20210708182717.JPG, фото
08 липня 2021, 18:25

Автопарки медичних закладів Волині знову поповнилися новими «швидкими»

Ключі від чергової партії автомобілів швидкої допомоги представникам медзакладів вручив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. Передача новенького спецтранспорту відбулася сьогодні, 8 липня 2021 року, на базі Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та катастроф.

Відтак, 12 новеньких автомобілів швидкої допомоги, придбаних за кошти НСЗУ, та 6, закуплених Державним підприємством «Медичні закупівлі України», відправились сьогодні у райони та міста області.  

За кошти, які були виділені Національною службою здоров’я України в рамках договорів, укладених Волинським обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, закуплені автомобілів  марки «Citroen Jumper» типу В на загальну суму 23,5 млн грн. Вартість одного транспортного засобу становить 1 млн 960 тис грн.

Продовжується в державі й централізоване придбання автомобілів швидкої допомоги для спеціалізованих бригад екстреної медичної допомоги. Нагадаємо, що нещодавно Волинь отримала «швидкі», закуплені ДП «Медичні закупівлі України». Нині ж ще 6 автомобілів, придбаних за кошти цього державного підприємства, прибули в нашу область. Це транспортні засоби марки «Volkswagen Crafter» загальною вартістю більше 11 млн грн. З них 4 спеціалізовані автомобілі типу В (вартість одного автомобіля – 1 709 845,14 грн) та ще 2 – типу С (вартсть одного транспортного засобу – 2 088 041 грн).

До слова, Державне підприємство «Медичні закупівлі України» – єдина національна агенція, яка забезпечує централізовану закупівлю якісних ліків та медвиробів за кошти державного бюджету та покликана забезпечити ефективні закупівлі медичних товарів за бюджетні кошти, застосовуючи при цьому провідні практики та механізми спеціалізованих міжнародних організацій.

Придбання автомобілів швидкої медичної допомоги ДП МЗУ здійснює за програмою «Розвиток системи екстреної медичної допомоги». Лише у цьому році Державним підприємством «Медичні закупівлі України» закуплено та передано для Волині 10 «швидких».

Слід зазначити, що такий спосіб матеріально-технічного забезпечення медзакладів України став можливим завдяки реформі системи охорони здоров’я та реалізації  програми державних гарантій медичного обслуговування населення. Так само, як і можливість, яку отримали заклади охорони здоров’я, уклавши договори на певні пакети послуг з Національною службою здоров’я України.

Позаяк, з цих коштів, в межах укладених договорів з НСЗУ, першочергово оплачуються надані медичні послуги, у тому числі й сплачується заробітна плата медикам. Невикористані кошти, які залишаються після надання основних медичних послуг, передбачених договорами, медзаклади витрачають на власний розсуд, виходячи з потреб лікувальної установи.

Зокрема, Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф уже вкотре закуповує за ці кошти автомобілі швидкої допомоги. Протягом 2020-2021 років, за словами директора установи Володимира Шмаля, вдалося придбати 60 автомобілів швидкої допомоги.

«Забезпечення автотранспортом довгий час було болючим питанням для медзакладів, – зазначає Володимир Шмаль. – Сьогодні це питання на Волині практично вирішене і це дуже важливо, адже найціннішим є життя і кожен виклик бригади екстреної медичної допомоги це життя рятує».

З отриманням чергової партії новеньких якісних «швидких» представників лікувальних закладів привітав голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

«Вітаю медичні заклади з придбанням нових сучасних автомобілів. Спецтранспорт якісний, відповідає усім вимогам та оснащений усією необхідної апаратурою, – зауважив очільник області. – Тож нехай ці автомобілі сприяють наданню волинянам якісної медичної допомоги».  

Також голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко і директор Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль висловили слова вдячності Президенту України Володимиру Зеленському, Міністерству охорони здоров’я  України та Національній службі здоров’я України за підтримку медичної галузі та впровадження ефективних реформ у сфері охорони здоров’я.

Відтак, спецтранспорт отримали спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги у таких лікувальних закладах:  

- 3 автомобілі у Горохівське відділення ЕМД (по 1 автомобілю типу В –  м.Горохів, пункти Берестечко та Шклинь);

- 3 автомобілі у Володимир-Волинське відділення ЕМД (по 1 автомобілю типу В – м.Володимир-Волинський, пункти Устилуг та Локачі);

- 2 автомобілі у Камінь-Каширське відділення ЕМД (по 1 автомобілю типу В – м.Камінь-Каширськ та пункт Піщане);

- 3 автомобілі у Ківерцівське відділення ЕМД (1 автомобіль типу С –  м.Ківерці, по 1 автомобілю типу В –  пункти Холоневичі та  Олика);

-  1 автомобіль у Ковельське відділення ЕМД у м.Ковель (автомобіль типу В);

 - 1 автомобіль у Маневицьке відділення ЕМД в смт Маневичі (тип В);

- 1 автомобіль у Любешівське відділення ЕМД у смт Любешів (тип С);

- 1 автомобіль у Любомльське відділення ЕМД у пункт Шацьк (тип В);

- 1 автомобіль у Рожищенське відділення ЕМД у м.Рожище (автомобіль типу В);

- 1 автомобіль у Ратнівське відділення ЕМД у пункт Межисить (тип В);

- 1 автомобіль у Старовижівське відділення ЕМД у смт Стара Вижва (тип В).

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації