20180828170343.jpg, фото
15 травня 2018, 10:03

50 відсотків найкращих педагогів України – працюють на Волині

Найкращим доказом цього є не лише той факт, що у двох із чотирьох номінацій всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018» перемогли волиняни, але й те, що близько 200 школярів області стали переможцями загальнодержавних олімпіад, конкурсів, турнірів, змагань, фестивалів у 2017 – 2018 навчальному році. Відтак, талановитих учнів, а також їхніх наставників, відзначили подяками та подарунками 14 травня 2018 року під час свята «Творча обдарованість». Захід відбувся у приміщенні головної адмінбудівлі краю за участі голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка, заступника голови обласної ради Романа Карпюка та народного депутата України Ірини Констанкевич.

Передусім до присутніх звернувся керівник найвищої виконавчої гілки влади в регіоні. З одного боку, Олександр Ілліч подякував школярам за стійкість, хоробрість, самовідданість та бажання не просто вчитися, але досягати поставлених у житті цілей, яких би зусиль то не вартувало. З іншого ж, – висловив слова щирої вдячності педагогам за надлюдську кропітку працю. Адже саме вони зуміли підібрати правильний ключ до учнів та привити їм любов до знань.

– Ви – переможці різних конкурсів – герої! Адже віддаєте себе тому, що в майбутньому знадобиться як вам, так і нашій державі. Нині ж, під час олімпіад, інших конкурсів і змагань маєте змогу комунікувати з такими ж талановитими ровесниками, як і ви, бачити, скільки в Україні молоді, котра хоче щось знати та змінювати, – продовжив Олександр Савченко.

Посадовець зауважив, що це – величезний позитив. Адже люди, котрі займаються наукою, не розуміють, що таке хабар, та чому щось комусь потрібно нести. Натомість – вони навчилися відстоювати себе та свої цінності.

Поділився голова облдержадміністрації й тим, що його вкрай турбує. Мова йде про практичне застосування знань, умінь та навичок талановитих молодих людей нашої держави загалом і Волині зокрема.

– Наш із вами обов’язок – створити стартап для молоді, за допомогою якого ці ідеї впроваджуватимуть у життя. Ми не можемо постійно працювати на чужі країни, які потім наші ж винаходи продають нам за великі кошти, – наголосив Олександр Ілліч.

Опісля посадовець вручив одноразові стипендії голови обласної державної адміністрації 20 учням, які досягли високих результатів на всеукраїнських олімпіадах, турнірах, конкурсах, змаганнях. І це далеко не всі переможці. Як зауважила начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, область щороку піднімається вище у розвитку науки. Доказ того – 41 перемога волинських школярів у всеукраїнських олімпіадах, 40 у всеукраїнських конкурсах-захистах робіт від Малої академії наук України, 17 у всеукраїнських турнірах юних науковців та навіть почесні відзнаки Ради національної безпеки та оборони України за наукові досягнення, які сприятимуть захисту й обороні нашої держави.

Вручив Олександр Ілліч нагороду і кращому учневі Волині. У 2018 році ним визнали Артема Кавару – школяра, котрий навчається в 11 класі Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука. Попри молодий вік, хлопець уже має величезну кількість здобутків:

– бронзова медаль у Міжнародній олімпіаді з наук про Землю;

– І місце у Всеукраїнській олімпіаді з географії;

– І місце у Всеукраїнському турнірі юних географів;

– ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН (секція «Матеріалознавство»);

– ІІІ місце у національному етапі Міжнародного конкурсу «Інтел-Еко-Україна»;

– ІІІ місце  у I-у етапі національного конкурсного відбору Міжнародної конференції юних дослідників «ICYS».

Звертаючись до присутніх зі словами вдячності за підтримку, він підкреслив:

– Боріться за свої мрії. Вони варті того. Ніколи не розслабляйтеся під час перших перемог, але й не зупиняйтеся, коли є невдачі. Пам’ятайте, що коли ви досягнете першої сходинки, перед вами постануть інші, яких також потрібно здолати.

Окрім того, за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток творчо обдарованої учнівської молоді та результативну підготовку школярів до участі у міжнародних і всеукраїнських інтелектуальних змаганнях педагогічних працівників Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагородили таких педагогів:

– керівника зразкового гуртка вокально-естрадного співу художньо-екстетичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості Нововолинської міської ради Світлану Бортнічук;

– вчителя української мови та літератури навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» с. Заліси Заболоттівської селищної ради Ратнівського району Ірину Кисіль;

– тренера-викладача Володимир-Волинської дитячо-юнацької спортивної школи Юлію Семко;

–  вчителя географії комунального закладу «Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради Волинської області» Марію Стасюк;

–  керівника секції української мови комунальної установи «Волинська обласна Мала академія наук», кандидата філологічних наук, доцента кафедри історії та культури української мови Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тетяну Тарасюк.

Разом із тим, за цілеспрямовану та ефективну управлінську діяльність щодо розвитку інтелектуальних  і творчих здібностей учнів дипломами та цінним подарунками у номінації «Кращі заклади року» нагородили:

– серед закладів освіти обласного підпорядкування - Волинський ліцей-інтернат;

– серед закладів міст обласного значення - комунальний заклад Луцького навчально-виховного комплексу № 9 Луцької міської ради»;

– серед закладів районного підпорядкування - навчально-виховний комплекс «Локачинська загальноосвітня школа І ІІІ ступенів-гімназія» Локачинського району.

Щодо «Школи-відкриття року», то нею визнали загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів села Замшани Ратнівського району.

Також за високі досягнення упродовж навчального року ще 110 кращих учнів та педагогів краю відзначили Почесними грамотами управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, а також грошовими винагородами.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.