20220125185836.JPG, фото
25 січня 2022, 18:40

4 кластери та 8 субрегіонів: представлено Регіональний план управління відходами у Волинській області до 2030 року

Важливий для області документ презентували сьогодні під час спільної робочої зустрічі у Волинській облдержадміністрації. За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка виконавчу гілку влади представляв начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Валентин Кухарик. 

Окрім цього, Валентин Кухарик представив проєкт Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на 2021–2025 роки Волинської зони.

Обговорення регіонального плану управління відходами відбулося за участі представників депутатського корпусу та членів профільної комісії облради.

За словами керівника профільного управління ОДА, напрямок охорони навколишнього природного середовища є одним із пріоритетних у роботі Волинської обласної державної адміністрації. 

«За результатами екологічних рейтингів, наша область, як екологічно чистий регіон, традиційно знаходиться у першій п’ятірці найчистіших областей України, – розповів Валентин Кухарик. – Проте, серед пріоритетних питань залишаються питання поводження з відходами та охорони атмосферного повітря. Першим кроком на шляху їх вирішення є розроблення програмних довгострокових документів, у яких планується виконання заходів, спрямованих на покращення довкілля». 

Відтак, Регіональний план управління відходами у Волинській області до 2030 року є етапом реалізації в області Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

Робота над розробкою Регіонального плану триває уже кілька років. Під час підготовки відповідного документу проводилися обговорення, консультації з громадськістю, проєкти плану оприлюдненні на сайтах облдержадміністрації та обласної ради. У березні 2021 року відповідний проєкт погоджений профільною комісією обласної ради. Наступним етапом повинно стати затвердження Регіонального плану на сесії обласної ради.

Важливо, що у Регіональному плані управління відходами передбачається істотне зменшення кількості існуючих полігонів. Область умовно буде поділена на 4 кластери (відповідно до новоутворених районів) та 8 субрегіонів. 

До 2030 року планується стовідсотково охопити населення роздільним збиранням твердих побутових відходів, збільшити відсоток відходів, які відправляються на повторну переробку та зменшити кількість сміття, яке підлягає захороненю. Також передбачається створення ряду потужностей для компостування біовідходів. 

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації