20231208155400.jpg, фото
08 грудня 2023, 15:53

48 млн гривень підтримки від держави, 5 млн – з обласного бюджету та добриво на 10 млн гривень від США: як підтримували у 2023 році волинських аграріїв

Аграрії Волині у поточному році отримали 48 мільйонів гривень грантових коштів від держави. Про це повідомив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Юрченко сьогодні, 8 грудня 2023 року.

«З державного бюджету за грантовими програмами підтримки в область зайшло 48 мільйонів гривень. Загалом вони спрямовані на створення нових садів, на модернізацію переробних підприємств та на будівництво теплиць. Так, на Волині усі програми разом в поточному році створили 130 нових постійних робочих місць і майже 800 – сезонних», – повідомив Юрій Юрченко.

Також в цьому році завдяки програмі «USAID АГРО» майже 400 волинських господарників одержали мінеральні добрива на суму близько 10 млн гривень.

«Загалом по Україні біля 20 відсотків добрив отримала саме наша область. Зараз проходить друга видача нітроамофоски на весняну посівну компанію», –додав очільник управління агропромислового розвитку ОДА.

Слід зазначити, що добрива видають аграріям, які подали заявки через ДАР (Державний аграрний реєстр) та мають в обробітку від 5 до 500 га землі.

Також у поточному році 530 агровиробників Волині в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9 %» залучили 1,8 млрд гривень.

«Середні і більші підприємства активно працювали з кредитними програмами. Загалом волинськими аграріями залучено понад 2 мільярди гривень кредитних коштів, з яких 1,8 мільярда – у рамках "Доступні кредити 5-7-9 %"», – підкреслив фахівець.

Щодо виплат коштів з обласного бюджету, то згідно з виконанням двох програм з підтримки агропромислового комплексу Волині господарникам було спрямовано майже 5 млн гривень.

«В травні поточного року були прийняті порядки використання коштів. Загалом у нас діяли дві програми. Майже чотири мільйони гривень було спрямовано особистим селянським господарствам та фермерським господарствам, які утримують молодняк великої рогатої худоби. Так, 1500 людей отримали за 2 903 голови ВРХ дотацію в поточному році, – зазначив Юрій Юрченко.– Також у нас працювала дотація на утримання м’ясних корів, куди було спрямовано майже один мільйон гривень».

Він також розповів, що у 2023 році аграріями області до бюджетів усіх рівнів сплачено майже 1 млрд гривень податку.

«На сьогодні департамент фінансів ОДА довів нам граничні видатки на 2024 рік у сумі один мільйон гривень», – повідомив фахівець.