20190930145640.JPG, фото
30 вересня 2019 року

Акція «Біг миру»: вшанували загиблих та замордованих у вересні 1939 року солдат Корпусу охорони пограниччя

Т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук взяв участь у заходах вшанування, присвячених загиблим та замордованим радянськими солдатами у вересні 1939 року офіцерам польського війська, що відбулися у с.Мельники Шацького району 28 вересня 2019 року.

Слід зазначити, що така патріотична акція проводиться щороку та покликана поєднати український та польський народи в гідному ставленні до спільних сторінок історії та спільній протидії новітній збройній агресії Росії в Криму та на Сході України. Відбуваються заходи за ініціативи ГО «Форум українських журналістів» у Волинській області та підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Відтак, вшанувати земляків прибули Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур, віце консул Марек Запур та делегація із Республіки Польща.

Перш за все, усі зібралися біля пам’ятного знаку на місцевому кладовищі, де представники духовенства польської та української сторони відслужили панахиду за загиблими, після якої польські дипломати, керівництво області та громадськість поклали квіти до місця, де спочивають 18 офіцерів польського війська.

- Сьогодні ми – і українці, і поляки, разом вшановуємо пам’ять  полеглих у боротьбі з більшовиками у вересні 1939-го року. Переконаний, що проведення такого спільного польсько-українського  проекту «Дорога до миру» допомагатиме утвердженню історичної правди про Другу світову війну та покращуватиме добросусідські відносини між громадянами України та Польщі, - відзначив Олександр Киричук.

Опісля традиційно відбувся «Біг миру», під час якого учасники подолали символічну дистанцію у 1939 метрів в пам’ять про загиблих у вересні 39-го.

Окрім того, продовжили  ще одну добру традицію – висаджування в місцевому парку с. Мельники кущів троянд. До слова, минулоріч там висадили дерева. Так, керівництво області та гості із Республіки Польща спільно висадили алею з троянд.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.