Ангіограф Philips вартістю майже 620 тисяч доларів – уже у ВОКЛ
У Волинській обласній клінічній лікарні учора, 15 серпня, відвантажили нове обладнання у рамках реалізації у краї Субпроекту Світового банку і Міністерства охорони здоров’я України «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». До закладу привезли ангіографічну систему виробництва одного з лідерів на ринку медтехніки.
Фірма Philips Medical Systems Nederland B.V виграла тендер ICB-G № 6.2.2.1/6 «Закупівля медичного обладнання та розхідних матеріалів для медичних закладів вторинного та третинного рівнів (1 фаза)» (лот №6), відповідно до якого здійснила постачання рентген-ангіографічної системи Allura Xper FD20 вартістю 619 259 доларів США.
Ця ангіографічна система експертного класу дозволяє проводити широкий спектр втручань на серці та судинах. Вона допомагає отримувати зображення з високою роздільною здатністю, має додаткові можливості для спеціальних процедур, а також може використовуватися в гібридних операційних.
Ангіограф, як уточнив заступник головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар, вже є у трійці найдорожчого устаткування, яким користуються у цьому закладі. І, до слова, ця закупівля волинського Субпроекту – найвартісніша. Щоправда, варто наголосити на тому, що обладнання закуплене значно дешевше, ніж його продають в Україні постачальники медичного обладнання. Бо на торги вийшов не посередник, а власне Philips Medical Systems Nederland B.
Консультант з управління Субпроектом Марія Адамчук нагадала, що передувала цьому тривала і скрупульозна робота багатьох людей. Найперше підготували тендерну документацію. Консультанти Субпроекту з співпраці із фахівцями управління охорони здоров’я Волинської ОДА та провідними медиками Волинської обласної та Луцької міської клінічних лікарень визначили перелік найнеобхіднішого для закупівлі у заклади вторинного і третинного рівня надання допомоги, а після цього прописали вимоги до техніки по кожному з лотів.
На початку серпня 2017 року усіх охочих, відповідно до процедур Світового Банку, запросили участі у тендері ICB-G-6.2.2.1 «Закупівля медичного обладнання та розхідних матеріалів для медичних закладів вторинного та третинного рівнів (1 фаза)». Розкриття цієї закупівлі відбулося у листопаді. Після цього до кінця січня 2018 року тривала оцінка пропозицій по усіх лотах (а їх у було аж 14). Коли звіт з оцінки погодив Банк, компаніям запропонували підписати відповідні договори. Постачання за лотом №6 виграли представники Philips Medical Systems Nederland B.V. Нині ж фірма, виконавши усі умови, привезла установку Allura Xper FD20 (Philips) до Луцька.
Знаючи про терміни постачання, у ВОКЛ підготували приміщення. Його облаштування та ремонт погоджували із виробником, який має спецвимоги, зокрема щодо електропостачання та температурного режиму, до кабінетів, у яких функціонуватиме їхня техніка. Коли обладнання прибуло, для його розвантаження та підняття в операційну задіювали спецтехніку.
Наразі у лікарні дозавершують ремонт приміщення (зокрема й через те, що довелося розбирати віконний проріз, аби обладнання потрапило всередину). Фахівці фірми у перший тиждень вересня прибудуть для складання установки. Цей процес займе 3-4 тижні. А потому його введуть в експлуатацію та розпочнуть надавати послуги краянам.
«Титанічна підготовча робота, складні процедури закупівель і безліч проблемних питань, які виникали і потребували вирішення, як то кажуть, на вчора – це вже історія. А реальність – вартісна техніка, що з’явилася в області завдяки позиці Світового банку. Пишаюся командою, яка це зробила і працює далі для якісної реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Бо за усіма його складовими – волиняни та їхнє здоров’я», – наголосила консультант з управління Субпроектом Марія Адамчук.
Прес-служба Субпроекту.