамперед на надання громадянам якісних поліцейських послуг. Поліцейський проживатиме на території громади та постійно контактуватиме із нею, сприятиме вирішенню проблем і потреб громадян. При цьому поліцейського не відволікатимуть на виконання не властивих йому функцій. На Волині уже 37 об’єднаних територіальні громад уклали Меморандум про співпрацю з поліцією і обрані офіцери громади, які нестимуть службу на територіях, пройдуть відповідне навчання у рамках міжнародної програми.

Проект «Поліцейський офіцер громади» – це продовження впровадження реформи поліції, метою якого є тісна взаємодія поліцейського з об’єднаною територіальною громадою та мешканцями сільської місцевості. Акцент робитимуть на передбаченні правопорушень, постійно спілкуючись із мешканцями громади.

До слова, першою областю, де успішно впровадили проект стала Дніпропетровщина, а вже до 2020 року його планують запустити по всій Україні.

Заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, який був присутній на заході,  переконаний, що така ініціатива стане рушієм для зміни свідомості людей, які невдовзі матимуть інакше уявлення про поліцейського громади, не порівнюючи його зі звичним дільничними.

— Ми пропонуємо змінити філософію та інституцію поліцейських, які безпосередньо житимуть у середовищі. Ці поліцейські будуть попереджати локальні проблеми і працюватимуть на місті. Будуть слухати громадян, що поруч і реагувати на ситуації безпосередньо по виникненню, – сказав Олександр Фацевич.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець зазначила, що, на її думку, це найкраща реорганізація поліції.

— Відтепер можна буде попереджати, а не вирішувати вже нагальні проблеми. Вважаю, що діяльність офіцерів допоможе дисциплінувати громаду. Це дуже позитивний шлях, – зазначила Світлана Євтихіївна.

Окрім того, посадовиця  пожартувала, що молоді неодружені офіцери дозволять дещо вирішити й демографічні проблеми регіону.

Варто зазначити, що процес підготовки поліцейських офіцерів громади буде тривати 2,5 місяці, перед тим - місяць на подачу анкет і трохи менше місяця на відбір і тестування. До слова, відбір анкет розпочнеться вже сьогодні, 14 серпня.

Важливо, що отримати офіцерську посаду може кожен, хто має вищу або не повну вищу освіту, пройшовши повну підготовку до посади. Термін навчання складає 6 місяців, така ж тривалість стажування. Заробітна плата поліцейських офіцерів громади стартуватиме від 13 тисяч гривень.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.